Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Én 175cm magas vagyok és...

Én 175cm magas vagyok és 135kg (túlsúlyos, kövér) ha úgy vesszük mennyi rizst, csirkemellet és zöldséget meg zsírt kell elfogyasztanom 1 nap ha le akarok fogyni?

Figyelt kérdés
Olyan 30000ft-om lenen a táplálkozásra.
2015. júl. 15. 10:27
1 2 3
 1/27 anonim válasza:
0%
Nem troll vagyok, miért ennél rizst és csirkemellet, főleg ZSÍRT, ha van rajtad jó 50-60kg felesleg???? keményen kardiózni kell és sok zöldség, gyümölcs, fehérjepor..
2015. júl. 15. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:

Tudtommal a fogyáshoz mindegyik kell még zsír is.

Vagy elég a zöldség meg a gyümölcs?

2015. júl. 15. 10:47
 3/27 A kérdező kommentje:

A fehérjeporból milyet, életemben nem használtam olyat.

Nem veszélyesek az ilyen porok?

2015. júl. 15. 10:47
 4/27 anonim ***** válasza:

Szerintem 1-2-3 hétig sétálj minden nap 4-5 km-t sietôsebb tempóban, majd utána, ha már kifáradás nélkül megy, heti 5-6 napon fuss le 2km-t, aztán ha az is megy mindig növeld a lefutott távot. Egy idô után eljárhatsz úszni, az is gyorsítja a fogyást, nem kell óczkodni az uszodában a túlsúly miatt, senkit nem érdekel, nem nevetnek ki, másnak is van olyan. Az étkezésedbôl dobáld ki a szemetet, semmi cukor, gyorskaja, üdítô, péksüti, fehér kenyér, de még a barna kenyérrel is csínján. Sok víz, zöldség, sovány húsok, saláta. Ja és számold ki, hogy mennyi a napi kalóriaszükségleted, és annál eg 300-350 kalóriával kevesebbet vigyél be.

1 év alatt rendbe teheted magad, 100 kilóig nem is lesz olyan nehéz fogynod, utána egyre nehezül. Én 70-75 kilóig lemennék a helyedben, valószínüleg a bôröd kicsit lógni fog, de no para, rendbe teheted magad. Ha jól lefogytál, és elérted a kívánt súlyt, eldöntheted, hogy akarsz-e izmosodni/sportosodni, elkezdhetsz edzôterembe járni, vagy fegyencedzeni, úszni, futni, focizni, jégkorongozni, ami jól esik. A sport jót fog tenni a mentális egészségednek is. Sok sikert!

2015. júl. 15. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim válasza:

BioTechnél van Nitro Gold Pro Enzy Fusion, szerintem az jó lenne neked, mert 8 féle fehérje van benne, köztük lassan felszívódó. Étkezés helyett mehet napi 1-2 alkalommal, amennyi pénzed van.


Reggelire főtt tojás zöldséggel, gyümölccsel, délben mondjuk mehet akkor 100-150g csirkemell vagy ami még jobb lenne, hal! Zsír helyett halolaj! Aztán délután egy fehérje shake, majd estére csak zöldség és gyümölcs. Napi 1000ből kinn van a kajád.

2015. júl. 15. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:
Ebédre csak a 100-150gramm csirkemell magában?
2015. júl. 15. 11:05
 7/27 anonim válasza:
Igen, de mondom a hal jobb lenne halolajjal együtt, de a csirkemell is megteszi.
2015. júl. 15. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:

Háát... ahol én élek ott a bolti Pangasius-nál meg az egyéb drága halaknak az ára aminek az 50%-a víz nincs jobb. A kanálisban meg csak 101 centis halak vannak. :DD


Az érdekelne még, hogy akkor egy nap hány gramm zöldséget meg gyümölcsöt egyek? Vagy mindegy? A kalkulátor azt írja, hogy fogyáshoz olyan 3000kcal ennivalót kell megennem egy napra. :S

2015. júl. 15. 11:12
 9/27 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Rendes kiszámolt étrendre van szükséged, de ilyen nagy túlsúlynál nem érdemes a testsúlyoddal számolni, szt szoktam tanácsolni, számolj úgy, mintha 95-100kg lennél.

A cikkben megtalálod milyen értékekkel számolj. A kalória kalkulátorokat és egyéb baromságokat azonnal felejtsd el.

A kalória igény kiszámítása sokkal összetettebb annál, hogy egy semmitmondó kalkulátorból a magasságod és súlyod alapján megtudd..

Rendszeres aerob tartományú testmozgás kell a diétád mellé.

Ilyen túlsúlynál előfordul, ha becsületesen csinálod az aerob tartományú edzést heti 4-6 alkalommal alkalmanként 40-60perc, hogy az első 1-2 hétben akár 10-15 kg is leszalad, ettől nem kell megijedni, és megörülni sem szabad neki, ez csak víz, ugyanis rengeteg víz van megkötve a kötőszövetedben...

Miután belassul ez a tendencia, úgy kell belőni a cikkben leírtak alapján az étrendedet, hogy heti max 0.5-1kg legyen a súlyvesztés. Ez azért fontos, mert ellenkező esetben, ha túl gyorsan fogysz, akkor a bőröd nem fogja tartani az iramot és kifogysz a bőrödből, ami elég undorító tud lenni.

C-vitamin és egy rendes multivitamin nagyon fontos. Zöldséget tonnaszámra ehetsz nyugodtan, a gyümölcsökkel csak csínján, mert tele vannak cukorral, de ez már a cikkben is le lesz írva.

A cikken kívül még javaslom a sárga kapszula elolvasását.

Aerob edzésnek jó a tempós séta, de én a szobabicajra esküszöm ilyen súly mellé, mert lehet közben sorozatot/filmet nézni és az segít kibírni azt a 40-60percet.

Öcsém playstationzik szobabringázás közben.

+ még nagyon ajámlom, hogy olyan edzést is végezz, ami fejleszti, illetve fogyás közben inkább csak segíti megtartani az izomzatodat, akár s

útlyzós edzés, akár saját súlyos, pl fegyencedzés.

2015. júl. 15. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
100%

Ui.: a nevem a decemberi súlyomra céloz, most 91kg vagyok, 16 éve foglalkozom ezzel a spprtággal, csak az ut

óbbi 4-5évben nem figyeltem nagyon a kajámra, a genetikám miatt szépen eloszlik rajtam a zsír, nekem is meglepetés volt amit a mérleg decemberben mutatott.

2015. júl. 15. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!