Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Milyen előnyei vannak a...

Milyen előnyei vannak a calisthenics/saját testsúlyos edzésnek?

Figyelt kérdés
Izmosodni annyira nem lehet vele. Miért csinálják mégis sokan? Mit szeretnek benne? Nem bántó kérdés akart lenni csak kérdezem, hogy miért jó fekvőzgetni ha egy idő után úgyse fejlődik tőle az ember :D
2019. okt. 15. 22:43
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
100%

"Ja és ők ugye igazi sportemberek. Nekik kéne példaképnek lenni nem a kondis pufi orkoknak..."


Mégegyszer kérdezem: mi az a nem valódi izom? Te olyan hülye vagy, hogy azt tanítani kéne. Attól még, hogy én fekve nyomok, nem edzek hamis izmot nagyokos. Még mindig nem válaszoltál a kérdésemre. Szóval felteszem újra: Mégis mi az a nem valódi izom? Elárulom, a tornászok is végeznek súlyzós edzéseket kondiban, szóval ezt bebuktad:) Teljesen mindegy, hogy milyen súlyt emelsz (saját testsúlyodat vagy tárcsát), attól még az súly, és izmosodni fogsz tőle.

Egyébként meg az élsportoló tornászokat se mondanám követendő példának, mert egy 30 éves tornász ízülete olyan szinten van, mint kb. egy 50-60 éves átlag emberé.

2019. okt. 16. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
90%

Kérdező, ne hallgass a 45%-os válaszolóra, saját maga sincs tisztában, hogy miket írogat. Hallott valamit a szomszédtól és azt hajtogatja, de köze nincs a valósághoz. Ez onnan is látszik, hogy amikor a rávezettem és meg kellett volna indokolnia a saját hülyeségét, akkor visszavonulót fújt, mert maga is rájött, hogy baromságokat beszél. Persze bevallani soha sem fogja:)


Kérdező, én azt javaslom, hogy keverd a kettőt, az a leghatékonyabb szerintem. Csinálj saját testsúlyos gyakorlatokat és járj le a kondiba is, felváltva, ez a legjobb. Teljesen mindegy, hogy saját testsúlyos edzést végzel, vagy a kondiban edzel, mind a kettő növeli az erőnléted és izmosodni fogsz bizonyos szintig.

2019. okt. 16. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
45% Nem írtad le hogy hamis izom, de a valós ellentéte a hamis, szóval benne volt. A tetépítésnek (mert ebben a kategóriában vagyunk) nem az a lényege hogy tyű de funkcionális légy és tudj cipekedni, hanem az izom. Arra meg jók az 1 ízűletet mozgató izolációs gyakorlatok... nem értem miért kéne életszerűnek lenni a konditeremben?
2019. okt. 16. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 A kérdező kommentje:
Köszi, valószínűleg felváltva csinálom majd!
2019. okt. 16. 13:38
 25/32 anonim ***** válasza:
Ne csinálj testépítés gyakorlatokat ha jót akarsz!
2019. okt. 16. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
Az ízületeket is tönkreteszi, streetworkout meg nem
2019. okt. 16. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:

"Az ízületeket is tönkreteszi, streetworkout meg nem"


És megint a hülyeség. Eszméletlen, hogy mennyi marhaságot tudsz összehordani:) A kondi se teszi tönkre az ízületeket, ha szabályosan hajtod végre a gyakorlatokat és ha nem olyan súlyokkal edzel, ami már nem egészséges.

Amíg normálisan és megfelelő mennyiségben csinálod, addig egyik sem káros. Ha szarul csinálod, akkor mindegyik káros, a street workout is!

2019. okt. 16. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:

Sokaknak tetszik a mozgásforma, meg az erre épülő sportok.


Izomépítésre is jó, de összehasonlíthatatlan a testépítésre, mert az kifejezetten izom növelésre van.


Szóval céltól függően van akinek jó és van akinek értelmetlen.

2019. okt. 16. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:

A street workout nem tud káros lenni. A testépítő gyakorlatok se azok. Aha persze, ha helyesen van kivitelezve. A kondisok 90+% a nem tudja a gyakorlatokat helyesen végrehajtani. A nagy személyi edzők se.


Szóval megalljata helyét a kijelentés, hogy a leginkább ízületgyilkos mozgás az a testépítés.

A második meg a futás, de az más téma.

2019. okt. 16. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
Egészen biztos vagyok benne, hogy a 79%-os válaszadó se végzi helyesen a gyakorlatokat. Csak azt hiszi, hogy az. Pedig nem.
2019. okt. 16. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!