Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Karantén ideje alatt jó így...

Karantén ideje alatt jó így az edzésterv?

Figyelt kérdés

Házi,alagsori konditeremben edzek. Van két összetett gép, amin gyakorlatilag mindent lehet csinálni húzodzkodas, tolodzkodas, Fekvenyomás, tarogatas, combfeszítő, és kábeles variációk(lehuzas, Tricepsz letolas) stb stb. És ugye vannak rudak, súlyok. Úgyhogy igazából majdnem mindent tudok amit a kondiba csináltam, csak a vadlit nem és a Guggolást. Guggolást nem merem erőkeret nélkül bevallalni mert 100 kilót nem lenne jó a nyakamba ejteni meg a hely se túl nagy hozzá. Szóval a labazást 'átvészelem' ezekkel :kitöréssel, combfeszítő gépen, merevlabas felhuzas, egykezes súlyzókkal.


A kérdésem a következő : milyen gyakorlat kivitelezhető vádlira?


Továbbá eddig úgy edzettem hogy 4 edzésnap külön izom csoportokra bontva.


Most viszont úgy fogok hogy egy kenyszerlabnap, és a többi napon teljes felsőtest edzes.

Az nagy baj ha csütörtökön és pénteken is teljes felső test edzés van? Tehát egymás utáni napon, de végül is minden izomcsoportra kb 2 gyakorlatot csinálok szóval mehet másnap szerintem. Így tudom csak kialakitani.

Hétfő : felső test

Kedd :Láb

Csütörtök :felső test

Péntek : felső test


Nem akarom hogy ne legyen elég idő a regenerációra úgyhogy lehet azt kéne hogy pénteken is egy labnap, de akkor meg a heti 2 felső test kevés lenne, sok gyakorlat van azért és 2-be nehéz belesuriteni.


Gyakorlatokat, hasznos tanácsokat meghallgatok



2020. márc. 26. 23:19
 1/1 anonim ***** válasza:

Nálam 2 alsótest, 3 felsőtest van, simán lehet regenerálódni, persze attól is függ, hogy mit csinálsz, de ami sok regenerációs potenciált felzabál az a nagy súlyos guggolás és felhúzás. Nem tudom miért kell mindenképp így felosztani de a két felsőtest nap közé nem ártana akkor egy pihenőnap. Na de persze 2 lábnap jobb lenne (nálam ez: egy nehéz és egy volumenfokuszú).


Vádlira jó a sima egylábas vádlizás lépcsőn. 5x10, az első négy sorozatot bukás nélkül tudd végigcsinálni, az utolsóban menj el bukásig, ha sokkal több megy mint 10 akkor kell növelni a súlyt, ha csak egy-két ismétlésre voltál a bukástól érdemes maradni ugyanazon a súlyon amíg nem megy több. Súlyt simán rakhatsz magadra egy hátizsákkal, de eleinte jó lesz súly nélkül.

2020. márc. 26. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!