Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » 6 napos edzéstervről mi a...

6 napos edzéstervről mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

Most, klasszikus 3 napos edzéstervben edzek, minden izomcsoportot 1x egy héten, de akkor nagyon. A probléma az, hogy edzés végére (ami bő 2 óra hossza, össz. 9 gyakorlatot végzek) teljesen kimerülök, már az utolsó gyakorlatok alig mennek. Közel fél éve edzek, és most ötletelgetek, hogy egy másabb fajta edzésterv jobb lenne-e.A lényege: Minden izomcsoportot 2x edzek egy héten, 4 gyakorlattal összesen, 4x12 /3x8-as ismétlésekkel, szétbontva.


Pl:

Hétfő:

Karhajlítás állva 4x12

Kalapács 4x12

Evezés 4x12

Fűrészelés 3x8


Kedd:

Fekvenyomás 4x12

Tárogatás 4x12

Vállból nyom. 4x12

Oldalemelés 3x8


Stb. stb..

Amikre figyelek: Minden izomcsoport edzésnél legyen meg a 48 óra pihenő, és maximum 4 gyakorlatot kapjon a héten, ami 2x2 lesz bontva.

A kérdésem az lenne, hogy ez így elfogadható-e, ha valami nem jó, akkor mit javítsak szerintetek rajta? Esetleg kisebb ismétlésszám, stb..


Illetve egy ilyen edzéstervet hosszútávon mennyire lehet bírni?



#edzésterv #edzésterv vélemények #izomcsoport 2x edzeni
2021. márc. 4. 19:05
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Nem teljesen értem milyen logika mentén van ez az edzésterv összeállítva.
2021. márc. 5. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm az újabb válaszokat , azóta én is újra gondoltqm az egészet. Nekem a problémám a heti 3x edzéssel az , hogy szinte minden edzés végére kimegy belőlem a szufla és az utolsó 2 gyakorlatnál már alig bírom megemelni a sulyzót. Ezért gondolkodtam egy ilyenfajtán , vagyis inkább egy jobban összeállított push pull leg edzésterven, rövidebb de több edzéssel.
2021. márc. 5. 13:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!