Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Otthonra mit szerezzek be?...

Otthonra mit szerezzek be? Egy konditerem van mindig teltházzal, inkább itthon edzenék.

Figyelt kérdés
Egy konditerem működik a környéken ami önkormányzati így 7000 Ft egy hónapra viszont állandóan teltház van. Kicsi a terem, nincs is annyi gép és soha nem férek oda semmihez. Arra jutottam otthon szeretnék inkább edzeni, igazából a fenekemre szeretnék és karra. Nincs baj az alakommal csak vékony vagyok, így ehhez mérten vásárolnék eszközt.

2022. márc. 21. 16:30
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
A gépek pont ne zavarjanak. Ha adott egy terem, ahol van fekvenyomó pad, van guggoló keret, van egyenes rúd, van elég súlytárcsa és csak 7000 forint a bérlet, akkor én mindenképpen odajárnék, mert ott minden van, amire neked az egyénnek szüksége lehet. Ezekhez se tudnál odaférni?
2022. márc. 21. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Általában minden foglalt és kb fél órát várok mire egy hely felszabadul. Összesen két fekvenyomó pad van, egy guggoló keret
2022. márc. 21. 16:43
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy most vehetsz otthonra gumiszalagokat, meg kézisúlyzókat, amikkel el lehet maszatolni hetekig, hónapokig (pláne lányként), de aztán kevés lesz. Az a baj, hogy aki tényleg otthon szeretne hosszútávon, éveken át úgy súlyzós edzést folytatni, hogy az megérje, eredményt hozzon, fejlesszen és progresszív legyen, annak zsebbe kell nyúlni rendesen, és venni egy-két mázsa súlytárcsát, olimpiai rudat, fekvenyomó padot, keretet, ezeknek azért kell a hely, és még sorolhatnám a szempontokat.

Ha te semmiképpen nem tudsz az említett teremben edzeni, és mindenképpen az otthoni edzést választod, akkor én azt mondom, hogy a saját testsúlyos edzés a te utad. Költséghatékony, nem helyigényes, komoly fizikumot el lehet vele érni, gyakorlatok/elemek/trükkök tekintetében határ a csillagos ég, és még számtalan előnye van. Ez jobban megéri, minthogy veszel X ezer forintért színes gumiszalagokat, meg szar minőségű kézisúlyzókat, aztán egy hónap múlva már kevesek lesznek, vagy szimplán csak mégse fogsz edzeni és mennek a pincébe.

Meg amúgy azt vágod, hogy nincs ilyen, hogy "szeretnék edzegetni, de főleg erre meg arra a testészemre, a többire nem annyira", meg hasonló baromságok. Rendes edzésterv kell, rendes étrend kell, rendes pihenési menedzsment kell. Ezek közül az elsőt nagyon nehéz lesz kezdő laikusként otthon kivitelezni.

2022. márc. 21. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Igen tudom,hogy nincs egy testrészed való edzés csak azért írtam mert nekem tényleg csak egy kicsit kerekebb popsi kellene meg feszesebb kar és nincsenek nagyratörő terveim a testépítésben. 🙂
2022. márc. 21. 16:57
 5/10 anonim ***** válasza:
86%
Akkor meg szerintem valahogy oldd meg abban a tök olcsó teremben, hogy tudj egy kicsit guggolni, meg egy kicsit izolálgatni. A te céljaidnak kb. ennyi elég is lenne.
2022. márc. 21. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
32%
Ha tényleg csak ennyi, azt otthon is meg tudod csinálni. Szerelhető kézisúlyzót vegyél tárcsákkal. Súlyzóval a kezedben tudsz guggolni, kitörni, fekve a hasadra téve csípőt emelgetni, sok mindent. Karra is jók.
2022. márc. 21. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Mikor szoktál menni a terembe? Ahova én járok, az délután fullon van, emiatt én reggel szoktam menni, 6-7 között még alig vannak.

Hétvégén pedig 8-kor nyit. A szombat kicsit forgalmasabb ebben az időpontban, de vasárnap full üres.


Lehet, hogy érdemes lenne az időpontokkal kísérletezned.


Ahogy előttem írták, popsira a guggolás, felhúzás tök fontos és nagy súllyal nem fogsz tudni úgy guggolni, hogy a kezedben tartod a súlyzót. Ahhoz már rúd kell. Ugyanez igaz a felhúzásra és csípőtolásra is, annyi különbséggel, hogy ahhoz nem kell keret, mert a rudat a földről indítod.

2022. márc. 21. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Mindenféle időpontban megfordultam már annak reményében,hogy hátha nem lesznek sokan. 🙂 Most itthon voltam két hét Szabin így tudtam reggel menni de akkor is voltak mindig elég sokan, ha dolgozom akkor viszont csak 5 körül tudok menni. Hétköznap este 21 óráig van ,vasárnap nincs nyitva. Szombaton pedig este hatig van nyitvatartás
2022. márc. 21. 21:35
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Én még nem láttam olyan termet, ami minden időpontban tömve lett volna, pedig jópár teremben jártam már. De ha fenékre meg karra szeretnél edzeni, ezekhez pont nem kell gép.
2022. márc. 22. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Erokeretet, dontheto padot, 1 meg 2 kezes rudakat, tarcsakat.
2022. márc. 22. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!