Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Szerintetek szálkásítsak vagy...

Szerintetek szálkásítsak vagy hízzak?

Figyelt kérdés

16 éves vagyok, 77,1 kg, 177 cm. Itt egy kép:


[link]


Az elmúlt két hétben mindennap voltam edzeni napi 2 órát (kivéve 3 pihenőnap)

A kaja az úgy volt, hogy figyeltem rá meg minden, nem ettem cukrosat, csokit, üditőt, stb. Sok fehérje, csirkemell, tojás, fehérje ital edzés után, stb. És kétlem hogy nem lettem volna kalória deficitbe napi 2 óra edzés után, és mondom szerintem alapból nem ettem sok kcalt. De nem fogytam szinte semmit a 2 hét alatt. Szóval nem tudom, most tanácstalan vagyok. Kezdjem el számolni és szálkásítsak vagy hízzak, és gyúrjak csak tovább, és majd szálkásítsak?



2021. jún. 12. 10:58
 1/7 anonim ***** válasza:
33%
Kezdj el edzeni mert nem vagy izmos az a fo problema. Addig felesleges tomegelesen meg szalkasitason gondolkodni.
2021. jún. 12. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
75%

Nagyon rosszul csinálod. Napi 2 óra ?


1. Heti 3 napos átmozgató edzés, a saját érdekedben. H-Sz-P felosztásban minden izomcsoportra 1 alapgyakorlat. Így 1 óra lesz kb. egy edzés.


2. Bőven jó súlyba vagy. Legyél kalóriapluszba, egyél sok jó minőségű ételt, de nem kell számolgass. Felesleges lenne innen leszálkásítani, mert csak újra bezsírosodnál tömegelésnél és ez sok időt elvenne. Persze, ha úgy jobban éreznéd magad, akkor csináld azt, erről szól az egész. De hosszútávon jobban megtérülne most a tömegelés szerintem.


3. Legyél türelmes, olvass utána a dolgoknak stb.

2021. jún. 12. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 $$$$$ ***** válasza:
24%

Én a helyedben tömegelnék. Amit a 2 es írt "heti 3 atmozgato 1 oras teljes testedzes,, szerintem attol nem lehet izmosnak lenni. Eleinte lehet fog látszani. De én már anno se ugy kezdtem. Ismerek sok embert aki ugy tolja. Nem is izmos. Max csak vékonyak(szamomra az az izmos akin ruhaban is latszik, attol mert valakinek kockas a hasa meg kicsit kirajzolodik a karja nem izmos). Ha segitek valamelyik haveromnak aki meg nem ezdett akkor se azt ajanlom. Én most pl. heti 5 ször edzek 2-2,5 orakat. Soknak tünik. De sok gyakorlatom is van/ nagy súlyosak. Neked nyilvan nem kell még annyit. De a 1,5-2 ora az szerintem siman jo. Az a fontos hogy eleinte kissebb sulyokkal dolgozz.( legalabb 12 ismetlesekkel). Addig ameddig begyakorlod a mozgasokat(marmint hogy melyik gyakorlatot hogy kell helyesen kivitelezni). Aztan emelhetsz nagyobb sulyra. Mert az izmot a nagy súlyos edzés hozza. 8-12 ismetles között. Persze vannak kivetelek pl: vadli, alkar,hatso delta stb.. Ezekre nyugodtan mehet 20 ismetles is. De pl.:egy guggolasnal/felhuzasnal 5 ismetlesek is elegek. De meg oldalakat lehetne erröl irni. Szerintem is olvass utana vagy keress egy olyan havert aki edz mar regebben. Nekem rendszeresen irnak volt osztalytarsak/haverok. Bar egyik se csinalta még sokaig meg nem is veszik komolyan. Ha edzeni akarsz es izmos akarsz lenni akkor fejben el kell dönteni, figyelni kell a kajara. Nem szabad kihagyni edzeseket. És ha ott vagy akkor 110% ban kell edzeni. Nem könnyü, mert nem sok szabad időd van mellette. Es az is jo ha van melletted valaki aki jobban ert hozza. Nekem mai napig van hogy segit egy haverom. (Ő mar tobb mint 10 eve edz). Pedig mar en se vagyok annyira kis darab.(bar még messze a cél. De amugy leirom mielott azt irjak hogy f*aszsag amit irtam. Én kb.2 meter magas vagyok. Amikor elkezdtem az edzest 75 kg voltam. Jelenleg 125 vagyok max 20% os testzsirral. Ami tudom hogy nem keves. De jelenleg powerre megyek.)

20/F

2021. jún. 12. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
Mit feszítesz zsírcsöcs? 😂
2021. jún. 12. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
76%
Szerintem teljesen jó vagy. Én fölöslegesnek érezném a diétát
2021. jún. 12. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit még nőnöd kell. Nem lenne értelme ezen a pontos szálkásítanod.


Tömegelésnél meg a legjobb ha lassan csinálod és nem szállsz el.

2021. jún. 13. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Csapassad az edzést egyél rendesen aztán majd jön az izom, idő kell neki.. Amikor úgy érzed hogy már van rajtad izom akkor szedj le egy kis zsírt.
2021. jún. 22. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!