Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Rudas fekvenyomásnál nincs...

Rudas fekvenyomásnál nincs vízszintben a rúd, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Hello. Az a gondom, hogy amikor fekvenyomok, akkor mindig ahogy kinyomom a súlyt mindig ferdén van a rúd. A jobb kezem feljebb van mint a bal (Úgy, hogy a bal mellem fejlettebb) és nem nagyon tudom korrigálni. Az a baj, hogy ez még kisebb súlyokkal is így van. Valakinek volt már hasonló problémája?

2021. aug. 10. 14:39
 1/6 anonim ***** válasza:
61%

Kis súllyal és lassú ismétlésekkel gyakorold a technikát, ameddig tökéletes nem lesz. Aztán folyamatosan növeld a súlyt. Segíthet, ha felveszed videóra vagy valaki segít közben. Mindenesetre így én nem nyomnék fekve, mert előbb-utóbb lesérülsz.


Esetleg kipróbálhatod a gépes nyomást vagy a smith gépest is (már ha teremben edzel).

2021. aug. 10. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Hol kezd elferdülni? Az alsó felénél vagy a felső felénél a nyomásnak?
2021. aug. 10. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

#2


Nagyjából az egész. Amikor teljesen ki nyomom akkor már egyenesbe van.

2021. aug. 10. 16:00
 4/6 anonim ***** válasza:

A két mell és tricepsz izmok nincsenek egyensúlyban és ezért az egyik több terhelést vesz át mint a másik.


Esetleg túlerőlteted a jobb oldaladat mert úgy érzed a ball fejlettebb ezért jobban erőlteted a jobbat illetve vissza fogod a balt.


Én ha a helyedbe lennék egy ideig főleg egykezes súlyzókra koncentrálnék.

Ezzel kitudod iktatni a egyensúly vesztést. Amíg fel nem hozod mind a két oldalad ugyan arra a szintre.


(egy pár sorozat egykezes fekve nyomást mindenképpen csinálnék a helyedben legközelebb csak hogy érezd van e különbség a két oldal között.)

2021. aug. 10. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

#4 Köszi! Következő edzésemen ezt fogom tenni.

Mellesleg a ferdepadon egykezesekkel szoktam, de ott nem érzek különbséget, de lehet csak azért mert nem figyeltem arra.

2021. aug. 10. 18:15
 6/6 anonim ***** válasza:
73%
Nem bírod nyomni az egyik karoddal, ezért ferdül el. Túl nagy a súly a szintedhez. Még hiba lehet, ha a válladat nem szorítod le és rányomsz vállból is.
2021. aug. 13. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!