Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » A heti sorozatszámokat így...

A heti sorozatszámokat így kell számolni?

Figyelt kérdés

Hátra pl.:

Kedd:

Felhúzás 5 sorozat

Húzódzkodás 4 sorozat

Csigás evezés 4 sorozat


Szombat:

Melltámaszos evezés: 4 sorozat

Széles lehúzás: 4 sorozat

Szűk lehúzás: 4 sorozat


Tehát 25 sorozat ment hátra a héten?

Ezekből valamennyit érdemes beleszámolni bicepszbe is a másodlagos terhelés miatt? Ha igen, hogyan?

Illetve a felhúzás az hát vagy láb gyakorlat, vagy mindkettőhöz hozzáadhatom a heti sorozatszámok terén? Tehát így már a láb szériák száma is 5-ről indul, ha egyszer felhúztam egy héten?



2021. febr. 7. 00:28
 1/4 anonim ***** válasza:

En sose foglalkozdtam szamolgatassal es eleg nagyra nottem :D

Am en nem szamolnam bicepszbe mert akkor az okosok szerint mar kb nem is lenne bicepsz edzes xD rohej mar h milyen ovatosak meg kb jogaznak.. azt csodalkoznak h alig nonek.. felhuzasbol a konvi nekem hat a merev kabas lab..

2021. febr. 7. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nyilván.Azért gondolkodjunk már ésszerűen.Ezt sose értettem.

Hogy pld egyik legnagyobb izomcsoportra a hátra csinál heti 25 szeriát a f.szi,de bicepszre meg 30 at???

És akkor ráadasul ugye a hát mar a többi napokon nem is igen kap komoly másodlagos terheléseket.

De ő azért bicepszeik is egyik nap,másik nap meg hátazik.

Igy valójában annak a kis satnya bicepsznek esélye sincs túlélni.Nem is fog nőni semmit.

Felhúzasnál az alsó szakaszban kapnak a lábak is.Ettől még kell guggolni.A lábra illik ugyanúgy aranyaiban annyit edzeni mint a hatra.

A labhajlítőkra 14-16 szeriát,akkor a combfeszítőkre 18,20.

De mivel a guggolás és a felhuzas eleg sokat kivesz,ezert a masodik napon erdemes valami könnyebb ,kevesbe romboló gyakorlatot bevetni.Pld labtoló,vagy hack guggolast.

Ugyanis 5 szeria guggolás jobban kikeszít,mint 5 szeria lábtolás.

Azt erdemes a regeneraciónál figyelembe venni,hogy a nagysúlyos gyakorlatok mindig rombolóbbak,mint egyeb mas gépes gyakorlatok.Pld egy labnyújtogató izolációs gyakorlat sehol nincs egy elölguggolással szemben.De kellhet a volumen miatt.Nem guggolhatsz ugye heti 20,25 szeriát,mert az sok.(most haladó szintről beszélek)De potolhatod a volument könnyebb gyakorlatokkal.


Ha sok szabadsulyos húzogyakorlatod van nem pitcha sulyokkal,akkor a bicepsz összvolumenet mindenféleképpen mérsékelten kell kezelni.

2021. febr. 8. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. És ha kezdőkről van szó, akkor ez miben változna?
2021. febr. 8. 19:32
 4/4 anonim ***** válasza:

Annyiban hogy nem kell annyi gyakorlat és sorozatszám.Nem kellenek izolációs gyakorlatok még.A terhelés is kisebb.Az izmait frekventáltabban is megedzheti.Pld a 3 napos egésztestes edzésttervvel.

Igy egy kezdő például guggolhat heti háromszor is akár,ha olyan az edzésterve.(Nem egymást követő napokon).

Egy haladó ezt már nem tudja megtenni,mert az intenzitás túl nagy,és a sorozatszám is több.Nem tudsz regenerálódni 100+ kilós guggolásokból úgy,mint aki 50 60 kilókkal guggol.

2021. febr. 9. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!