Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Most akkor komolyan: mi a...

Most akkor komolyan: mi a legjobb étrend fogyáshoz?

Figyelt kérdés

HA VAN IDŐD OLVASD EL? HA NINCS? AZ ALJÁN RÖVIDEN LEÍROM: Egy kis rövid előzmény: körülbelül egy éve szenvedek a súlyommal. 12 éves koromig soha eszembe nem jutott volna, a vékony, aránylag izmos lábaimmal, egy kis sporttal és normál étkezéssel teljesen jól elvoltam. Már persze, ha a fizikai megjelenést nézzük.

Egy nagy ellustult nyár,egy tanév, ami alatt heti két tánc volt a max, lelki problémák miatti kajálás, és egyéb tényezők azonban prímán hozzásegítettek egy olyan kellemes, észrevétlen hízáshoz, aminek máig iszom a levét. Egy önbizalom hiányos, önmagát túlpörgető, agyalós, szorongó lány, aki évekig a magasságát nem bírta feldolgozni, most meg a súlyát.

Év eleje óta sportolok, heti két úszással kezdtem, majd egy lkb. 2 hónapos szériával, ami 2 úszást + 5 futást foglalt magába/ hét. Meg is lett az eredménye: a felesleg, aminek létezését még anyukám is elismerte, félig eltűnt, a fenekemen látszik leginkább. Viszont a régi alakomat úgy érzem képtelen vagyok visszanyerni. Az utóbbi 3 hétben paleoztam, csak az a baj, hogy a totális szén - hidrát megvonás miatt szinte elvonási tüneteim lettek, így bár egészségesen, de elég sokat ettem. Hasam néha semmi (ha nem eszek sokat) néha viszont mint egy bálnának. A combommal sem vagyok elégedett. Még mindig igyekszem futni, mindenki azt hajtogatja, ne aggódjak az alakom miatt, mert teljesen jó, meg "így is keveset eszek", de nem ők viselik magukon a hasi hájt, nem ők érzik a bűntudatot minden falat után, nem ők csapongnak folyton a semmi és a rengeteg evés között. Sajnos elfogadni nem tudom magam. Tény, hogy ha kövér nem is vagyok, lehetnék vékonyabb.


HA NEM OLVASTAD A FENTIT: Három kérdés:


1. 174 cm - 63 kg - val mennyit fogyhatok még így, látatlanba, hogy elégedett legyek?


2. Sport: eddig úsztam, nem igazán ment jól, de izmosodtam, viszont a közösség miatt tuti abbahagyom. Futottam is, tornáztam is, így átlagos kondiba vagyok. Mit válasszak: atlétika, heti 4x, és otthon 2x torna VAGY heti 4x torna edzőterembe, és 2x futás otthon? Szerintetek hogy menne az atlétika, mennyire jó 13 évesen belefogni?


3. És az étkezés!!!! Mennyiség vagy minőség számít? Mit, hogyan, mitől függ?



Kérlek szépen titeket, hogy a kérdésem összevisszasága, és pontatlan megfogalmazása ellenére szánjatok meg egy - két válasszal. Egy levegőre feltettem rengeteg kérdést, minél többre válaszoltok, annál több hálát küldök.


14/L 174 cm, 63 kg.



2018. febr. 23. 20:40
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Elolvastam, és leírom az én sztorimat, ha hosszú, pörgess az aljára... Tizenévesen 172 cm-hez 70 kg voltam - bálna, ugye? Közben a kiközösítés és a fiúk reakciója is besegített, hogy bulimiás lettem, majd amikor az már nagyon fájt (értsd: szétmarta a torkomat a hánytatás), akkor csak szimplán túlzabáltam magam minden mindegy alapon. Huszas éveim elején stagnált a súlyom 105 kg-nál. Úgy is maradt két évtizedig. Majd egy pszichiáter segített megoldani a szorongásomat, depressziómat, önutálatomat. Ezek után visszafogytam 105-ről 75-re. És jól érzem magam a bőrömben, 42-es ruhákat hordok, sportolok, egészséges vagyok és van önbizalmam. Senki sem mondja már rám, hogy kövér lennék. Hihetetlen számokkal dobálóznak a mai tinik. A normál bmi alsó szegmensébe tartozó, vagy az alatti értékeket tartotok kövérnek. Ez nem normális! A 80,90,110 kiló a kövér, nem a 63!

Rövid válasz: keress valami olyan sportot, színjátszó csoportot, énekkart, bármit, ami kicsit rendbe teszi az önbizalmadat. Mert valahol ott kellene kezdeni szerintem. Szeresd kicsit jobban magadat.

2018. febr. 23. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Miért vontad meg a szénhidrátot? Én is paleóztam, eleinte szénhidrátdúsan, nem is fogytam, mert nekem akkoriban ez nem volt jó stílus :) De utána isbőven ettem szénhidrátot, napi 80 grammot is, pedig a paleo nem akadályoz meg abban sem, hogy 500-at egyél... Egészen más szabályai vannak, nem ketogén ez s még a ketogénben is simán lehet szénhidrátot enni, csak nem sokat. De akinek sok kell, az ne csinálja, világos.


Nem tudom, mennyit fogyhatsz még, én testzsírszázalékot néznék vagy addig fogynék, amíg el nem tűnik a fölös háj.


A mozgásra nem tudok mit mondani, azt kitapasztaltam, hogy nekem mi érdekes és szimpatikus (erősítő edzés heti 3x + gyaloglás, némi kardióval, bár az nekem nagyon nem megy), de te ismered a saját képességeidet s hogy mit tudsz tartani.


Természetesen az étel mennyisége ÉS minősége is számít... A kalóriaigényedtől eléggé függ, a fehérjeigényedtől is (nem mindenkinek kell ugyanannyi, ugye. nagyobb aktivitásnál kicsit több szükséges, főleg, ha izmosodni is akar az ember. fogyáskor is jó, ha kicsit több, mint általában)... A konkrét makrók és ételek pedig azért attól is, hogy mivel érzed jól magad.

2018. febr. 23. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia, 17évesen 164cm voltam és 84 kiló... Most 170 centi, 37 és tartom a 70-et.

Ne rettenj meg egy kis súlyzós edzéstől- a tested meghálálja, a nagyobb izomtömeg több energiát használ fel.


A kardió mozgást hanyagold, helyette legyen aerob [link]


Kaja:

[link]


Sok sikert, ügyes legyél!

2018. febr. 24. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nekem felüdítő volt olvasni hogy 14 évesen vannak még ilyen értelmes lányok. Neked egy dekát nem kéne fogyni! Ahogy olvastam inkább a lelkedben kellene hatalmas rendet tenni mert semmi probléma nincs se a súlyoddal sem az alakoddal (a sport miatt gondolom én ezt). Ne vonj meg magadtól mindent mert azt nem lehet hosszú távon csinálni és akkor pikk pakk vissza megy a leadott súly. Hanyagold a tésztát kenyeret és a lisztes, cukros cuccokat persze néha ez is belefér. Én pl ugyanúgy eszek székelykáposztát is vagy gulyáslevest csak nem eszek hozzá kenyeret mondjuk és egyáltalán nem hiányzik mellé. Édességet is muszály ennem mert ha nem megbolondulok. Tészta is havi kb 3 szor becsúszik sőt havi egy bigMc menü szigorúan zero kólával :D is nyugodtan megengedhető. Ez mind belefér egy 1300-as kalória keretbe (a bigMc-es napon is) és általában a makróim is a helyükön vannak, sőt mivel heti 5-ször szobabiciklizek 1 órát több is beleférne. Nem kell csak csirkén meg zöldségen élni mert az hosszútávon nem kivitelezhető. Én az én kis sajátosan kialakított módszeremmel 3 hónap alatt fogytam 9 kilót a mérleg szerint, tükör szerint meg sokkal jobban nézek ki, jobb a fenekem jobb az alakom a ruhák jól állnak rajtam. Mindent ehetsz csak számolj és mérj és sportolj mindegy mit amihez kedved van ha atletikához van csináld azt ha teniszezni csináld azt ha otthon tévé előtt szobabiciklizni akkor azt. Bármit csinálhatsz bármit ehetsz a lényeg hogy kalória deficitben légy ehetsz te napi egy egész pizzát is ha mellete mozogsz annyit hogy deficitben légy.

23L

2018. febr. 24. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Jaj Istenem... Köszönöm szépen a gyors válaszokat. (És jól esett olvasni, hogy értelmes vagyok :D Pedig ennek tekintetében is szoktam vitatkozni magammal.) (na mindegy)


Olvasásuk közben nagyjából ugyan úgy éreztem magam, mint a mindennapjaimban, amikor felváltva hallgatom a "nincs veled baj" monológokat, és a tanácsokat (akár egymásnak ellent mondókat) hogy hogyan eddzek, táplálkozzak. Tudom persze, ez várható volt, mivel a problémámra ezek a logikus és ésszrerű emberi reakciók. Úgy vélem, mindenkinek igaza van kicsit.


#1 hidd el, én igyekszem önbizalmat szerezni, és köszönöm szépen, hogy megosztottad velem a történetet. Félre ne érts nem szokásom bálnának nevezni nálam akár súlyosabb embereket! Legtöbbször még azt sem tudom megállapítani, kövérebbek - e nálam, annyira nem tudom megítélni az alakom.


A többi tanácsot illetőleg lenne pár kérdésem:


Most akkor a rossz szén - hidrát megvonása hülyeség? A kalóriaszámlálás az eredményesebb (ennek természetellenességét most ne nézzük) vagy ha csak simán odafigyelek? És mennyi étkezés az egészséges számomra akkor? Mert az a legnagyobb baj, hogy napközben is folyton rájárok a gyümölcsökre, képes vagyok megenni napi 3 almát, ugyanennyi banánt stb.


#4 Wow, gratulálok a fogyásodhoz, pláne egyéni módszerekkel. Neked nagyon - nagyon megköszönném, ha írnál egy részletesebb leírást, pontosan hogy sikerült elérned ezt az eredményt. Főleg ugyebár az étkezés érdekelne :)


#3 bocsi, de nem igazán sikerült azonosulnom ezzel a linkkel amit küldtél. Most akkor nem szükséges/eredményes ha kardiózok? Pedig ebben nem hiszek. Én azt a valamicskét, amit eddig leadtam, azt futással tettem. A súlyzós edzés megvan. Táplálkozást kifejtenéd nekem bővebben? Az a baj, ez a nem tudom mennyi tskg/nap nem igazán világos, így nem is tartható számomra.



Még egyszer, kösz mindenki!!

2018. febr. 24. 10:23
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia, ardió és aerob között van különbség, neked az aerob lehet a jó (egyszerűen a különbség: a kardióban nagyon magas a pulzusszám nem csak zsírt, hanem izmot is vesztesz, míg kardiónál a megfelelő tartománybn tartva a szívverésed, zsírvesztés van- ez kb 30 perc aerob mozgás után indul el. Kiszámítása: 220-életkorod. a kapott eredményt szorozd meg 0,6-tal, ez a tartomány alsó értéke, majd a 220-életkor eredményt 0,8-cal- ez a felső érték. e kettő közt van a zsírégető tartományod.)


A szénhidrátot pedig nem kell elkerülni, szükség van rá, ez adja az energiád nagy részét. Ha megnézed, hogy az életviteledhez mennyi tápanyag szükséges (testsúlykilogrammonként x fehérje, zsír, szénhidrát), sokkal hatékoyabb lesz, mint a kalóriázás.


Kalóriaszámolgatás

Gondold csak el. 1500kcal hasznos tápanyag vagy 1500kcal csoki. Melyikkel teszel jót magadnak? Ugyanaz a kalória, de a tápérték merőben más, valamint a tiszta kajából bőőőőven nem leszel hes. Ha megvan, hogy miből mennyire van szükséged, és kiszámolod a kalóriáját, simán a kitűzött értékeken belül leszel, és meég ráadásul finomat és jót eszel, ahogy te szereted.

Almát, banánt, egyéb gyümit simán ehetsz, sőt, kell is- de mértékkel :)

[link]


Itt egy link, hogy kb miből, mennyit érdemes foyasztanod. Ez csak egy iránymutatás, magadnak kell kitapasztalni, de heti fél-1 kilónál többet nem szabad fogyni, kicsinálja a bélésedet :) Figyeld meg, ha fogysz, a nyelved is pirosabb, ez a máj megterhelését mutatja.


[link]


Vegyél fehérjeort, nem kell a legnagyobbat, a BioTech fél kilós tejsavófehérjéi nagyon jók edzés után, gyors felszívódású. Vacsira meg lassú felszívódásút egyél pl. kazeint (sima túró), így nem kelsz fel arra, hogy korog a gyomrod.


És egy tanács: próbáld meg a mérleget elkerülni, centit mérj inkább, vagy ha a mérleged véletlenül testzsír% mérős, akkor azt figyeld, a BMI-t felejtsd el, egy izmos, zsírmentes embert elhízott kategóriába sorol.


A te testtömegeddel nincs semmi baj az ég világon, kicst növessz izmokat. Ne gyulladj be, nem leszel túl izmos, ahhoz a lényok szervezetében nincs annyi tesztoszteron, hogy ez létre tudjon jönni külső segítség nélkül. Ellenben tónusos lehetsz, a kemény husi jobb, mint a pllötyi, lekoplalt.


Ne feledd, a diéta nem fogyókúát, hanem megtervezett étrendet jelent.


Elsóre sok lehet, de töltsd le ezt, nagyon sokat segített. A 70 kilóm nagyon szeretem, zsírtömegem ebből kb 28%, ez a könyv sokat segített:

[link]


Ha bármi kérdés van, írj bátran :)

2018. febr. 25. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!