Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Fogyás kalóriaszámlálással....

Fogyás kalóriaszámlálással. Mit csináljak, ha gyorsabban fogyok, mint számítottam rá?

Figyelt kérdés

Kalóriaszámlálási módszerrel kezdtem el fogyni, tegnapelőtt kezdtem. Adataim: 17L/162 cm/62 kg. a kaloribazis.hu napi 1160 kcal bevitelét ajánlja, mivel ülő életmódot folytatok (nem sportolok alapjáraton, csak most kezdtem el mozogni, ahogy a fogyókúrát elkezdtem). Július 11-re kitűztem egy célt, 58 kg-ot szeretném elérni, ehhez ajánlotta az oldal a fent említett kcal bevitelt, és azt írta, hogy ennek a betartásával, valamint a megfelelő mozgással heti 0,5 kg-ot tudok lefogyni.

Ma lemértem magam (csak kíváncsiságból, tudom, h az eredmény nem látszik két nap múlva) és a mérleg 60,6 kg-ot mutatott, azaz 0,4 kg-mal kevesebbet, mint hétfő reggel, ami kissé meglepett, hisz az oldal azt írja és ajánlja is, hogy heti 0,5, legfeljebb 1 kg-ot fogyjak.

Abban az esetben, ha gyorsabban lefogynék 58 kg-ra, mint július 11, abbahagyhatom a fogyókúrát, és fokozatosan visszatérhetek a szokásos étrendemhez (1500 kcal egy nap, nem hizlaló kaják, néha egy fagyi)? Vagy fennáll az esély, hogy visszaszedem a dupláját annak, amit leadtam? Ez akkor is így történhet, ha mindennap tornázok fél órát és biciklizek 3-4 km-t?


Mit tanácsoltok? Köszi előre is a válaszokat!



2016. máj. 31. 17:53
 1/10 anonim ***** válasza:
ez lehet,hogy csak víz :) sok sikert!
2016. máj. 31. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Az elsö pár hétben nem gond a több fogyás, mert általában ilyenkor egy csomó raktározott vizet veszítesz, ami ugyan súlyveszteség, de nem igazi fogyás.
2016. máj. 31. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

megmosolyogtattál. A Rekviem egy álomért jut eszembe:

-...és mióta fogyókúrázol?

- EGÉSZ NAP!

térjünk erre vissza július 11-én, addig számold a kalóriákat :)

ha sportolsz, nem valószínű, h visszaszeded.

2016. máj. 31. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
de utána van egy menete a fogyásomnak? tehát beáll, és minden héten pl 0.5 kg-t fogok fogyni? és ha mégis gyorsabb ütemben történik a fogyásom, mit csináljak mikor elértem a kívánt súlyomat? milyen ütemben térjek vissza a régi étrendemhez/mi mást kell csinálnom?
2016. máj. 31. 18:05
 5/10 anonim ***** válasza:
Ennyit 1 napon belül is változik a súly, ne aggódj. Nem fogsz túl gyorsan fogyni. Hamarosan beáll. Sztem a szervezeted még nem vette észre, h fogyozol.
2016. máj. 31. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ha visszatérsz, visszahizol. Vmit változtatni kell, hiszen attól az etrendtol hiztal.
2016. máj. 31. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Visszatérhet, csak nem ehet kalóriatöbbletben. Persze a legtöbbünknek célszerűbb életmódot váltani...


Kérdező, az első héten sok víz mehet le, 2 nap alatt -2 kilón sem kell meglepődni, a testsúly amúgyis változik.

Nem valószínű, hogy rendre pontosan heti fél kilót fogsz fogyni, a testsúly ennél jóval többet ingadozik és sokak heteket stagnálnak.

De a fél kiló is csak az oldal tippje, nem lehet tudni, hogy mekkora lesz a tempó. Nekem hasonló számokkal eszembe se jutna ilyen keveset enni, nem működnék vele, inkább a több mozgás (s a tapasztalat, hogy szerencsére nem ilyen lassú az anyagcserém). Kinek erre, kinek arra téved ez a tipp, ki kell tapasztalni.


1200 és 1500 olyan közel van egymáshoz, hogy nem tudom, mit lehet ezen fokozatosan visszatérni, de egy lépcsőt még beiktathatsz, ha jólesik. A mozgás nagyon helyes, az legyen, addig is, utána is.

2016. máj. 31. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ennyi idő alatt víz távozik a szervezetből. Kevesebb szénhidrátot (ami megköti a vizet) fogyasztottál, eleve a kalóriadeficit miatt is és ki tudja mit ettél pontosan kalóriakereten belül. Ezért az első hét végére 1 akár 2 kilóval is kevesebbet mutathat a mérleg. Ha most visszatérnél és azt ennéd mint eddig ugyanannyit mutatni a mérleg.

Amit javasolni tudok: ne csak a mérleget vedd alapul, hanem mérd magad centiben is. Válassz ki egy napot, amikor reggel súlyt és centit mérsz, ezt minden héten ismételd meg lehetőleg ugyanabban az időpontban. A változást így pontosan nyomon tudod követni.

Ha a jövő hét végére sem lassul a fogyás akkor emeld egy kicsit a kalóriakeretet, azon belül is a ch fogyasztást. Arra pedig már most figyelj, hogy a fehérje folyamatosan elég magas legyen.

A kalóriabázis egy jó dolog, de 100%-ig pontos adatot nem fog tudni adni, mivel csak számokból dolgozik nem a szervezeted sajátosságait veszi figyelembe, ezért kell figyelned a tested reakcióit és összehangolni a kettőt.


Mivel a vesztett kilóknak egy része víz lesz, ne feltétlenül a súly legyen a mérvadó. Lehet, hogy 4 kilótól megszabadulsz már a héten, de a zsírpárnák ott maradnak. Abban higgy amit a tükör és a centi mutat + amit a ruhatárad. 4 kilónál azért már kicsit érezhető a ruházaton is. Persze cserélni nem kell a ruhatárat, de a passzos farmer könnyen lehet hogy kényelmesebbnek tűnik.


Ha visszatérsz a korábbi étrendhez, de mellette elkezdesz mozogni van rá esélyed, hogy megtartsd az alakod. Csak mértéket kell tartani. A néha egy fagyi bele fér, de nem 3 gombóc és nem hetente. :)

2016. máj. 31. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ne aggódj, inkább örülj. Nem fogsz elfogyni.

Mikor eléred a kívánt súlyt, emeld a napi kalóriádat 50 grammal, hetente, és így nem fogod visszahízni.

2016. jún. 1. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nézd, én reggel felkelek és míg fő a kávé ráállok a mérlegre.

70 kilót mutat.

Aztán megiszom a kávét, elszívok hozzá egy cigit, és elmegyek WC-zni.

Aztán újra ráállok a mérlegre.


Úristen, 69 kiló lettem 10 perc alatt.

Ha ez így folytatódik, estére elfogyok!!!

2016. jún. 1. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!