Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Egy héten egyszer edzett...

Egy héten egyszer edzett izomra csak egy gyakorlattal edzeni de sok sorozattal működhet?

Figyelt kérdés
Tehát osztott edzésterv, egy izom egy héten egyszer kerül sorra, s csak egy gyakorlattal edzünk rá. Ez működhet? Főleg alapgyakorlatok lennének alkalmazva, pl mell tricepsznel mondjuk 10 sorozat fekvenyomas, es mivel a tricepsz kisebb izom es azert kapott a fekvenyomasbol is rendesen hiszen osszetett gyakorlat, igy arra eleg lenne mell utan 3 sorozat homlokra engedes vagy tricepsznyujtas? Ez működhet? Amúgy naturál vagyok ha ez számít és eddig teljes testes edzés végeztem de az annyira nem jött be.

2020. febr. 6. 21:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Harmatgyenge.
2020. febr. 6. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha a célod az, hogy semmit ne fejlődj, működni fog.
2020. febr. 7. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Mi akadályoz meg abban, hogy több gyakorlatot végezz?
2020. febr. 7. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Nem.


Mellnél is húzós, de hátnál, lábnál már egészen rossz.



"... eddig teljes testes edzés végeztem de az annyira nem jött be."


Akkor pláne nem.


Ha a kb ezen alapuló heti 3 kevés terhelés volt, akkor a heti egy így, hogy volumenvisszaesés is lesz, még kevesebb lesz.

Az osztott terveknél nem egy gyakorlat van a "dedikált" napon, pl mellnél úgy kellene vmilyen "oldalirányú" is, pl tárogatás gépen/földön(de nem padon), vagy kábeles.


A bicepsznél is vmilyen hajlítás is kellene, illetve vmilyen "alkar forgatás" mert ez a két funkció van.


A hát és a láb és alrészeinek edzéséről ne is beszéljünk.


A tricepszet osztottban nem hatékony a mellhez tenni, mert ha későbbre teszed akkor "ingyen" növelheted a heti tricepsz edzések számát kb 0,7-ről 1,7-re(1 járulékos, és egy teljes)

2020. febr. 7. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Ezt nem értem, miért csökkenne az intenzitás, igaz egy gyakorlat, viszont rohadt sok sorozat lenne belőle, 10-15 sorozat fekvenyomás azért elegge szetbombazza a mellet nem?

Neki is bejött:

[link]

2020. febr. 7. 18:17
 6/11 anonim ***** válasza:

#5


Nem ismerem az emberkét, de amit küldtél videót annak van egy második része is így legalább 2 gyakorlat van 1 izomcsoportra.

Ahogy az is látszik, hogy nem egészen úgy nyomják már a végén, mintha 3-4 nap múlva "visszatértek" volna pár sorozat erejéig.

2020. febr. 7. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
De a lényeg a sorozatokon van, a szokasos fekvenyomas 4x tarogatas 4x fekvenyomas ferdepadon 4x helyett csak siman 12x fekvenyomas. Sok helyen azt olvastam hogy a minel tobb oldarol megedzeni az izmot inkabb az elsportban van ertelme. Megvan hogy egy izomra mennyi sorozatot erdemes csinalni egy heten, miert ne lehetne egy osszetett gyakorlattal vegigtolni az osszes sorozatot? Nem akarom mindenaron bizonygatni az igazam, csak ugy erzem nem ertettetek a kerdest.
2020. febr. 7. 19:13
 8/11 A kérdező kommentje:
Pl mellre fekvenyomas, bicepszre bicepszhajlitas allva ketkezessel stb esetleg combot lehet ketteszedni guggolas meg felhuzas, meg a hatat huzodzkodas meg dontott torzsu evezesre, igy azert csak jo nem?
2020. febr. 7. 19:15
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Azert nincs ertelme ennyit nyomni semmibol, mert vagy az elso 3-4ben kifaradsz es a vege lesz ertelmetlen, vagy az elejen nem nyomod eleg kemenyen, hogy a vegere maradjon szufla, igy nagyjabol fele kapasbol kuka lesz.

Piramisban tul kicsi sulyrol kene kezdeni, szeriaban meg lehetetlen 10x ugyanannyit nyomni ugy, hogy az valamit ero edzes legyen.


Azt irtad azt olvastad tobb szogbol megedzeni az izmot az elsportban kell. Az elsportban az a cel, hogy izmosabbak legyenek. Te nem ezert jarsz terembe?

2020. febr. 7. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy végigolvastam az egészet, nekem az jött le, hogy te nem értesz itt valamit, mégpedi az anatómiát.

Azzal, hogy csinálsz 12x10 fekvenyomást nem érsz el semmit a túlerőltetésen kívül. Mivel a mellizmodnak( mint izomcsoport) csak egy bizonyos részét stimulálja, ezért végeznek több fajta gyakorlatot, mindegyik más részt vesz jobban igénybe. A többi izomcsoporttal is ugyan ez a helyzet.

2020. febr. 8. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!