Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Érdemes otthonra 90-100 ezer...

Érdemes otthonra 90-100 ezer forintos futópadot venni?

Figyelt kérdés

Én ma próbáltam, de amikor leszálltam róla, rögtön elkezdtem szédülni és a lábaim is mintha részegek lettek volna. Én a természetben való mozgás híve vagyok, minthogy erre ennyi pénzt elverjek. Igaz volt rajta dombnak felfelé futás üzemmód is, viszont mindezeket friss levegőn el tudom végezni. Gondolom a villanyszámlát is pörgeti rendesen. Lehet én vagyok túl maradi.


Szóval mit gondoltok erről?



2020. jún. 28. 00:55
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

10:

Sajnos a legtöbb ember nem így működik. A családomban is van ilyen, nem dobják ki, nem adják el, hanem vagy a lakásban porfogó, vagy lekerül a pincébe garázsba, mert ugyan nem használjak, de nem merik beismerni, hoga felesleges vétel volt. Emellett ezekből a használt piac is telített, mivel a legtöbben újat vesznek.


Alapvetően az az önbecsapás áll emögött, hogy azok az emberek, akik lusták kimenni futni, bringázni vagy el a konditerembe, uszodába, azt gondolják, hogy ha már otthon van az eszköz, és bármikor használhatják, akkor használni fogják. Pedig ha előbbi nem ment, akkor a legtöbb embernél utóbbi sem fog, hacsak nem szedik össze magukat.

2020. jún. 28. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
Én inkább költöttem volna a pénzt személy szerint valamilyen jogosítványra.
2020. jún. 28. 10:59
 13/20 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül végzi porfogóként. Illetve, egyszer mindenki abbahagyja,vagy mást kezd el sportolni vagy egyszerüen nincs már kedve de ez a sima futásra is érvényes. Azért vesszük meg, hogy tudjunk rajta rendesen futni, akár egy kis helyiségben is, és ha minöségit veszel akkor sokáig kibírja. Nem kell fikázni, jó kis gép, és addig teszi a dolgát amíg használod. Nem pénzkidobás.
2020. jún. 28. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim válasza:

Azt hiszem ez a kérdés is mint sok más egyéntől is függő. Van akinek biztosan komfortosabb, kényelmesebb otthon, egyedül a szobájában futni egy futópadon. Tény hogy ennek is megvan az előnye, bármikor futhat az ember, nem befolyásoló tényező a kinti időjárás, mivel teljesen mindegy milyen idő van kint ha futópadon akar edzeni az ember.

Viszont többen is leírták hogy a szabadságérzetet nagyon lecsökkenti, sőt szinte teljesen meg is szűnik ez az érzése az embernek. Én több mint 10 éven keresztül 6-7 km-eket futottam a szabadban, főleg erdei terepen, de ez össze sem hasonlítható egy futópados edzéssel. Az amikor valóban csak a természet vesz körül, mikor semmilyen mesterséges épület, építmény nincs a közeledben csak a fák, a növények, az leírhatatlan. Mintha más világba kerülne az ember és ez a szépség, ez a szabadságérzet úgy gondolom mindennél fontosabb. Sokféle időjárásban futottam ezalatt a hosszú idő alatt, a szakadó esőtől kezdve, a hóviharon át, a 40 fokos kánikuláig de sosem volt olyan futóedzés aminek befejeztével azt éreztem volna hogy megbántam hogy akkor elmentem, még akkor sem amikor futás közben elestem vagy épp könnyebben megsérültem, pl. enyhébb bokaficam vagy térdsérülés. A futást egy térdsérülés miatt abba kellett hagynom, és helyette saját testsúllyal végzett gyakorlatokat végzek már évek óta, de még most is hiányzik időnként a futás és az a szabadságérzet amit futás közben éltem át, mert azt nem tudta eddig visszaadni semmi sem.

Úgyhogy én is mindenkit inkább a szabadban való futásre és edzésre bátorítanék.

2020. jún. 28. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

13:

Nem feltétlenül, mert van egy kis töredéke az embereknek, akik a kezdeti lelkesedés után is használják. De a legtöbben nem.

2020. jún. 28. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Puhányoknak való a futópad
2020. jún. 28. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
Ráadásul nyáron a szobában nagyon rossz a levegő.
2020. jún. 28. 11:57
 18/20 anonim ***** válasza:
Kérdezö akkor miért kérdeztél a futópadról ha utàlod és csak fikázni akarod? Teljesen egyénfüggö ki melyiket használja. És igen, a természetbe biztos jó futni, de itt Budapesten csak az aszfalt és a tömbházak vannak. Itt aztán futhatsz "erdöben" de az max beton dzsungel.
2020. jún. 28. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Megéri! Kint futni jelen helyzetben még mindig nagyon veszélyes. Jobb otthon, biztoságban. Ne kockáztassatok!
2020. jún. 28. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

18:

Én is Budapesten élek, ez így általánosítás, a legtöbb környéken találni parkot, erdőt, földutat is. Ahol én szoktam futni, az egy kevésbé ismert Duna partszakasz, és hajlanban rengeteg a vizi madár, nagyon kellemes környezet, mellesleg az egyik legszegényebb kerület.

2020. jún. 28. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!