Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mit igyak edzés közben?

Mit igyak edzés közben?

Figyelt kérdés

Heti 2 vagy 3 alkalommal járok edzőterembe, mindig korán reggel (6 vagy 7 órára). Előtte eszek pár falatot, illetve egy banánt. Bemelegítéssel és 20 perc kardioval kezdek, aztán jönnek az erősítő gyakorlatok személyi edző segítségével. A cél a fogyás és a testtartás és állóképesség javítása, nem szeretnék nagy izmokat, csak kompenzálni a monoton ülőmunkát.

Most vizet, vagy híg gyógyteát iszok közben, de van, hogy keményebb gyakorlatnál megszédülök vagy kicsit émelygek, főleg hasizmozásnál. Tudom, hogy ez jobb lesz, ha kicsit jobban hozzászokok (3 hónapja járok), de azért a kérdés az, hogy mit érdemes inni edzés közben? Akár magának az edzés hatékonyságának növelése érdekében, akár azért, hogy jobban bírjam?

Előre köszönöm a segítő válaszokat :)



2019. aug. 7. 07:24
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Hajaj. :D Sorban:

Nyugodtan adj bele mindent, a nem akarok túl izmos lenni dolgot meg felejtsd el. Hogy miért? Azért mert ahhoz is nagyon keményen kell edzeni hogy egyáltalán látszódjon valami, a legtöbb ember aki nem rendeli alá a sportnak az étrendjét, nem hogy túl izmos nem lesz, hanem látható eredménye sem lesz.

Ha reggel edzel, akkor azt tedd éhgyomorra, és edzés után egyél. Az a pár falat és a banán, pont arra jó hogy a reggeli inzulinvölgyből hirtelen feldobja az egekbe az inzulinod, ami terhelés hatására azonnal leesik. Ezért szédelegsz meg émelyegsz, leesik a vércukrod. Ha éhgyomorra edzel, kevésbé fogsz ilyesmit érezni. Nem hozzászokás kérdése, 3 hónapnak bőven elégnek kellett lennie a terhelés jellegének megszokásához.

A kardiót inkább a súlyzós edzés után csináld, előtte semmi értelme, csak még jobban elősegíted vele a súlyzózás közbeni vércukor ingadozást, főleg reggel.

Én az elmúlt 19 éves sportmúltamra visszatekintve, mindig vizet ittam edzés közben, azt is csak súlyzós edzés közben.

Az edzésed hatékonyságán ilyen szinten kár gondolkozni. Esetleg kipróbálhatod az éhgyomros edzést úgy, hogy kardió a végén legyen, vagy teljesen más napszakban (kora esti-esti órákban). Utóbbit én pl. jobban preferálom, mivel akkor már bennem van 3-4 nagy étkezés, fejben jobban ott vagyok a kora esti órákban, és az ízületek, izmok sem teljesen "hidegek".


Zseniális személyi edző lehet, ha ilyen alap dolgokra nem hívja fel a figyelmed... :)

2019. aug. 7. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Első szinte szó szerint leírta, amit akartam:)

Tényleg érdemes úgy hozzáállni, hogy nagyon izmos akarsz lenni ...


Én eleve nem tudok túl sokat enni, úgy oldottam meg, hogy ha reggel 6-ra megyek edzeni, felkelek 3-kor, és bemegy egy liter tejeskávé, meg némi szilárd kaja.


És igen, 3 hónap alatt már bőven hozzá lehet szokni, szóval hallgass az elsőre mindenben

2019. aug. 7. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A bemelegítés plusz 20 perc kardió túl sok akármi is a célod a konditeremben.


Kardiót csak edzés után, ahogy már leírták. Maximum mondjuk 3-5 perc futás bemelegítés ként elfogadható, de az sem célszerű, szóval lehet más személyiedzőt kéne keresned.

2019. aug. 7. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!