Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Akik fehérjeport használnak,...

Akik fehérjeport használnak, azok miért nem tudnak bevinni elég fehérjét klasszikus módon?

Figyelt kérdés

Nincs ezzel porblémám amúgy, mindenki úgy csinálja ahogy akarja, csak nem értem...

Szerintem a szükséges mennyiséget azt nagyon egyszerű étellel is bevinni. Nem kell ehhez olyan nagyon sokat “zabálni”...



2021. febr. 14. 12:06
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:

Utolsó! (Ha már így tudtál csak megszólítani, aztán pechedre, végül még sem én voltam az utolsó :D ) Bocs, nem én voltam, aki "az észt osztotta" nektek :D Én is ugyanúgy leírtam a véleményemet, mint bárki más, az mondjuk igaz, hogy én igyekeztem logikával és érvekkel alátámasztani... :)


Mondjuk még sem te, hanem a saját magának ellentmondó illető ennek a komment folyamnak a legviccesebb eleme: egyik kommentjében leírja, hogy "a drágábbakban (inkább úgy mondanám márkásokban) meg kicsit jobban meg lehet bízni, mert folyamatosan vizsgálják őket."


Majd amikor rávilágítottam arra, hogy ezekkel a drágább termékekkel ugyanúgy átdobják a palánkon (hiszen mivel sajnos nem kötelező, a gyártócégek nem vizsgáltatják be őket rendszeresen, általában csak akkor, ha a vonatkozó hatóság egy ellenőrzése során ezt hivatalból elvégzi - és olyankor többnyire kiderül, hogy a gyártócégek kamuztak a címkén) akkor ezzel mentegette magát és a szeretett, márkás céget: "lehetett 80% helyett 75% is, ami még mindig ugyanúgy jó".


Miért jó?! Ha egy emberi fogyasztásra szánt termék gyártója hazudik a termék összetételéről, ide értve akár csak az alkotóelemek arányát is, akkor attól a gyártótól épeszű ember nem vásárol többet... kivéve persze, ha az adott cég kvázi monopolhelyzetben van a piacon a termék pedig nélkülözhetetlen.


Azt viszont továbbra sem válaszolta még meg senki, hogy miért kellene változatos, kiegyensúlyozott táplálkozás mellett további EXTRA fehérjét, ráadásul ilyen koncentrált dózisban, sőt, sok esetben meghatározott időpontban(!) ("edzés után gyorsan idd meg", ugye) bevinni a szervezetetekbe? Milyen élettani hatásra számítotok tőle? Azonkívül, hogy ezt állítják az ilyen és ehhez hasonló termékek eladásában érdekelt profitorientált cégek és általuk szponzorált weboldalak, mit tudtok magáról a humán metabolizmusról, mint folyamatról? Mivel megkockáztatom, hogy 100-ból 99 ember semmit, így max. egy (a gyártó cég által erősen sugallt) képzettársítás marad, hogy ez a terméktípus bizony nélkülözhetetlen: lényegében a az adott gyártócégbe vetett bizalomra, az általa állított tények feltétlen igaz voltára alapozzátok a fehérjeporok és egyéb kiegészítők fogyasztását. Na de ha tudjuk, hogy a gyártó - saját maga által is elismert módon - hazudik a felhasználóknak (ld. az összetevőket), akkor hogyan bízhatunk meg abban, hogy a cég valóban igazat állít a fehérje emberi szervezetre gyakorolt hatásáról, ill. a fehérje nélkülözhetetlenségéről az erősportok során?


Figyelembe vettétek a túlzott fehérjefogyasztás esetleges mellékhatásait is (pl. csontritkulás, vesebetegség, stb.)? Vagy az biztosan nincs, hiszen - ahogy azt az önmagát megcáfoló kommentelő társunk kifejtette - "márkás" a termék? Persze ahogy a max. érettségivel rendelkező (ennek ellenére egészségügyi, sőt, sejtbiológiai témákban az abból habilitált professzorokat megszégyenítő magabiztossággal nyilatkozó) Kovács "Drugs Bunny" Zsolt több alkalommal is kifejtette: "a vitaminokat nem lehet túladagolni", így akkor biztos a fehérjét sem.


Részemről lezártnak tekintem az eszmecserét, mert a nívón aluli reakcióitokra így is túl sok időt áldoztam. Attól tartok a mostani kommentem lényegét sem fogja a többség megérteni...

2021. márc. 6. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!