Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Aki nehezebb, annak többet ér...

Aki nehezebb, annak többet ér a fekvőtámasz, guggolás, tolódzkodás pl?

Figyelt kérdés

Most hülye kérdés, de nem rég óta edzek, 2 hónapja.


Azon gondolkodtam, hogy pl egy 90kg-s embernek jobban megdolgozza a mellét pl a fekvőtámasz mint egy 70kg-snak?


2019. nov. 22. 12:03
 1/3 anonim ***** válasza:
Csak is edzettseg kerdese. En 100 kilosan joval tobb fekvot tudtam megcsinalni, mint anno 75 kilosan, mert erosebb voltam. De van olyan 60 meg 110 kilos ember is, aki tobbet meg tud csinalni. Illetve az elvegzett gyakorlatok szama, nem egyenesen aranyos az izomerovel, illetve a testsullyal. Ez azert komplexebb annal.
2019. nov. 22. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem jobban. Bár van kis egyéni variancia, de a nagyobb tömegű ember nagyobb súlyt fog megmozgatni.

Értsd: szerintem ha az általad említett mindkettő ember 30 fekvőt tud megcsinálni, igen valószínű, hogy a 90kg-os néhany kg-al többel nyomna fekve, mint a 70kg-os társa. Egy 5-10kg differenciálra tippelek.

2019. nov. 22. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Valamivel alapesetben nyilván többet, hisz nagyobb tömeget mozgat meg az ember, aki többet nyom a mérlegen.

De ez igy csak akkor feltétlen igaz, ha minden más változót figyelmen kivül hagyunk. Hisz kapásból teljesen felborithatja ezt, ha a két emberünk például teljesen eltérő edzettségi szinttel rendelkezik, vagy egész más eredményt kaphatunk ha az adott testtömeg nagyobb része izomból vagy hájból tevődik ki.

2019. nov. 22. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!