Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » 1 év elég ahhoz, hogy "szuperj...

1 év elég ahhoz, hogy "szuperjól" menjen a húzódzkodás?

Figyelt kérdés

Nos, le vagyok maradva hátban, eddig mindenre tudtam otthon edzeni, és most sikerült beruháznom egy húzódzkodó állványba. Tegnap előtt edzettem, de csak kettő ment aztán már egyek meg felek...

Az összes többi gyakorlat piskóta nehézségben ehhez képest


2021. nov. 21. 19:24
 1/6 A kérdező kommentje:
26f 189cm 90kg
2021. nov. 21. 19:24
 2/6 anonim ***** válasza:
Eleg. En kb fel ev alatt elertem h +15kgval menjenek 8ak. Igaz nem 0rol.
2021. nov. 21. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

"Tegnap előtt edzettem, de csak kettő ment aztán már egyek meg felek... Az összes többi gyakorlat piskóta nehézségben ehhez képest"

Hát igen, itt látszik az, hogy az izolációs gyakorlatok mennyire lófütyik az összetett, több izületes alapgyakorlatokhoz képest, pláne ha saját testsúlyos gyakorlatokról beszélünk. Egy ilyen alapgyakorlat szabályos, több ismétléses végrehajtásához sokkal több munka, erő, stabilitás, és mély izomaktiváció szükséges, mint bármelyik izolációs gyakorlathoz.

Gyakorolni kell és küzdeni, emellett pedig figyelni a helyes kivitelezésre, és akkor fejlődni fog a húzódzkodásod, ne félj! Hogy mit jelent a szótáradban a "szuper jól" és hogy neked ehhez elegendő-e egy év, azt csak Isten tudja. Ne az idővel foglalkozz, nem kell sietned sehova, nem hajt a tatár. Szépen lépd a szinteket, törekedj a progresszióra, aztán egyre jobb leszel az adott gyakorlatban.

2021. nov. 21. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Igazabol ugyanaz mozog mintha lehuznal.. csak nem kell stabilan tartani magad. Ha az a celod h kigyurd magad akkor jobb varialni a gyakorlatokat, de ha csak h jol menjen a huzockodas akkor hajra.
2021. nov. 21. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Igen. Nekem is le volt maradva egy időben, most a széleshátizmom az egyik erősségem. Én anno ezt a programot csináltam, végignyomtam egy párszor, vagyis egy pár hónap volt, ami alatt nagyon sokat fejlődött a hátam: https://www.youtube.com/watch?v=HJvY5f_zIRE


Ebben van súly is, ha súlyt nem tudsz használni, vagy nem megy olyan sok ismétlés, akkor persze nem muszáj ezt csinálni. Ha kevés ismétlés menne, én greasing the groove-ot csinálnék. Ha pedig van már realitása egy nehéz napnak, súly nélkül is tudsz nehezíteni, pl. L-ülésben húzódzkodsz, vagy csinálhatsz valamilyen 1 kezes húzódzkodás variációt.

2021. nov. 21. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
De ne csak huzockodj hatra 🤔 felhuzas meg evezes nelkul nincs jo hat.. ha meg azokban is erosodsz a huzockodas is konyebb lesz
2021. nov. 21. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!