Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Mi a legjobb edzés a jelentőse...

Mi a legjobb edzés a jelentősen nagy súlyfelesleggel rendelkezőknek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Én egy 174 cm, jelenleg 142 kg-mal rendelkező 20 éves fiú vagyok; a fenti kérdésen kívül feltennék még párat! :)


2 hónappal ezelőtt jöttem rá igazán, hogy ez így nem mehet tovább és tenni akarok ellene, így elkezdtem kevesebbet enni, amiket meg nem szabad enni, próbáltam letenni, és mellette mozogtam is, pontosabban jelenleg is mozgok, nem adom fel. Először rendes tesi óra jellegű edzést csináltam (guggolás, hasprés, lábemelés, stb...), illetve a végén 1-1 kg-os súlyzóval lezártam, ezt hétfőn, szerdán és pénteken csináltam, 1 órás volt az edzés. Tudom jól, hogy a sok éves felrakódás nem másfél hónap után megy le, tisztában vagyok, de semmit sem változott, csak a dekák mozogtak fel, le. Így mozgást váltottam, a Fitness Blender nevű Youtube csatornán találtam a


"1000 Calorie Workout for 2 Million Subscribers! At Home Workout to Burn 1000 Calories"


című videóra, amit szintén az előbb említett 3 napon csináltam, de akkor sem történt, 2 hónap után még 1 kiló sem, pedig az interneten mindenhol írták, hogyha minél nagyobb a felesleg, annál előbb látsz egy kis eredményt. Mondom, nem a csodára vártam, nem szeretném a jojó effektust, illetve szeretném, hogyha visszahúzódna a bőröm. Magával a bőrrel kapcsolatban is lenne egy kérdésem.

Felléptem a kalóriabázis.hu-ra, ahol minden egyes nap felviszem, amit eszem, illetve a napi súlyomat, a vízfogyasztásomat, és hogy mit és mennyit mozogtam. Persze nem a kalória csökkentés miatt várom leginkább a fogyást, ezt csak az ún. határvonal meghúzására csinálom, hogy mennyit ehetek, lássam, hogy 1 nap mennyi kalóriát ettem. :)

Illetve még annyit a kérdéseim előtt, hogy leginkább otthon szeretnék edzeni (max. a későbbiek során futni, jelenleg sétálok), terembe nem szívesen mennék, bár szerintem ez érthető! :)


A kérdéseim, ha esetleg tudsz rá válaszolni, vagy ötleted van, azt megköszönném, ha leírnád:

1. Milyen edzés a legjobb erre a nagy súlyfeleslegre?

2. A fenti Youtube videó cím megfelelő az én adataim alapján ez a mozgás, fogyhatok vele?

3. Tudtok esetleg egy olyan oldalt, ahol fogyókúrás receptek találhatóak? (a 3 edzést 5-re szeretném a közeljövőben emelni, tehát hétfőtől péntekig, mellette pedig 1500 kcal-ra csökkenteni a bevitt energiát)

4. A BMI-számítás alapján olyan 65-70 kiló nekem a normális testsúly, ha sikerül elérnem ezt az álomsúlyt, mennyi az esélye annak, hogy nem húzódik vissza a bőr és lógni fog, vagy vissza tud még húzódni heti maximum 1 kiló fogyással? (olvastam erről is, és nem igazán szeretnék plasztikai sebészhez menni)

5. Előfordulhat az is, hogy ez alatt a kb. 2 - 2 és fél hónap alatt azért nem volt eddig szinte semmi siker, mert esetleg "valamim" rosszul működik? Gondolok itt például a pajzsmirigy-alulműködésre.


Egyelőre ennyi, ha esetleg felmerül még kérdésem, akkor a későbbiek során utánanézek, ha nem találok rá választ, akkor itt felteszem, hátha valaki tud segíteni! :)


Köszönöm szépen, hogy elolvastad, ezt a hosszú kiegészítést, és a választ előre is köszönöm! :)



2018. jún. 3. 18:58
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%
Nekem van egy ismerősöm, aki lefogyott, utána pedig kigyúrta magát és már csak a hasán lóg egy kicsit a bőr.
2018. jún. 3. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:

Na, szuper! :)

Köszönöm szépen válaszod. :D

2018. jún. 3. 22:17
 13/21 anonim ***** válasza:

Ha már Youtube akkor keress rá "Obese to beast" csatornájára. Ő anno bőven 140kiló fölött volt és súlyzós edzéssel meg kalóriaszámolással most nagyon jól néz ki. Sok hasznos tanácsot mondott már el a videóiban.

Egyébként tényleg főként az étkezésen múlik a fogyás. Próbálj meg kevesebb kalóriát bevinni. Próbálj ki új ételeket, pl. a lencse és csicseriborsó finom és laktató.

Mozgásnak a súlyemelést ajánlom, mellette úszást és szobakerékpárt.

2018. jún. 4. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:

Szia!


Megnéztem, és tényleg szépen lefogyott! :)

Köszönöm szépen válaszod!


Persze tudom, nem tartok a lógó bőr témánál, de én attól rettegek a legjobban.

Viszont azzal nem tudok segíteni, hogyha 1 kilónál kevesebbet fogynék, és például testápolóval kenegetném a bőrömet, illetve sokkal több vizet innék, mint idáig?

Olvastam, hogy a hidratálás is nagyon segít, hogy ne lógjon extrémen, illetve olvastam olyat is, hogy száraz festő ecsettel dörzsöljem, így segíthetem a visszahúzódást. Meg ha edzek, azzal is csökkentem annak a százalékát, hogy durván kinyúlt lesz.


Illetve itt, a Gyakori kérdések-en olvastam, hogy "a bőr nem gumi, ami ha kinyúlik úgy marad, hanem sok idő (akár 1-2 év) elteltével valameddig visszahúzódhat". A másik, hogy olvastam olyat is, aki idősebb volt nálam, ő is 40-50 kilót leadott, de azt írta, hogy nem lóg a bőre.


Persze tudom, ilyenkor már nem várhatok csodát, maximum reménykedhetek benne, de ahogy az egyik válaszban írta valaki, "Inkább lógó bőrrel élve, mint feszes bőrrel a koporsóban...", ami igaz, csak mégis rettegek tőle, pedig nem is tartok ott. :)

2018. jún. 4. 13:16
 15/21 zsido01 válasza:
Fb/Fitt Csapat 😉
2018. jún. 5. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

A legrosszabb esetben is ,a lógó bőrön még lehet segíteni, nekem az egyik ismerősöm 60 kilót fogyott ,szüksége volt a plasztikára ,de ő 40 körül volt akkoriban,nem huszonéves .

Van egy két hege,nem valami látványos így pár év után,egyébként meg nem is látszik,hogy valamikor mennyire kövér volt .

Szóval szerintem nem kell emiatt aggódnod ,ígyis úgyis le kellene fogynod ,de gondolom ezt te is tudod .

Persze a testápoló,a mozgás,a lassú fogyás mind segítenek valamennyit,hogy a kötőszövetek rugalmasak maradjanak,de ilyen súlyfeleslegnél szerintem jobb ha felkészülsz rá lelkiekben,hogy nem valószinü,hogy megúszod "bőrfelesleg" nélkül .

2018. jún. 6. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim válasza:

Szia!


Szerintem nagyobb súlyfeleslegnél az elején még nem feltétlen szükséges, hogy megerőltesd magad.Csináld fokozatosan, szerettesd meg magaddal a mozgást:) Én anno 30 kilótól szabadultam meg, úgy hogy az elején napi szinten bicikliztem, 10km-t.Baromira élveztem, mert nem erőltettem túl magam és már az önbizalmat adott, hogy teszek valamit magamért.Az étkezésre is odafigyeltem persze, az a szerencse hogy zöldséget amúgy is ettem sokat, mert szeretem. Az nem lehet, hogy azért nem indult be a fogyásod, mert nagyon visszavetted a kalóriát? Van akinél ez is hátráltató.Nekem az vált be leginkább, hogy be van készítve minden étel másnapra, napi 5x-i étkezésre.

Reggel kávézok; reggeli zabkása; tízórai fehérje vagy gyümölcs; ebéd hús-zöldség-kis rizs köret; uzsonna hús-zöldség vagy gyümölcs esetleg smoothie; vacsorára leves vagy hús-zöldség.

Nagy vonalakban így szoktam enni, nem megerőltető, csak előre kell készülni vele.

Az, hogy a bőröd meg fog e/ill. mennyire fog megereszkedni ezt majd tényleg csak akkor látod ha odáig már jutottál.

Fiatal is vagy és ha olyan a bőröd, lehet hogy nem fog, nem nagyon fog látszani.Én láttam olyat lányoknál, hogy valaki leadott 15kg-t és nagyon megnyúlt a bőre, de volt aki 40 kg-t és semmi..

Ja és a 65-70 kg ideális testsúly nekem kicsit kevésnek tűnik, pláne hogy fiú vagy.

Sok sikert:)

2018. jún. 6. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Beléptem a csoportba, köszönöm! :)


Persze, felkészítem magam, csak mikor írtam ezt a kérdést, akkor esett le, hogy ennyi feleslegnél már előfordulhat! Köszönöm válaszod! :)


Nem hiszem, hogy túlságosan visszavettem volna a kalóriát, mivel a Kalóriabázison 2200 a napi kcal-m, erre figyelek, hogy ne lépjem túl, leginkább a "mit eszem" van a fejemben, hogy nagyon kevés cukor kerüljön belém, például az üdítő helyett vizet vagy Smoothie-t iszom. :) Teával próbálkoztam még cukor nélkül, de úgy nem ízlett, így azt is mellőzöm, nagy ritkán egy kis cukorral, vagy mézzel, illetve citrommal. :)

Én sem terveztem a 65-70 kilóra csökkenni, első nagyobb cél a 100 alatti, már akkor tök boldog lennék. :)

De ha kell mondanom egy tényleges álomsúlyt, akkor kb. 85 kg. :)


Köszönöm szépen, nem adom fel! :D

2018. jún. 6. 18:34
 19/21 anonim ***** válasza:
Ismételten csak a súlyzós edzést és úszást tudom javasolni, ezektől feszesebb lesz a bőr. A testápolók is sokat segítenek, plusz a terhes nőknek szántak a legjobbak, hiszen azért fejlesztik, hogy ne repedjen ki a nőr és szülés után visszahúzódjon. A vízfogyasztás is segít, de a vízszükséglet megnől súlyfelesleg esetén így neked legalább napi 4 literre van szükséged. Maszírozhatod is az adott testrészt. A neten láttam egy videót amiben egy afrikai nő szépségápolási praktikákat oszt meg. Ő mondott egy egyszerű pakolást ami feszesíti a bőrt. Csak reszelt uborka, tojásfehérje és fogkrém keveréke. Sokan írtak a videó alá, hogy tényleg használ, szóval megéri a próbát. Utolsó tipp, hogy szedj napi 3-4X 1000mg C vitamint. Ez segíti a kollagéntermelést ami többek közt a bőr rugalmasságáért felel.
2018. jún. 7. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

A jelenlegi súlyodat mindenképp regisztráltasd a háziorvosoddal, így ingyen plasztikai műtétet kaphatsz, ha esetleg szükséged lenne rá, és mégiscsak vállalnád.

Persze ehhez 76 kilóra kell lefogynod és fél évig tartanod. 25-ös BMI alá.

2018. jún. 7. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!