Hogy vegyem rá a pasimat, hogy akarjon gyereket?

Figyelt kérdés
A jelenlegi párom nem akar már több gyereket (neki van már 2), nekem egy sincs. A bibi csak az, hogy lassan 40 éves leszek 0,72-s AMH értékkel, inzulinrezisztenciával. Szeretem Őt, így nem szeretném elhagyni, Tőle szeretnék gyereket. Másrészt, ha el is hagynám, más pasit találni nagyjából fél év alatt, akibe beleszeretek és gyereket is akar, ami valószínűleg csak küzdelmesen jöhetne össze...A kapcsolatunk alatt már mondott olyat, hogy persze, lehet, aztán most megint azt, hogy nem, mert Ő már öreg hozzá (45 évesen nem akar pelenkázni). Tökre megértem az Ő álláspontját, de az enyém is érthető. Ő lenne kb az uccsó esélyem. Miért nem akar a világ legboldogabb nőjévé tenni?
2021. márc. 4. 05:20
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/101 anonim ***** válasza:
71%

Kérdező nem bántásból, de a világ legnagyobb baromsága elhagyni csak azért, hogy gyorsan keress mást akivel lehet gyereked. Értem én, hogy vágysz rá, de mégis milyen családalapítási "stratégia" már ez? Vagy te már tényleg oda jutottál, hogy mindegy kinek csak szülj? Mert az szomorú, nagyon. Én sem azt mondom gyereket csak min.10 éves kapcsolatba, de te mire összeismerkedsz valakivel, komolyra fordul, az azért rendes esetben nem fél év. Vagy ha ezt te bepróbálod, ne csodálkozz ha pikk pakk egyedülálló anya leszel, mert egy baba érkezése még egy stabil kapcsolatot is próvára tud ám tenni. Ezt gondold át.

A mostani párod rávenni erővel nem tudod.

2021. márc. 4. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/101 anonim ***** válasza:
45%

Dobd ki a pasidat és azonnal fogj bele a projektbe, amíg még van időd. 40 évesen nem lehetetlen teherbe esni, de nyilván nem olyan, mint 30 évesen és minden egyes hónappal csökkennek az esélyeid. Pasid később is lehet, gyereked viszont nem.

A rossz döntéseidnek az ára az, hogy egyedül kell helyt állnod, de ha gyereket szeretnél, neked sajnos nincs más opciód.

2021. márc. 4. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/101 anonim ***** válasza:
73%

Mi az, hogy tegyen téged boldoggá ezzel? A gyerekvállalás 3 ember életét érinti gyökeresen, lehetnél kicsit kevésbé önző.

A gyereknek szerinted jó lesz, hogy az apja sosem akarta, csak kényszerből ment bele? A párodnak jó lesz így az élet?

Van amit nem lehet kikényszeríteni.

2021. márc. 4. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/101 anonim ***** válasza:
51%
Ezt miért nem tisztáztátok az elején?
2021. márc. 4. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/101 anonim ***** válasza:
40%

Annyira szánalmas amikor valaki ebben látja egyedül az életértelmét!

1:ha annyira mindenáron akarsz gyereket talán előbb kellett volna gondolkozni és foglalkozni a témával.

2: a két meglévő gyereket szeresd úgy mintha a sajátos lenne

3: tényleg nincs értelme ezért szakítani, még ha 30 lennél talán érteném de ahhoz hogy biztos körülményekhez szülj gyereket legalább 4 év kellene mivel a szakítást fel is kéne dolgozni ( már ha szereted ) találni valakit és megalapozni a dolgokat, megismerni a masikat ( egy embert nem lehet 1-2 év alatt teljesen kiismerni )

És az is lehet hogy úgy volt vele akkor a pasid hogy tényleg belemegy, miert ne utána viszont rájött hogy már nem lenne képes felnevelni a gyereket és nem is így akarja tölteni az életét

2021. márc. 4. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/101 anonim ***** válasza:
74%

Én is azt javasolnám, hogy próbálj inkább a párod meglevô gyerekeivel jó viszonyt kialakítani. 40 évesen belevágni a gyerekvállalásba úgy, hogy a párod nem akarja igazán, már tényleg késô, de ettôl még lehettek boldog család, akikhez örömmel mennek a gyerekek. Sôt, ha jó lesz a kapcsolat, késôbb hozhatják majd az unokákat is.


Ha vérszerinti gyereket szerettél volna, akkor sajnos igaza van annak a válaszolónak, aki azt írja, 30 évesen bele kellett volna vágni a babaprojectbe, vagy ha az akkori partner épp nem akart, akkor ott keresni új párkapcsolatot. Sajnos errôl már lekéstél.

2021. márc. 4. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/101 anonim ***** válasza:
86%
Azért látszik aki azt írta szeresse sajátjaként a párja gyerekeit hogy sose volt ilyen helyzetben
2021. márc. 4. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/101 anonim ***** válasza:
92%

Megértelek kérdező. Nekem már volt kettő, mikor jött egy érzés, hogy nagyon szeretnék egy 3. gyereket. Azt éreztem, bármire képes lennék érte (fránya hormonok, vagy kapuzárási pánik, ki tudja).A házasságunk jelenleg közel 30 éves, de az az 1 időszak volt, aminél nagyon rezgett a léc, mert nehezen állt rá a férjem.

Utólag persze(már 17.éves a "kicsi") azt mondta ő is, hogy nagyon jó döntés volt minden szempontból és bár hamarabb egyezett volna bele.

De ettől függetlenül mondom, hogy nem egy könnyű menet az, ha valamit csak az egyik fél szeretne és nem is biztos, hogy megéri hosszú távon.

2021. márc. 4. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/101 anonim ***** válasza:
52%
Ha továbbra is erőlteted nála, az a kapcsolatotokba kerülhet. Valószínűleg már nem lehet gyereked, max ha örökbe fogadsz. Hogy lenne jobb, hogy érzed? Vele maradni avval a tudattal, hogy nem lesz közös gyerek, vagy elhagyni és abban bízni, hogy talán lesz vki más, akivel esetleg lehet gyerek, még ha az örökbe fogadás jön is szóba.
2021. márc. 4. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/101 anonim ***** válasza:
55%
Sosem fogom megérteni, hogy miért kezd el valaki 40 évesen vakarózni, hogy nincs gyereke..eszeveszettül habzó szájjal próbálkozik, utána meg sír, hogy ez a vonat már elment..
2021. márc. 4. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!