Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Izom erő-állóképességre mehet...

Izom erő-állóképességre mehet mindennap fekvőtámasz?

Figyelt kérdés

Sziasztok, a fekvőtámaszt nagyon szeretném felhozni, mert jelenleg nem jeleskedem benne.

Arra gondoltam mindennap 1 sorozatot végzek belőle, de próbálok minél többet végezni. Ennek így van értelme, vagy a túl kis volumen miatt nem sokat hozna a konyhára a napi szinten bukásig végzett 1 sorozat?

Lehet jobb lenne az ismétlés számot a max ismétlés szám 50%-ra levinni és abból több sorozatot végezni ( 3-4 széria ), 1 perces pihenőkkel a sorozatok között heti háromszor?

Mit javasoltok?


27/F



2019. aug. 27. 01:09
 1/7 A kérdező kommentje:
A lényeget kihagytam, 2 éves edzésmúltam van, ebből nehéz súlyokkal tömegeltem, viszont az izom erő-állóképességem nagyon gyenge, ezt szeretném fejleszteni most jelenleg kizárólagosan
2019. aug. 27. 01:12
 2/7 anonim válasza:

Állóképesség növelésére egész jók a saját testsulyos gyakorlatok, de jó súlyzós gyakorlatok is vannak pl.a felhuzas, guggolas, mellről nyomás, fekvenyomas, ehez mindhez egy rudra van szükséged és tárcsákra meg padra néhány esetben.

Huzodszkodas is mehet mellé meg tolodszkodas. :)

Igazából Decathlonban meg tudod az ezekhez szükséges eszközöket venni durvan 40 000 forintból, meg ha van lakóhelyedhez közel sportpálya vagy elég csendes a futashoz az is mehet. :)

2019. aug. 27. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors választ! És akár mindennap mehetnek ezek 1 sorozatban, vagy inkább heti 3-4 edzést javasolsz több szériában gyakorlatonként?
2019. aug. 27. 01:58
 4/7 Lazy Lover ***** válasza:
Nem edzünk minden nap kell az izomnak regeneràlòdni heti 3 edzès elèg
2019. aug. 27. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Napi 100 fekvő 100 felüles 100 guggolas 10km futás
2019. aug. 27. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én napi 100 fekvőt csináltam, sorozatokban bukásig. Rengeteget fejlődött az erőnlétem (izomlázam sosem volt másnap). Amikor pedig a normál fekvőtámasz már túl könnyű, mehetnek más variációk és nehezítések.
2019. aug. 27. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2019. aug. 28. 01:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!