Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Több éves konditermi edzésmúlt...

Több éves konditermi edzésmúlttal lehet fejlődni otthoni edzéssel?

Figyelt kérdés
Most a vírus idején itthon edzek, de azért továbbra is szeretnék fejlődni. Csak két 10 kilós súlyzóm van itthon, de egyelőre érzem tőle az izmaimat megfelelő gyakorlatokkal, megfelelő szögekben végezve. Bár hátra azért valóban szegényes ez az eszköztár. Mellre is, de oda jól be lehet pumpálni fekvőtámaszokkal (főleg teletömött hátizsákkal a hátadon), így azzal nincs nagy gond. A felkart koncentrált gyakorlatokkal jól meglehet edzeni meglátásom szerint. Ti hogy látjátok? Szerintetek lehetséges így fejlődni?

2020. márc. 27. 03:13
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha csak az izomméret növelése a cél akkor valóban gáz a helyzet, sokat nem tudsz tenni.


De nyújtani, mobilizálni, erőt, állóképességet tudsz növelni. Ezek később hasznosak lehetnek.

2020. márc. 27. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Több év edzésmúlttal, ennyi felszereléssel elég nehéz lesz, hogy izomtömeget növelj, de megoldható szerintem. Az első válaszoló jókat írt.

Azért sokat lehet otthon is csinálni, saját testsúllyal is, pl. kézállásos fekvő, egykezes/plussz súlyos fekvő, súlyozott húzódzkodás/egykezes (ha megy), egylábas guggolás, tolódzkodás. Az egykezessel meg tudsz izolálni, úgyhogy nem lesz itt nagy probléma.


Nyújtó (és erősítő) gyakorlatnak ajánlom a hidat, ha tudod csinálni. Múltkor próbáltam és meg is lepődtem, hogy milyen feszes a mellkasom és a hasam, annak ellenére, hogy minden edzés után nyújtok, valamint a gerincmerevítőket is igencsak éreztem. Ajánlom neked is.

2020. márc. 27. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

1-es vagyok

Tudsz olyan apróságokkal is foglalkozni mint például a fogáserő (szorítás, ujjak, csukló, alkar). Nem kell hozzá sok súly és garantáltan jól fog jönni.

2020. márc. 27. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
34%
10 kilóval nem igazán lehet az biztos. Nekem van itthon pad és 150kg, ezzel már lehet dolgozni.
2020. márc. 27. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Karra se lehet fejlődni szerinted? Teremben is csak 14-16 kilós egykezessel bicepszezek meg tricepszezek (plusz az oldalemelést is ennyivel). A 10 kilót berakom egy táskába meg hozzárakok még egy-két 2 literes vizet, aztán már ugyanott vagyok mintha a teremben lennék egy váll-kar napon.
2020. márc. 27. 19:53
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Google > Otthon edzés


+ [link]

2020. márc. 27. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ha ún. intenzív fejlődési szakaszban vagy, nem nagyon tudsz saját súllyal fejlődni, maximum szinten tartani. Akkor tudnál fejlődni, ha lenne otthon 2x25-30kg egykezes súlyzód.

Fekvőtámasznál a legnagyobb hiányosságot (beszűkült mozgástartomány egy nyomó gyakorlathoz képest) tudod korrigálni úgy, hogy a két kezed 10-15cm-el magasabban van mint a talaj, így mélyre be tudod engedni magad. Fűrészelést vagy vállból nyomást tudsz csinálni 18kg-al is (egyszerre csak egy kézzel), bár az sem egy nagy súly. Találd fel magad, kezdj el valamit, állíts össze magadnak egy 2-3 napos egész testes, saját testsúlyos edzést, iktasd be jól a súlyzóidat, aztán majd lesz vmi. Ennél többet úgy sem tudsz tenni.

2020. márc. 28. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Lógathatsz magadra súlyokat.

Rád ülhet valaki fekvőtámasztnál.

2020. márc. 29. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Total Gym
2020. ápr. 7. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!