Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Szerintetek hogyan rakjam...

Szerintetek hogyan rakjam össze az edzéstervem?

Figyelt kérdés

A gyakorlatokat és a heti sorozatszámot már tudom, az így néz ki:


1. Vádli: 10-12 sorozat/hét

2. Combfeszítő: 12-18 sorozat/hét

3. Combhajlító: 8-10 sorozat/hét

4. Has: 10-12 sorozat/hét

5. Váll: 16-22 sorozat/hét

6. Bicepsz: 10-12 sorozat/ hét

7. Tricepsz: 10-12 sorozat/hét

8. Alkar: 8-10 sorozat/hét

9. Hát: 14-18 sorozat/hét


A gyakorlatok pedig ezek lennének:


Combfeszítő: Guggolás + Kitörés + Combhajlító gép

Combhajlító: Merevlábas felhúzás + Combfeszítő gép

Mell: Fekvenyomás + Fekvenyomás döntött padon egykezessel

Tricepsz: Tricepsz fej mögött + koponyatörő + lórúgás

Vádli: Vádli állva + Vádli ülve

Hát: Vállvonogatás + Felhúzás + Evezés + Húzódzkodás

Váll: Mellről nyomás + Oldalemelés + Döntött törzsű oldalemelés

Bicepsz: Bicepsz francia rúddal + Döntött padon kalapács bicepsz

Alkar: Fordított bicepsz + Csuklóhajlítás + Csuklófeszítés

Has: Lábemelés + Hasprés + Oroszcsavar


Minden izmot megakarok edzeni heti 2x és annyi sorozatszámmal amit fent írtam, felhasználva ezeket a gyakorlatokat. Már nem vagyok teljesen kezdő, ez az erőszintem:


Guggolás: 100kg - 5 ismétlés

Fekvenyomás: 80kg - 5 ismétlés

Felhúzás: 120kg - 5 ismétlés

Evezés: 70kg - 5 ismétlés

Mellről nyomás: 50kg - 5 ismétlés


Szerintetek hogy kellene összeraknom a tervemet? Gondoltam a Push/Pull/Leg-re, de nem lenne sok heti 6 nap edzés?



2020. aug. 13. 12:57
 1/4 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, most ezért lehet haragudni fogsz de leírom az igazat. Vállra 22 sorozat iszonyat sok lesz, feltéve ha naturalban szeretnéd nyomni. Tricepszre több sorozat kell mint bicepszre hiszen ez egy nagyobb izom.(3feju, míg a bicepsz csak 2). Tricepszre legyen 12, bicepszre elég lesz a 10, hogy az arányokat erzekeltessem. A feszítőt és hajlítót nem fogod tudni izolalni teljesen csak a hajlitas és feszítés gyakorlatoknal, ezekből pedig külön külön ne csinálj 18 illetve 10 sorozatokat. Inkább labedzesnel az alapgyakorlatokra(guggolas, elolguggolas, Labtolas, kitörés esetleg hack guggolas) koncentrálva és azt kiegészítve kevés izolacioval legyen meg a heti 15-20 sorozat. Mivel a lab a legnagyobb izom csoportunk így ide pl meg talán elmenne a heti 22 sorozat is ha kifejezetten nehezen fejlődnek a combjaid. Viszont!! A feszítés a feszítőre a hajlitas pedig hajlitora megy mint izolacio, te ezt fordítva írtad, remelem csak véletlenül:) Tricepszre az egyik legjobb a koponyatoro illetve a szuknyomasok, fej fölötti is mehet viszont én a lorugast lecserélném csigas letolasra akar kötéllel vagy ruddal.

Az hogy mennyire vagy kezdő nem feltétlen a használt súlyok függvénye, fontos a helyes végrehajtás technika is, ennek rovására ne nagyon menjen a súly( leszámítva a szándékos csalást mint intenzitás fokozó technikát). Abból hogy írsz egy súlyt- gyakorlatot-ismétlés számot meg nem fogjuk tudni hogy milyen szinten vagy edzes terén, ezt inkább a fizikumod mutatna meg. Nem azt mondom hogy tölts fel képet, ezt itt senkinek nem kellene megtennie, viszont azt leirhattad volna hany éve edzel, milyen a táplálkozásod, volt e valaha profi edződ stb...

Viszont amiket irsz abból azt látom hogy nagyon alap dolgok tévesen vannak meg, amíg ez így van addig szerintem viszonylag kezdőnek számítasz. Ha túl vagy a heti 3* teljes test edzésen, van egy alap agy-izom kapcsolatod, akkor inkább próbálj also felső test bontást, majd később lehet push-Pull vagy Push Pull leg felosztás. Azt hogy neked melyik válik be heti hány edzés, hány pihenő nap, azt neked kell kitapasztalni, mindenki másképp regenerálódik. Lehet hogy bírnád a 6 napot de inkább kezdj kevesebb 4-5 edzés nappal hetente és ha úgy érzed bírod mehet a hat is. Így el kerülheted a túledzést.

2020. aug. 13. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Először is köszi a választ. Vállra azért gondoltam 22 sorozatot, mivel ha egy edzésen csinálok 5 sorozat mellről nyomást + 3 sorozat oldalemelést + 3 sorozat döntött törzsű oldalemelést, akkor az 11 sorozat és ezt heti 2x csinálom, mivel minden izomcsoportot legalább 2x megkell edzeni, akkor összejön a 22 sorozat. Tricepszre úgy akartam hogy abból a 3 gyakorlatból amit írtam, mindegyikből csinálnék 2 sorozatot, így egy edzésen összesen 6 sorozat menne tricepszre, bicepszre pedig 3 sorozat francia rudas bicepszet és 2 sorozat ferde pados kalapács bicepszet akartam, így pont úgy jönne ki ahogy írtad. Letolást nem tudok csinálni, mivel otthon edzek és nincs olyan gépem, ezért csak szabadsúlyos gyakorlatok jöhetnek szóba.


Jelenleg leegyszerűsítettem az edzésem, kivettem pár gyakorlatot és most így néz ki:


A nap

Guggolás 5x5

Fekvenyomás 5x5

Evezés 5x5

Bicepsz 4x8

Vádli 4x8


B nap

Húzódzkodás 5x5

Mellről nyomás 5x5

Felhúzás 1x5

Tricepsz 4x8

Has


Viszont ezen még szeretnék javítani, mivel azt érzem hogy valami hiányzik belőle, illetve még kevés a volumen.

2020. aug. 13. 17:39
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem vagy vedd külön a lábat a felső testtől vagy a toló és húzó izmok szerint legyen az A és B nap, így tudnak regeneralodni az izmaid. pl.: A nap: felső test(vagy Push) B nap: also test(vagy Pull) és akkor A B pihenő nap A B pihenő nap pihenő nap majd elölről rendszerben meg tudod edzeni minden izmokat heti 2* tuledzes nélkül. Ha fekvenyomsz az hasonló terhelést ad mint a mellrol nyomás így én a helyett oldalemeleseket tennék be hiszen az oldalsó delta adja a V alakot és az elülső deltaja a legtöbb embernek eleve túl fejlett az oldalsó és hátsó fejhez képest.

Lábra guggolas melle kene meg valami. Ha otthon edzel a hajlító és feszítő gép eleve nem megoldható, nem? Bolgár guggolas, kitörés, merevlabas felhuzas variálhatóak otthon is lábra.

Hátsó deltara döntött torzsu oldalemeles mehet, vagy ha van otthon gumi szalagod kiegeszitesnek facepullhoz hasonló gyakorlat is kivitelezhető vele. Én a helyedben az alacsony ismétlés számok mellett a 10-15 ismétlés tartományban is végeznék gyakorlatokat. Mellre a tarogatast sem hagynám ki. Ha nem titok elarulod hogy miért otthon edzel? Nem szemelyeskedesbol de ha megoldható lenne jobban megérné ha terembe mennél.

2020. aug. 13. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Értem, köszi. A combfeszítő és a combhajlító az megoldható lenne, mivel az a fekenyomó padhoz van, így azokat tudom végezni. Azért edzek otthon, mivel szinte meg van minden ami az edzéshez kell, erőkeret, húzódzkodó, fekvenyomópad comhajlító-feszítő géppel, kézisúlyzók, franciarúd, egyenesrúd illetve 250kg súly. Plusz így kényelmes mivel nem kell várni semmire, egyből kimegyek és már tudok edzeni, nem kell utazgatni és szerintem kicsit jobban tudok koncentrálni is. Az edzőteremmel szemben ennek az a hátránya hogy egy kis melléképületben edzek és nincs légkondi, palatető van így ha kint 30 fok van akkor ott 40-nek érzed, ugyan ez télen, elég hideg szokott lenni. Viszont ezeken kívűl még annyi hogy konditeremben még nem voltam, de szerintem elég furcsán néznék rám az emberek mivel néha elég hangosan veszem egy-egy sorozat közben a levegőt, egy nehéz guggolás után valamikor le kell feküdnöm egyből a földre és volt már olyan is hogy annyira nehéz volt egy sorozat hogy mikor feláltam a súllyal folyt ki a nyál, fröcsögött a számból, mivel annyira erőlködtem.
2020. aug. 13. 19:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!