Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mennyire jó edzésterv ez egy...

Igorugorki kérdése:

Mennyire jó edzésterv ez egy haladónak ?

Figyelt kérdés

Évek óta az alábbi módon edzek, két fajta napom van, amit 1 nap kihagyással váltogatok. Tehát hétfőn van egy A nap, szerdán B nap, majd péntek megint A nap, vasárnap B nap. Általában 1,5 óra alatt vagyok meg. A heti 3 edzés, ami fixen összejön, van hogy a 4. már új hétre csúszik.

Lábnapot nem tartok, egyrészt azért, mert amikor tartottam nem láttam fejlődést, másrészt a 4.en lakok és hétközben 1x még bringa túrázok is egyet.

Alapvetően azért álltam rá erre a 2 fajta napos edzésre, mert úgy vettem észre, ha nincs megedzve 2x egy izomcsoport / hét, akkor nem igazán látható a változás.

Pár infó rólam: 70 kg vagyok 172 centi, bicepsz kar átmérő 42, fekve nyomás max. 90 kg.

A nap: mell-bicepsz-hasazás

B nap: hát-tricepsz-vállazás-hasazás

máj. 25. 14:12
1 2 3 4 5
 11/43 anonim ***** válasza:
90%
De akkor mi a kérdésed, Mr. Olympia? Te teljesen képben vagy, mindent tudsz erről a sportról. Mit szeretnél tőlünk, mit tegyünk hozzá a szakmai képzettségedhez?
máj. 25. 14:50
 12/43 anonim ***** válasza:
84%
Nem lehet, hogy anno, amikor edzettél lábra, akkor azért nem fejlődött a combocskád, mert nincs rendben a táplálkozásod? Csak mert ha rendesen megedzetted az alsó tested izomcsoportjait, bevitted a szükséges makrotápanyag mennyiséget, és elegendő időt hagytál a regenerálódásra, akkor fejlődnie kellett volna a lábikóidnak. De ezt te biztosan tudod, hiszen profi kártyás testépítőnek tűnsz.
máj. 25. 14:52
 13/43 A kérdező kommentje:

"10 év edzés után sem tudod kinyomni a testsúlyod másfélszeresét fekve"

Ember, itt látszik, h fingod nincs az egészről. 70 kilónak a másfélszeresét kéne kinyomnom ? :D Ekkora baromságot életembe nem hallottam még. Egyrészt a gerincnek sem lenne jó, másrészt nem súlyt emelsz, hanem izmot edzel. Innentől kezdve vicc itt minden komment.

máj. 25. 14:56
 14/43 freddy101 ***** válasza:
79%

Több, mint 20 éve edzek, láttam már egy-két dolgot. Ha neked így jó, akkor csináld így tovább, csak akkor felesleges hülye kérdéseket kiírni.

A szintedhez: 15 évesen, 1 év edzés után nyomtam 100 kilót fekve (kb. 65 kilósan, és nem voltam csodagyerek). Ha te 10 év edzéssel, felnőttként ennyit produkálsz, akkor neked nincsen fingod az egészről.

máj. 25. 15:04
 15/43 A kérdező kommentje:
"freddy101" Valószínűleg nem ennyi centi és kiló vagy, én 10 éve is ekkora voltam, és 10kg-val kevesebb. Nem egy 185 centis 80 kilós emberhez kell hasonlítgatni, és végképp nem egy testépítőhöz, én hobbi kondis vagyok, nem akarok semmi egyebet. Hidd el így is nagyobb a bicepszem, mint a fejed, ezt látatlanban megmondom. A kondizás meg végképp nem a súlyok nagyságáról szól, tehát akinek itt fingja nincs, azt te vagy.
máj. 25. 15:08
 16/43 freddy101 ***** válasza:
83%

Azt csinálsz, amit akarsz.

máj. 25. 15:16
 17/43 anonim ***** válasza:
90%
Válaszolj már a kérdésre, kedves kérdező! Diétával hogy állsz?
máj. 25. 15:30
 18/43 A kérdező kommentje:

Ahogy írtam, én a kondit a mozgás miatt csinálom. Nyilván látszik is rajtam, hogy kondizom, de nem testépítő vagyok, és nem is akarok az lenni. Ebből fakadóan nem figyelek oda a diétára. Ez nem azt jelenti h chipset zabálok, sültkrumplival. Egyébként a legutóbbi mérésen 11%-os testzsírom volt. Ez egy hobbi szint, semmi több.

Mivel kimaradt, egy izomcsoportra 4 fajta gyakorlatot csinálok általában, és legalább 8-akat.

A lábazáshoz még annyit, ezer ismerősöm van + a kondiban is rengeteg embert látok, akinek semmivel nem izmosabb sem a combja sem a vádlija, mint nekem, pedig lábaznak. Azok akiknek látszik a lábukon az edzés, azok sokkal komolyabban kondiznak, sőt testépítőnek is nevezhetjük őket. Ezen a szinten nekem meg nincs erre szükségem úgy, hogy napi szinten megyek 10k lépést legalább, lépcsőzök és hétközben még bringázok is, nekem ez elég.

máj. 25. 15:51
 19/43 anonim ***** válasza:
84%

Oké srácok! Nálam itt van az a pont, amire azt mondom, hogy méltatlan a sporthoz, úgyhogy több kommentet ez alá a kérdés alá nem vagyok hajlandó írni. Ezt ajánlom nektek is. Számomra többet ér a testépítés, mint hogy öntudatos, de valójában ostoba proletárokkal vitatkozzak nem létező kérdésekről.

További jó edzést és étkezést minden hozzáértőnek!

máj. 25. 16:11
 20/43 anonim ***** válasza:
83%
10 év után minek kell ezt kérdezni?
máj. 25. 16:51
1 2 3 4 5

További kérdések:

Minden jog fenntartva © 2021, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info@gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!