Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » A testépítésben miért megy...

A testépítésben miért megy ennyire a f**szméregetés?

Figyelt kérdés

Múlt hónapban olvastam egy kérdést, amelyben egy durcás, tyúkcsöcsű 16 éves gyerek menőzött, hogy 120 kilóval nyom fekve, ferdén meg 2x45kg-al (elmondás szerinte, ugye...), meg hogy ez alap dolog, hogy ennyit ki kell nyomni.


Amivel nem is lenne olyan nagy probléma, de többen is úgy állították be a dolgot, hogy bizony aki évek múlva is 80kg-al nyom, ott az illető biztos elcseszi a dolgokat.


Speciel engem is lehurrogott ez a suhanc, hogy 2x28kg-al szériázok fekve sok év után, mert a sok kamu-komment helyett beírtam a valós adatokat.


Először is ez testépítés, vagyis az izmokat stimuláljuk a növekedésre, nem pedig erőemelés. 100 meg 100 gyakorlat van pl. a fekvenyomáson kívűl, amivel növelhetjük a mell méretét. Senki ne mondja, hogy évek múlva minimum 100 kilót ki kell nyomni, külünben sz.@rul csinálom a dolgokat. Vicc.


A másik meg nem mindegy másoknak, hogy ki mennyivel nyom fekve, vagy húz fel? Érdekes, én a teremben alig látok 100 feletti nyomásokat, és ezt többen is igazolták a válaszokban, hogy a teremben lévő emberek nagyon nagy része nem 120 kilóval nyomogat... De még a nagy testépítők videóit nézve is látom, hogy nem az a jellemző, hogy ordenáré nagy súlyokat nyomnak ki. De persze ezek az ide beírogató tinik ilyen bivalyerősek...


De pl. tegnap láttam egy kérdést, ahova érkezett pár komment és felüdítő volt, hogy reális számokat írtak be. Nem az, hogy valahol látom, a válaszadó beírja, nem szokott evezni, de ha igen, 125kg-al szériázgat...


Vagy a gyakorin ekkora böszmék vannak?


2020. máj. 30. 19:12
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

Natúrban igen, egyáltalán nem elérhetetlen a 120kg, ezt több példa is igazolja, sőt feljebb is lehet menni.


Én arra hívnám csak fel a figyelmet, hogy felesleges ez a f**szméregetés, hogy ha én nem nyomok 120-al, akkor csak sz@r mellem lehet, meg nem értek biztos az egészhez... :D


Igen, én is fekvenyomással kezdtem anno, mert bemagyarázták, ez az alap, ebbe kell felmenni minél nagyobb súlyra.


Aztán rámentem más gépekre, gyakorlatokra (keresztbehúzás és tárogatás nagy kedvencem pl.) és sokkal jobban éreztem a mellem, csináltam pár hónapot ezt a tervet teszt gyanánt, és azt vettem észre, hogy a 80 centis kezdő mellkerületem felment a mostani 115cm-re ezzel a módszerrel, és most is fejlődik még...


A fekvenyomás nekem mindig utolsó mellgyakorlatként szerepelt, soha nem fordítottam rá nagy szerepet. Két kézzel nem is nyomok ki többet szériába mint 80kg sok év után.


De érdekes, hogy a teremben azért nem látom ezt a mentalitást, de itt online fórumokon nagyon böszme egyedek vannak :D

2020. máj. 30. 20:51
 12/22 anonim ***** válasza:
88%
Te bizonygatod itt bekezdéseken át, hogy mi milyen hülyék vagyunk és te mennyivel jobb vagy nálunk nem mi. Keress fel egy pszichológust, vagy egy barátnő is megteszi.
2020. máj. 30. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:

Nem bizonygatom, hogy jobb vagyok, de valószínű az értelmezés neked nehezedre esik, sebaj, megértem. Olvasd már át még egyszer őket...


Amúgy az értékelések elég sok mindent elmondanak a válaszaitok hasznosságáról :D

2020. máj. 30. 21:06
 14/22 anonim ***** válasza:
0%
Ja, nagy értékelés az hogy te és még 1 valaki rányom egy pirosat, valóban. Igazad van valamilyen mértékben, de ezen egy normális ember nem akad fenn. Érdekes, én látok sokkal többel is nyomni embereket a terembe mint 120, attól függetlenül hogy te abban az 1 órába nem nagyon szoktál látni.
2020. máj. 30. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
33%
Neked meg mi bajod van kérdező?
2020. máj. 30. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit lehet túlreagálod, de igazad van, nekem is érdekes, hogy teremben a ritkán látni embert nagy súllyal edzeni, ide meg mindenki írja a tonnákat... :D engem spec. nem érdekel, ha igazat mond gratula hozzá ha meg hazudik akkor meg sokra ment vele... Ez a sport annyira egyéni, és annyi céllal járnak le, ha te izomra mész, és a tükörbe nézve elégedett vagy, akkor jól csináltad, és kész.

Sőt, én állítom mint magánvélemény, a legjobb testépítő az, aki a lehető legkisebb súllyal építi fel a lehető legnagyobb izomtömeget. Ha csak az izom kell, minek erősködni? Nő a sérülésveszély, porckopás esélye, stb. Ez a sport egy ideig még egészséges is, nem látok abban kivetni valót, hogy te megtartottad annak.

2020. máj. 30. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm #16 leírtál mindent, erről beszélek.
2020. máj. 30. 22:30
 18/22 anonim ***** válasza:
Nem, nem erről beszélsz
2020. máj. 30. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
0%
Engem arra tanítottak, hogy a saját súlyomat illik kinyomni, 120kg az pont a saját súlyom.
2020. máj. 31. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az a baj, hogy a legtöbb ember összekevesi az erő és izomtömeg fogalmát az esztétikus testével, ami a célja a testépítésnek.


Azaz hiába vagy 105kg és hiába menőzől azzal, hogy szériában 110kgmmal tolod, ha közben 25% a testzsírod és életedben nem láttad a kockáidat, maximum 15 évesen amikor elkezdtél edzeni.


A másik meg hogy sokan nem úgy edzenek mint egy "testépítő", inkább erő növelés célú edzéstervet követnek és igen, erősek viszonylag, de egyátalán nem néznek ki jól sőt sokukról meg sem mondanád hogy edz.


Mégis erős.


Bennük meg néha megjelenhet az az elitista érzés, hogy "Mindenki aki kisebb súllyal dolgozik mint én, rosszabbul nézki".


Meg ilyenkor jönnek a klasszikus mondatok, hogy "Lehet izmosabb vagy és esztétikusabb a tested, de azok kamu izmok".


Szóval a legtöbb ilyen ember, aki túlzóan nagy súlyokkal dolgozik többnyire nem testépítéssel kapcsolatos céllal edzenek, de mégis annak hiszik magukat.


Pl.: Rettenetesen könyű 105 kgnak lenni és erősnek lenni, tudom mert voltam már. Nagyon jókat edzel, mellé jókat eszel és te vagy a világ legboldogabb embere.


Viszont amikor úgy döntesz, hogy "Le kéne adni 20kgot, hogy szép esztétikus testem legyen kockákkal" akkor jössze rá, hogy sokkal nehezebb egy szép formát elérni, mint nagy súlyokkal dolgozni és hogy igazából teljesen mindegy mekkora a kezed, mert lehet 46os karod, de ha 25% a testzsírod, akkor befeszítés nélkül nehezen észre vehető hogy az izom, nem pedig nagy részt zsír.


Itt igazán kedves voltam a feltételezéssel, mert az ilyen embereket többnyire +30% zsír van minimum.



Egy másik óriási nagy dolog, hogy itt rengeteg gyerek van, aki most kezdett el konditerembe járni vagy éppen fél komolyan jár már egy ideje és szinte semmi kézzelfoghatót nem ért el a kezdeti gyors növekedés kivételével, amin mindenki átesik ha 3-4 hónapot folyamatosan konditerembe jár.


Ők meg azért hiszik azt, hogy kevés a 80kg, mert ők 80 kgmmal dolgoznak és ha ők nem izmosak, valószínűleg te sem lehetsz ha ilyen kicsi súllyal dolgozom.


A legtöbben csak túl értetlenek vagy éppen alulinformáltak, hogy megértség nem a súly nagysága számít elsősorban, meg hogy sokan összekeverik a testépítés céljait már sportokéval.

2020. máj. 31. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!