Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Miért ilyen nehéz nekem a...

Miért ilyen nehéz nekem a guggolás minden más gyakorlattal ellentétben?

Figyelt kérdés
Csípőemelésben már 100 kilóval szériázok, a csigás lábtoló is 100-120 kilóval megy, a tárogató gép már ki is van maxolva (80 kg), sőt, még fekvenyomásban is 40 kg a rekordom, de a guggolás valamiért nagyon nehezemre esik. Nyár óta guggolok, és azóta le vagyok ragadva 30 kilónál (a mai napig nehezen megy akár 10 ismétlés is). Szoktam 35-40 kilóval is csinálni időnként, de akkor csak 5-6 ismétlés megy egyszerre. A rekordom 55 kiló, és nem értem, hogy lehet ez ennyire lemaradva a többihez képest. Pedig rendesen bemelegítek előtte, a rúddal is csinálok egy kört hogy hozzászokjak, de még így is nehéz. Mi lehet ennek az oka? (17/L)

2022. jan. 4. 19:38
1 2 3 4 5
 31/46 A kérdező kommentje:
A rekordot rúddal néztem, az úgy lett 25 kg, és a hétköznapokban 7 meg 8 kilós kézi súlyzókkal szoktam szériázni
2022. jan. 4. 23:39
 32/46 anonim ***** válasza:
Az szép teljesítmény! Jó erős a karod! Szép bicepszeid lehetnek! ;)
2022. jan. 4. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/46 anonim ***** válasza:

Azt elfelejtettem urni, guggolás akkor volna szuper nálad, ha kb a saját testsúlyodnak megfelelő súllyal birnád végezni. Azt nem irod hány kg vagy, de szóval olyan súllyal. :)

Fekvenyomáson ne aggódj, 1-2 éven belül eléred abban is a 100 kg-ot!

💪🏻😉

2022. jan. 5. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/46 anonim ***** válasza:

Szia!

Végül is sikerült rájönnöd, mi lehet a gond nálad guggolás gyakorlatnál?

2022. jan. 5. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/46 A kérdező kommentje:
nem igazán
2022. jan. 5. 18:41
 36/46 anonim ***** válasza:

Az irásodbol kitűnik,hogy nem vagy nehezen fejlődő.Mivel a többi gyakorlatokban haladást értél el,ezt kizárhatjuk.A guggolás az egyik legproduktívabb gyakorlat és jól lehet haladni vele,ami a súlyokat illeti. Olyan gyakorlat,amiben Könnyen lehet erősödni.Ha a bicepszezessel lenne baj,az még talán elfogadható lehetne.Kis izom,nem nől gyorsan,könnyű túledzeni.De a guggolás egy alapgyakorlat melyben rengeteg izom reszt vesz ezert is lehet viszonylag nagy súlyokkal edzeni.


A probléma a lábedzéssel van.Ennek számos tényezője lehet.És mivel nem ismerem a részleteket és a technikádat sem, így felsorolok néhány lehetséges okot.


Nem guggolsz eleget

Nem elég intenzíven guggolsz

Kevés a heti összismetlésed

Sok az összismétlésed

Sok a felesleges kiegeszítő lábgyakorlat

Nem regenerálódsz a guggolásból

Nem jó a technikád

Az edzés végén guggolsz

2022. jan. 5. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/46 A kérdező kommentje:
Ezek közül vagy az lehet hogy keveset guggolok, vagy a technikámmal lehet gond. Köszönöm a választ, lehet igazad van!
2022. jan. 5. 19:33
 38/46 anonim ***** válasza:

#36-os segitett leginkább kifejteni problémád. Remélem, hogy a továbbiakban sikerrel jársz, és tudsz fejlődni guggolásban is!

Kitartást és sok sikert kívánok Neked! 😉💪🏻

2022. jan. 6. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/46 anonim ***** válasza:
Szia! Eltelt bizonyos idő, most megy már nagyobb súllyal a guggolás? 💪🏻🙂
2022. jan. 24. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/46 A kérdező kommentje:
Igen, nagyon nehezen sikerült a 60 kilós guggolás is, de ez még mindig semmi sajnos.
2022. jan. 27. 21:08
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!