Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ennyire gyengék és puhányok...

Ennyire gyengék és puhányok lennének a testépítők?

Figyelt kérdés

Sose voltam az a látványra edző típus, konditeremben sem voltam soha. Így a házi karantén ideje alatt belebotlottam a neten pár testépítő csatornájába.

Elég sportosnak néznek ki, de tényleg nem bírnak normálisan, szabályos 100 fekvőt megcsinálni ?


https://www.youtube.com/watch?v=X2heAjoaZBw

Talán ő (Tari Ádám) mind közül a legkomolytalanabb.. Pumpeddel karöltve. https://www.youtube.com/watch?v=ttK48SmpHnY


Ő már jóval profibb, de meglepett ő sem bírta ezt a Selly upot végigcsinálni könnyedén (30 push).

https://www.youtube.com/watch?v=rtjVz3uQqHA&t=5s



Akiknek szinte minden (kaja, életmód, edzés stb.) erről szól, mindössze az insta-youtu világ illúziói? valójában meg csak fehérjepor+kox az egész ?


Ezeket látva jobban meggyőződtem, saját testsúlyos edzést csináljak továbbra is, + egykezes súlyzóval. Se étrend, se diéta, se fehérje, de 100 fekvőt azért megcsinálok megerőltetés nélkül.



2020. márc. 29. 01:17
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
94%

100 fekvő az rengeteg, egyhuzamban. Testépítők top versenysúlya 130 kiló is van. Erősemberek 200 kilók is vannak. Próbálj már ezekkel fekvőtámaszozni. Lehet hogy te megcsinálsz 100 fekvőt, de ő még annyi kilóval melegít vállra... Na akkor ki a keményebb?


Ne keverjük össze a sportokat!! Ő nem fekvőtámaszban akar jó lenni, de szerintem erre már te is rájöttél.

2020. márc. 29. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy akiket linkeltél azok igen, puhányok. De ettől még igaz, hogy ő nem erre edz..
2020. márc. 29. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
76%
Nem. A puhányságot nem abban mérik, hogy másfajta gyakorlatot végeztetsz emberekkel, mint amire ők edzenek. Nincs olyan hogy univerzális edzés, amitől valaki mindenben jó lesz. Ki ebben nyújt jobb teljesítményt, ki abban.
2020. márc. 29. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
79%

A logikád alapján mivel Usain Bolt nem tudna lefutni egy ultramaratont ezért nem is tud rendesen futni.


Két teljesen más dolgot hasonlítasz össze.

2020. márc. 29. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:
36%

Maradj a saját testsúlyosnál én i azt csinálom.

Ezek azért erősítenek jobban, mert összetett gyakorlatok, az ízületeket, ínszalagokat, kisebb rejtett izmokat is megdolgoztatják, így a tested összhangban dolgozik, a részek erősítik egymást.

A testépítőknek külön van a láb meg has napjuk vagy mittom, a lényeg, külön csak egy-egy izmot erősítenek, ezért vannak csomó edzőtermes pasasnak fáslizva az ízületek.

Nézd meg Bruce Lee-t, ha már itt tartunk, milyen kicsi vékony volt, mégis iszonyat erő lakozott benne, szóval a testépítés nem egyenlő az erővel😉

2020. márc. 29. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Ezek nem testépítők, hanem agypusztítók.
2020. márc. 29. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
46%
Az a te bajod kérdező, hogy nyomorult irigy vagy.
2020. márc. 29. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
76%

"Ezeket látva jobban meggyőződtem, saját testsúlyos edzést csináljak továbbra is, + egykezes súlyzóval. Se étrend, se diéta, se fehérje, de 100 fekvőt azért megcsinálok megerőltetés nélkül. "


Én sem tudok megcsinálni 100 fekvőt egyszerre, viszont fekvenyomásban 180 kiló az 1 ismétléses maxom naturálként. Gondolom, neked meg ez nem menne, akkor most ki a puhány?


Először is azt kéne definiálni, hogy számodra ki a Nem puhány?

Az, aki megcsinál 100 fekvőt egyszerre könnyedén, vagy az, aki bárkit meg tud verni, vagy netán az, aki hatalmas súlyokat mozgat meg? Ezek mind különböző képességek, és abban leszel jó, amit csinálsz,butaság párhuzamot vonni köztük.

2020. márc. 29. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
68%
Én nem bírom a Pumpedet de ő is megmondta hogy ezt a kihívást csak az 50 kilós street workoutos gyerekek tudják megcsinálni 1%os testzsírral. Még egy mens physique-es is jelentős tömeggel rendelkezik, nem tud, de nem is akar szerintem a legtöbb 100 fekvőt lenyomni egyhuzamban, mert ennyi ismétlés rossz hatással van az izomépítésre
2020. márc. 29. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
29%
Én 16-17 évesen jártam teremben.Símán megcsináltam 100 fekvőtámaszt+50-60 felhúzást.Igaz normálisan étkeztem.Akkor még nem voltak porok,drogok mindenféle szír szar.
2020. márc. 29. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!