Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Miért ilyen nehéz nekem a...

Miért ilyen nehéz nekem a guggolás minden más gyakorlattal ellentétben?

Figyelt kérdés
Csípőemelésben már 100 kilóval szériázok, a csigás lábtoló is 100-120 kilóval megy, a tárogató gép már ki is van maxolva (80 kg), sőt, még fekvenyomásban is 40 kg a rekordom, de a guggolás valamiért nagyon nehezemre esik. Nyár óta guggolok, és azóta le vagyok ragadva 30 kilónál (a mai napig nehezen megy akár 10 ismétlés is). Szoktam 35-40 kilóval is csinálni időnként, de akkor csak 5-6 ismétlés megy egyszerre. A rekordom 55 kiló, és nem értem, hogy lehet ez ennyire lemaradva a többihez képest. Pedig rendesen bemelegítek előtte, a rúddal is csinálok egy kört hogy hozzászokjak, de még így is nehéz. Mi lehet ennek az oka? (17/L)

2022. jan. 4. 19:38
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
100%
Ebből látszik, hogy a súlyzós alapgyakorlatok mennyivel több tényezőt igényelnek, mint a gépes szarakodások.
2022. jan. 4. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 A kérdező kommentje:
Nem igazán értem hogy ez most hogy jön ide, a csípőemelést szabad súllyal csinálom, a fekvenyomás is elég jó szerintem lány létemre, főleg úgy hogy csak mostanában kezdtem csinálni, amikor először próbáltam felhúzni akkor a 60 kg is simán ment, szóval viszonylag erősnek mondanám magam szabadsúlyos gyakorlatokban is, csak ez a guggolás okoz problémát valamiért.
2022. jan. 4. 19:59
 3/46 anonim ***** válasza:
Nem feltétlen megy ugyan olyan jól minden gyakorlat mindenkinek. Az embereknek más a felépítésük, ez múlhat akár bizonyos izületeken is, hogy kinek mi a jó. És alapvetően se fontos, hogy sokat emelj főleg nem lányként.
2022. jan. 4. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim ***** válasza:
100%
Jó a csípőemelés, de azért nem említeném egy lapon a guggolással, sokkal kisebb a mozgástartomány, kevésbé veszi igénye a teljes testet etc. Normális, hogy nagyobb súllyal megy, mint a guggolás. Amúgy meg ha fél éve csinálod, akkor nem kell aggódni. Rómát sem egy nap alatt építették.
2022. jan. 4. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 A kérdező kommentje:
Értem én, csak idegesít hogy nyár óta ugyanazon a ponton vagyok (sőt még szerintem rosszabb is a helyzet, pedig rendszeresen csinálom). Engem inkább az zavar, hogy már majdnem annyival nyomok fekve mint guggolok, ami azért valljuk be, lány létemre elég irreális.
2022. jan. 4. 20:36
 6/46 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy valami ízületi oka lehet. Mit érzel pl a térdedben, amikor guggolsz?

Egyébként gratulálok, lány létedre és 17 évesen igen erős vagy, szép súlyokkal edzel!

2022. jan. 4. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
Te hogy érzed, mi lehet a probléma? Ha emelsz a súlyon szétesik a mozgás? Milyen mélyre mész?
2022. jan. 4. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen 😁


A térdemmel valószínűleg semmi baj nincs, amikor egy szakember nézte, ő is mondta hogy rég látott ilyen egészséges térdet, meg guggolás közbe se érzek vele problémát. Inkább a combtövemnél érzem nehéznek.

2022. jan. 4. 20:49
 9/46 A kérdező kommentje:
Ha emelek a súlyon, akkor képtelen vagyok felállni belőle sajnos. Kifejezetten mélyre megyek szerintem, bőven vízszintes alá.
2022. jan. 4. 20:53
 10/46 anonim ***** válasza:
Hány centi, hány kiló vagy? Volt valamiféle edzésmúlt ez előtt?
2022. jan. 4. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!