Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » ICF 5*5 edzéshez milyen...

ICF 5*5 edzéshez milyen súlyzókészletet vegyek, vagy egyenként rudakat és súlykoat?

Figyelt kérdés

Legjobb az lenne, hogyha egy konkrét készletet linkelnétek, amiben minden benne van...


Az ár igazából nem olyan fontos, de mondjuk nem baj ha 200 ezernél nem drágább.


Először azt hittem, hogy könnyű választani, de láttam olyan súlytárcsákat, amiket valakik valamiért 1 csillagra értékeltek, de az égvilágon semmit nem fűztek hozzá...


A legtöbb terméknél meg értékelés sincs.



2021. máj. 18. 22:55
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Egy súlytárcsa azért nem olyan bonyolult szerkezet. Arra ügyelj, hogy rámenjen a rúdra. Néhány gyártó (pl. Decathlon) szeret egyedi méretet alkalmazni, azt inkább hanyagold! Válaszd a 30 millimétereset, akkor később könnyen tudsz bővíteni.

A cementes tárcsákat nem ajánlom. Igaz, olcsók és nem zörögnek, de tömegükhöz képest nagyok. Szóval fémtárcsákkal jársz a legjobban szerintem. Ha sok pénzed van, vehetsz szépen csillogó krómozottat, de ez csak esztétika.

2021. máj. 18. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Régen használtan aprópénz volt minden otthonra való kondis cucc, most a korona óta senki nem adja el kb.

Sima öntött vas 30as tárcsákkal jársz a legjobban, fekvenyomópadnál fontos hogy ne ilyen olcsó alu szär legyen mert szétesik alattad, guggoláshoz keret kell, na az a legdrágább kb. ezért nekem nincs is, épiteni olcsóbb de én ahhoz hülye vagyok, szóval marad az elölguggolás.

2021. máj. 19. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Ugyebár ennél az edzés módszernél a maximum súlyt mindig 2,5 %-al növeljük, hetente.


Ezért tettem fel a kérdést, hogy ezt hogy lehetne otthon megoldani, logisztikailag...


Tehát a példa szerint az 1. hétfő ha így néz ki: 80x5, 90x5, 100x5, 110x5, 120x5


Akkor a 2. hétfő így fog: 80x5, 90x5, 100x5, 110x5, 122,5x5



Gondolom ez úgy oldható meg, hogy a kisebb súlyokból elég sokat veszek...


Például a példában szereplő növeléshez 2*1.25-ős tárcsa kell.


A 3 hétfőn viszont elvileg 125.5 lesz a maximum súly, ehhez viszont meg már 2*1.5 kilógrammos tárcsa kell.


Tehát az a baj, hogyha tényleg rendesen be akarom tartani a növeléseket, akkor nagyon sok tárcsa kell... És vagy előre kiszámolom, vagy hetente vehetek újakat?


Ez így elég problémás...


És akkor még arra is figyelnem kell, hogy mind jó legyen a rúdra, de nem árt ha van egy tricepsz rudam, illetve egy francia rudam.


Nyílván azokra is jó kéne, hogy legyen az összes tárcsa, ha nem akarok 150 félét venni...


Szóval sajnos, az egész ICF 5*5 nem tudom, hogy így hogyan lenne kivitelezhető otthon, logisztikailag.

2021. máj. 19. 15:45
 4/8 anonim ***** válasza:
ICF-nél bemelegítés után 5x5 ugyanabba a súlyba megy, majd következő héten emeljük 2,5 kg-mal. Nem?
2021. máj. 19. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

#4.


Nem tudom...


Magyar oldal, ami ezzel foglalkozik, a következőképpen fogalmaz:


“Fontos, hogy az elején ne a maximális súllyal vágjunk bele a programba, az utolsó 5 ös sorozat súlyából vegyünk vissza 20%-al. Ez azért fontos, mert szép lassan hozzá kell szoktatnunk testünket a nagy súlyok használatához és az edzéstervhez. Az maxunkat kb 3-4 hét után fogjuk elérni ezután pedig szinte 100%, hogy át is fogjuk lépni azt. Tehát ha egy súlynál megrekedtél ez az edzésterv tökéletes ugródeszka lehet az akadály legyőzésére. A max súlyt minden héten 2,5%- al növeljük.”

2021. máj. 19. 15:59
 6/8 A kérdező kommentje:

Illetve egy teljesen másik bekezdésben ezt írják:


“ A súlyt mindig 2,5 %-al növeljük, tehát guggolásnál, fekvenyomásnál és evezésnél pénteken (a 3 ismétléses, majd hétfőn ez a súly lesz az utolsó 5-ös sorozatban) A nyomásnál és a felhúzásnál pedig minden héten azon a napon. Ez így elsőre lehet, hogy zavaros lesz (sőt biztos vagyok benne) de ha már értjük a szisztémát onnantól pofonegyszerű.”


Így nem hiszem, hogy egyszeri elírás...

2021. máj. 19. 16:01
 7/8 anonim ***** válasza:

[link]


vagy csináld a strongliftet, nem hetente hanem edzésenként 2.5kg, szóval kell 2db 1.25, 2db 2.5kg, 2db 5kg, 2db 10kg, utána már csak 20kg-sok kellenek időnként, tehát nem is muszáj egyszerre megvenni az összes súlyt


de nekem például nincs 1.25ösöm, hanem 4db 1kg-som van, és én úgy emeltem, amikor rajta volt mind a 4db 1kg-s tárcsa utána azok helyett a 2db 2.5kg-s tárcsát raktam, igy minden 3. edzésen nem 2kg-t hanem csak 1kg-t növeltem


ja de persze érdemes nem kettessével hanem négyessével venni a tárcsákat ha belegondolsz hogy a jövőben esetleg szeretnél egykezesekkel is edzeni

2021. máj. 25. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
de amúgy az icf-et én is úgy tudom, ahogy a 4-es irja
2021. máj. 25. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!