Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Calisthenics (saját testsúlyos...

Calisthenics (saját testsúlyos edzés) napi kalória igény?

Figyelt kérdés

Saját testsúlyos edzéshez mennyi kalóriát szoktatok bevinni izomépítéshez?

176/80 vagyok,most 2000-2200 kalóriát viszek be diétába,de szeretnék egy kis izomnövelésbe kezdeni,edzés push pull leg/has,1nap pihi és újra.

Gondolom annyi kalória nem kell mintha súlyzós edzést csinálnék,tanács/vélemény?



2018. júl. 21. 15:24
 1/4 anonim ***** válasza:
A súlyzós (vagy akár saját testsúlyos) edzés nem éget sok kalóriát egyltalán. Az, hogy mekkora a kalória igényed azt több dolog is meghatározza, más edzésformák (pl kardió), napi aktivitás, de igazából még a szellemi tevékenység is minimális szinten. Vigyél be, pár száz kcal-al többet és majd meglátod mi történek. Érdemes kalóriabázison számolni, így vissza tudod nézni, és ami még hasznos lehet, hogy nem csak napi szinten nézed, hanem veszel egy heti átlagot. Így látni fogod, hogy mennyi kcal elég, és mennyitől zsírosodsz stb.
2018. júl. 21. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi a választ.Akkor kísérletezés ezerrel :)

Eddig diéta volt,le is ment 7kg,de még elég zsíros vagyok,ezért vagyok tanácstalan,hogy érdemes lenne még zsírt égetni vagy egy kis izom tömegnövelés aztán újra zsírégetés mert most eléggé stagnálok bárhogy viszem be a kalóriát...étrendem elég jó.

Edzéstervről vélemény?vagy maradjak inkább mindent heti egyszer és mellé 3 kardió nap?

2018. júl. 21. 19:16
 3/4 anonim ***** válasza:
Azt kéne megtalálni, hogy mi az a kcal tartomány, amin tudsz regenerálódni, a klasszik "tömegelés" amúgy sem jó hobbisportolóknak, calisthenics-nél meg pláne nem mert ha bezsírosodsz, az rontani fog a teljesítményen. Maradhat a PPL, kardiónak meg nem feltétlenül kell külön nap, ha nem olyan intenzív, kardiózz amikor tudsz.
2018. júl. 21. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Igen,ezért is voltam bizonytalan,mert azt tudom nagyjából mit várhatok így hobbiként űzve a dolgot,csak ez a stagnálás eléggé zavar pedig még pár kiló zsírtól szeretnék megszabadulni,zsírégetésre meg kardiót ajánl mindenki ezerrel.

Akkor PPL és minden edzés végén 10-15 perc magas intenzitású kardió lesz talán a jobb választás,2perc ugrálókötél,double unders meg 1 perc swing és ebből 5 sorozat.

2018. júl. 21. 21:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!