Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » A testépítésben miért megy...

A testépítésben miért megy ennyire a f**szméregetés?

Figyelt kérdés

Múlt hónapban olvastam egy kérdést, amelyben egy durcás, tyúkcsöcsű 16 éves gyerek menőzött, hogy 120 kilóval nyom fekve, ferdén meg 2x45kg-al (elmondás szerinte, ugye...), meg hogy ez alap dolog, hogy ennyit ki kell nyomni.


Amivel nem is lenne olyan nagy probléma, de többen is úgy állították be a dolgot, hogy bizony aki évek múlva is 80kg-al nyom, ott az illető biztos elcseszi a dolgokat.


Speciel engem is lehurrogott ez a suhanc, hogy 2x28kg-al szériázok fekve sok év után, mert a sok kamu-komment helyett beírtam a valós adatokat.


Először is ez testépítés, vagyis az izmokat stimuláljuk a növekedésre, nem pedig erőemelés. 100 meg 100 gyakorlat van pl. a fekvenyomáson kívűl, amivel növelhetjük a mell méretét. Senki ne mondja, hogy évek múlva minimum 100 kilót ki kell nyomni, külünben sz.@rul csinálom a dolgokat. Vicc.


A másik meg nem mindegy másoknak, hogy ki mennyivel nyom fekve, vagy húz fel? Érdekes, én a teremben alig látok 100 feletti nyomásokat, és ezt többen is igazolták a válaszokban, hogy a teremben lévő emberek nagyon nagy része nem 120 kilóval nyomogat... De még a nagy testépítők videóit nézve is látom, hogy nem az a jellemző, hogy ordenáré nagy súlyokat nyomnak ki. De persze ezek az ide beírogató tinik ilyen bivalyerősek...


De pl. tegnap láttam egy kérdést, ahova érkezett pár komment és felüdítő volt, hogy reális számokat írtak be. Nem az, hogy valahol látom, a válaszadó beírja, nem szokott evezni, de ha igen, 125kg-al szériázgat...


Vagy a gyakorin ekkora böszmék vannak?


2020. máj. 30. 19:12
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
Az izomtömeg nem az egyetlen faktor ami meghatározza, hogy ki milyen erős, láttam már mindenfélére példát, az alíg 60 kilós haveromnak elsőre meg sem kottyant a 80 kg , mivel rövid karjai vannak, a kötések is ugyanojan fontosak, de való igaz általában a nagyobb testtömegű emberek többet bírnak emelni, ezt el kell fogadni. Ha te ezekkel a súlyokkal is fejlődsz akkor, hol a probléma? Főleg ha az izomnővekedés a cél. Az inkább a többieket minősíti, ha emiatt lenéznének. Én is olyan voltam, hogy a kevesebb súllyal dolgozókon mosolyogtam aztán rájöttem, hogy minek? Vannak tőlem erősebbek-gyengébbek, nagyobbak-kissebbek, izmosabbak stb.
2020. máj. 31. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
A tükör nem hazudik, a többi csak duma
2020. máj. 31. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!