Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Titeket is idegesítenek az...

Titeket is idegesítenek az edzős videók? Mindenki edzőnek képzeli magát?

Figyelt kérdés

Gyakran nézek edzős videókat (sok modell és insta-lány készít ilyeneket), és gyakori élményem, hogy helytelenül vitelezik ki a gyakorlatokat, amik ráadásul nem éppen hatásosak erősítésre és ízületkárosítóak is. Vagy nem is azt azt az izomcsoportot erősítik, amit ők hisznek, hogy erősítenek.

Másik kedvencem még a (szintén) bármilyen végzettség nélküli táplálkozási tanácsadás.

Költői kérdésem, hogy: miért?



2020. júl. 5. 17:01
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én ezektől a plafonra tudok mászni!
2020. júl. 5. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Értem, hogy nem tűnik túl bonyolultnak ez az egészséges élet, hogy mozogni kell meg egészségesen enni. Meg úgyis van eredménye, bármennyire is nem értünk igazán hozzá, de hosszabb távon lehetnek ennek káros következményei (pl. ízületi porckopás, menstruáció elmaradása). És lehet, hogy nem kéne mindenkinek hirdetnie az igét, ha nincs is pl. alap anatómiai, biokémiai ismerete. Sok tini a szép sztárok, izmos modellek által készített videók alapján él/vált életmódot, holott ez nem ilyen egyszerű, főleg az ő korukban, de felnőtt korban sem.
2020. júl. 5. 17:15
 3/7 MadSeal ***** válasza:
100%

Engem inkább az szokott zavarni, amikor személyiedzők bro-splitben edzenek egy full kezdőt, csináltatnak egy edzésen 4-5 gyakorlatot egy izomcsoportra, pumpáltatják őket és nem vezetik az edzésnaplót/munkasúlyt személyenként, hanem random választanak minden edzésen. És ezt persze nem kevés pénzért. Persze nem szoktam erre beszólni nekik, mert én se szeretem, ha megmondják, hogyan edzek, meg nem is lennék hiteles az ember szemében, ha az edzője kétszer akkora darab, elvègzett traineri kurzussal.

Az, hogy neten ki mit csinál, annyira nem szokott érdekelni, bár az kicsit szomorú, hogy valamiért a hozzáértőknek sokkal kevesebb követőjük van, mint a kevésbé jártasoknak, bár ez adóthat abból is, hogy egy kívülállónak nehezebben érthető a profibb videosok nyelvezete, míg az 1000. egy-két perces "így érj el maximális bedurranást" video sokkal könnyedebb, nem igényel semmilyen alap tudást.

2020. júl. 5. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

"Másik kedvencem még a (szintén) bármilyen végzettség nélküli táplálkozási tanácsadás."


Ezzel kifejezetten nincs bajom. Attól még, hogy valaki nem dietetikus végzettségű, de nagy tapasztalata van testépítés terén bőven tud tanácsot adni.


Itt nem arról van szó mint külfönféle betegeknél, ahol tényleges speciális diétát kell követni különben meghalnak, szervkárosodásuk lehet vagy éppen csak rosszabbodik a helyzetük enyhén.


Itt a lehető legrosszabb esetben lassabban fogy, vagy nem olyan szinten fejlődik.


Pl.: Van egy IFBB pro testépítő, akivel párszor beszéltem. Ő ír étrendeket úgy hogy az ég világon semmi képzettségi sincs, mégis versenyekre készít fel vele embereket és elég sikeresen.


Ugyan ez a személyiedzés. Nem kell kineziológusnak lenned, vagy éppen egy 6 hónapos semmilyen tanfolyamato elvégeznek, hogy kapj egy értéktelek oklevelet.

2020. júl. 5. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Mert keresnek rajta?

Nevetséges,hogy mennyire egy kaptafára mennek.Mindig átveszik a külföldi stilust.Mostában elkezdett terjedni ez a bemutatom az életemet,stílus.Hogy felkel,és megeti a macskát.És akkor jön a haver,akivel elbeszélgetnek teljesen értelmetlen f..ágokról vagy tíz percig,meg röhöcsélnek,poénkodnak..

Aztán jön az autózás a konditeremig..10perc.Ott sincs semmi,csak értelmetlen szájtépés.

Na ezektől falra mászok..


Nem is szoktam nézi,csak kimondottan néhányat,akiröl tudom,hogy hasznos dolgokat mond.De ezek se magyarok.És a lényeg van bennük.

2020. júl. 6. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

A heteken/hónapokon át tartó rossz táplálkozással megszűnhet a menstruáció átmenetileg és van, hogy hónapokig tart, sokat kell orvoshoz járkálni, mire ismét visszajön. Szóval lehet vele ártani, főleg, ha egy youtuber adja az étrendedet.


A tapasztalat nem minden, sőt. Muszáj hozzá elméleti tudás, hogy valaki igazán szakértő legyen a témában és ne történjen meg a fent említett eset. Engem pontosan ez az, ami zavar, hogy mindenki CSAK a tapasztalatai alapján ad tanácsot.


A helytelen mozgásnak és a helytelen, egészségesnek hitt táplálkozásnak is van eredménye, nem is kevés, de attól még ez nem biztos, hogy hosszú távon jót tesz a testnek.

2020. júl. 7. 19:34
 7/7 anonim ***** válasza:
kerdezo, ha ferfi vagy akkor nagy respect, hogy gondolsz a menstruacionkra. amugy olyan sok feketelyuk van a fitness vilagban, hogy az hihetetlen. legszivesebben atadnam telepatikusan a tudasom es elmondanam, hogy ne 200 sajat testsyos elore dolest csinaljanak 'guggolast' a kerek popsiert
2020. júl. 12. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!