Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Edzés elkezdése, hogyan s mint?

Edzés elkezdése, hogyan s mint?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 18Éves/190 magas/80kg fiú vagyok, és nem nagyon vagyok tisztában az alapokkal. Skinny fatnek nevezném magam, a mellemre van rakódva, illetve van úszógumim, illetve elég nagy a fenekem. Értem én, hogy magas testzsír százalék, és kevés izom, de hogyan tudnék ezen változtatni? Edzöterembe szeretnék járni, de sajnos hiába veszem ki a bérletet ha nem tudom, hogy és mit kell csináljak. Inkább elöbb kérdezösködök, megalapozom a dolgokat. Nagyon örülnék ha valaki segitene osszeállítani egy edzéstervet illetve egy táplálkozás tervet, vagy ha valaki segitene, hogy milyen oldalakat bongesszek. Sajnos nincs penzem szemelyi edzore, 5000ft-ot egy alkalomert nem vagyok hajlando fizetni.

2019. nov. 7. 16:11
 1/3 anonim ***** válasza:

sarga kapszula

aztan powerbuilder ebook

2019. nov. 7. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Tren mehet az lepucolja
2019. nov. 7. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Keress rá a táplálkozási piramisra próbáld meg az alapján felállítani az étrended. Amit még javasolni tudok hogy számold a kalóriákat viszont fontos hogy ne túl szigorúan. Ezt applikációval lehet töltsd le valamelyiket eleinte macerás lesz de egy idő után már tudod miben mennyi kalória van.

Edzésnél határozd meg hogy honnan akarsz a legtöbbet fogyni és hol akarsz izmosodni. Ha például lábáról akkor mindenképp vezess be futást az edzésre ha fogyni akarsz akkor hosszabb távokat ha izmosodni akkor rövidebb távokat de azokat gyorsabban kell futnod.

Ha ez megvan akkor csinálj meg egy olyan edzést amiben olyan gyakorlatok vannak amiket majd szeretnél csinálni és nézd meg hogy mennyit bírsz, aztán ezt növeld folyamatosan hetente vagy kéthetente attól függ hányszor fogsz járni.

Pl: első hét: 20 súlyzó gyakorlat bicepszre 5 kilóval második hét: ugyan ez 5,5 kilóval harmadik hét 5 kilóval stb stb

2019. nov. 10. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!