Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mennyire jó edzésterv ez egy...

Mennyire jó edzésterv ez egy haladónak ?

Figyelt kérdés

Évek óta az alábbi módon edzek, két fajta napom van, amit 1 nap kihagyással váltogatok. Tehát hétfőn van egy A nap, szerdán B nap, majd péntek megint A nap, vasárnap B nap. Általában 1,5 óra alatt vagyok meg. A heti 3 edzés, ami fixen összejön, van hogy a 4. már új hétre csúszik.


Lábnapot nem tartok, egyrészt azért, mert amikor tartottam nem láttam fejlődést, másrészt a 4.en lakok és hétközben 1x még bringa túrázok is egyet.

Alapvetően azért álltam rá erre a 2 fajta napos edzésre, mert úgy vettem észre, ha nincs megedzve 2x egy izomcsoport / hét, akkor nem igazán látható a változás.


Pár infó rólam: 70 kg vagyok 172 centi, bicepsz kar átmérő 42, fekve nyomás max. 90 kg.


A nap: mell-bicepsz-hasazás

B nap: hát-tricepsz-vállazás-hasazás



2021. máj. 25. 14:12
1 2 3 4 5
 11/43 anonim ***** válasza:
91%
De akkor mi a kérdésed, Mr. Olympia? Te teljesen képben vagy, mindent tudsz erről a sportról. Mit szeretnél tőlünk, mit tegyünk hozzá a szakmai képzettségedhez?
2021. máj. 25. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 anonim ***** válasza:
87%
Nem lehet, hogy anno, amikor edzettél lábra, akkor azért nem fejlődött a combocskád, mert nincs rendben a táplálkozásod? Csak mert ha rendesen megedzetted az alsó tested izomcsoportjait, bevitted a szükséges makrotápanyag mennyiséget, és elegendő időt hagytál a regenerálódásra, akkor fejlődnie kellett volna a lábikóidnak. De ezt te biztosan tudod, hiszen profi kártyás testépítőnek tűnsz.
2021. máj. 25. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 A kérdező kommentje:

"10 év edzés után sem tudod kinyomni a testsúlyod másfélszeresét fekve"

Ember, itt látszik, h fingod nincs az egészről. 70 kilónak a másfélszeresét kéne kinyomnom ? :D Ekkora baromságot életembe nem hallottam még. Egyrészt a gerincnek sem lenne jó, másrészt nem súlyt emelsz, hanem izmot edzel. Innentől kezdve vicc itt minden komment.

2021. máj. 25. 14:56
 14/43 anonim ***** válasza:
79%

#13


Több, mint 20 éve edzek, láttam már egy-két dolgot. Ha neked így jó, akkor csináld így tovább, csak akkor felesleges hülye kérdéseket kiírni.


A szintedhez: 15 évesen, 1 év edzés után nyomtam 100 kilót fekve (kb. 65 kilósan, és nem voltam csodagyerek). Ha te 10 év edzéssel, felnőttként ennyit produkálsz, akkor neked nincsen fingod az egészről.

2021. máj. 25. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 A kérdező kommentje:
"freddy101" Valószínűleg nem ennyi centi és kiló vagy, én 10 éve is ekkora voltam, és 10kg-val kevesebb. Nem egy 185 centis 80 kilós emberhez kell hasonlítgatni, és végképp nem egy testépítőhöz, én hobbi kondis vagyok, nem akarok semmi egyebet. Hidd el így is nagyobb a bicepszem, mint a fejed, ezt látatlanban megmondom. A kondizás meg végképp nem a súlyok nagyságáról szól, tehát akinek itt fingja nincs, azt te vagy.
2021. máj. 25. 15:08
 16/43 anonim ***** válasza:
83%

#15


Azt csinálsz, amit akarsz.

2021. máj. 25. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 anonim ***** válasza:
92%
Válaszolj már a kérdésre, kedves kérdező! Diétával hogy állsz?
2021. máj. 25. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 A kérdező kommentje:

Ahogy írtam, én a kondit a mozgás miatt csinálom. Nyilván látszik is rajtam, hogy kondizom, de nem testépítő vagyok, és nem is akarok az lenni. Ebből fakadóan nem figyelek oda a diétára. Ez nem azt jelenti h chipset zabálok, sültkrumplival. Egyébként a legutóbbi mérésen 11%-os testzsírom volt. Ez egy hobbi szint, semmi több.

Mivel kimaradt, egy izomcsoportra 4 fajta gyakorlatot csinálok általában, és legalább 8-akat.

A lábazáshoz még annyit, ezer ismerősöm van + a kondiban is rengeteg embert látok, akinek semmivel nem izmosabb sem a combja sem a vádlija, mint nekem, pedig lábaznak. Azok akiknek látszik a lábukon az edzés, azok sokkal komolyabban kondiznak, sőt testépítőnek is nevezhetjük őket. Ezen a szinten nekem meg nincs erre szükségem úgy, hogy napi szinten megyek 10k lépést legalább, lépcsőzök és hétközben még bringázok is, nekem ez elég.

2021. máj. 25. 15:51
 19/43 anonim ***** válasza:
87%

Oké srácok! Nálam itt van az a pont, amire azt mondom, hogy méltatlan a sporthoz, úgyhogy több kommentet ez alá a kérdés alá nem vagyok hajlandó írni. Ezt ajánlom nektek is. Számomra többet ér a testépítés, mint hogy öntudatos, de valójában ostoba proletárokkal vitatkozzak nem létező kérdésekről.

További jó edzést és étkezést minden hozzáértőnek!

2021. máj. 25. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 anonim ***** válasza:
83%
10 év után minek kell ezt kérdezni?
2021. máj. 25. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!