Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mennyi lehet a testzsírszázalé...

Mennyi lehet a testzsírszázalékom? (képpel)

Figyelt kérdés

Sziasztok.

8 hónapja elkezdtem életmódot váltani.

170cm, 72kg vagyok jelenleg, és tanácstalan vagyok, hogy menjen-e a "tömegelés" (inkább csak szintentartásnyit ennék először), vagy pedig fogyjak még? (70kg-nál alább nem szeretnék lemenni, de ha muszáj akkor akár a 65 is szóba jöhet)


~35kg körül adhattam le ez alatt a 8 hónap alatt.


Elvileg testzsírszázalék alapján kellene tájékozódnom, mert azt hallottam, hogy 12-15% között az ideális a "tömegelés", viszont fogalmam sincs ez mennyi lehet kb.


Még mielőtt jönne a kérdés, hogy miért nem keresek valami gépet ami megmondja mennyi lehet, hát azért mert konkrétan ahol lakom annak az 50km-es körzetében sehol nincs ilyen műszer. (Száz kilométereket meg csak ezért nem szeretnék menni :D) Az interneten lévő személymérleg/testzsírszázalék kombóknak meg nem hiszek.


U.i: Mint írtam, 8 hónap alatt 35kg ment le, az előtt 105kg voltam. (Annyit még tudok írni, hogy amikor 98kg voltam kb másfél éve, akkor egy iskolai mérés alapján ~34% volt a testzsírszázalékom, ha ez segít bármit is)


[link]



2021. júl. 18. 21:01
 1/8 anonim ***** válasza:
53%
Maradj ebben a súlyban. De azonnal álljál neki nagyon keményen hasazni, mert löttyedt a hasad. És ebből baj lesz. Ne csak karra eddzél.
2021. júl. 18. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Alsó felsőtest felosztást csinálok, amibe összesen van 4 kar gyakorlat ami nem sok, hasazni pedig minden edzés végén szoktam, nem tudok mit csinálni sajnos vele.

Ilyen lett a bőröm 35kg fogyás után, még csodálkozok is rajta, hogy csak a hasamnál olyan amilyen.

2021. júl. 18. 21:41
 3/8 anonim ***** válasza:
56%
15-18% kb
2021. júl. 19. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
57%

Sok hasazassal itt nemsokra megy.. hiaba ha fedett es log a bor.. en nem is hasazok es full kockas. Nem azon mulik.


Am jol ledobtad es ahhoz kepest nem veszes a bor. Masoknak jobban szokott logni. Szerintem itt mar nemigazan kell deficit. En szintentartosan kajalnek meg egy darabig aztan ovatosan emelnem a cht. Minosegi kajat, feherjedusan. Sok folyadek, vmi multivitamin, kollagen aztan az ido intezi. Meg persze kemeny edzesek 💪

2021. júl. 19. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

kb 18-20%


A bőr a fogyáshoz képest annyira valóban nem lóg, viszont az látszik hogy a karod jól fejlődik, a többi ehhez képest le van maradva. + Elég széles a csipőd, de arról nem tehetsz.

2021. júl. 19. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
20% körül
2021. júl. 19. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

A karom az valóban jobban fejlődik, legalábbis úgy tűnik.

Karra összesen heti 4 gyakorlatom van, míg mellre pl 5-6.

Valószínűleg az állhat a dolog háttérébe, hogy a karomon kevesebb bőr "lóg", ezért jobban lehet látni, míg a felsőtestemen szemmel láthatólag maradt lógó bőr. Sajnos ez ellen nem tudok mit tenni, abban reménykedek, hogy amikor felszedek majd pár kg-ot akkor elviselhetőbb lesz majd.

2021. júl. 19. 11:00
 8/8 anonim ***** válasza:
Igen, akkor valószínűleg jobb lesz, de ekkora fogyás esetén ez még bőven jó.
2021. júl. 19. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!