Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Melyik a jobb fehérje?

Melyik a jobb fehérje?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 16 éves lány vagyok, 45 kg és 165 cm. 4 hónapja edzek és igyekszem minél fehérjedúsabban étkezni, de nem vagyok valami nagyétkű, ezért be szeretnék segíteni egy kis fehérje porral. Egy héten 4x edzek, ezek után innék egy adaggal. Így is hatásos, vagy minden nap kell fogyasztani? A myprotein impact whey protein-nel vagy az impact whey isolate-val szemezek. A impact whey protein olcsóbb, mint az isolate, ezért az jobb lenne. Viszont nem tudom, hogy ez mennyire megy a minősége rovására. Kérném a hozzáértők segítségét.

2022. márc. 5. 22:38
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
0%
Attól függ mi a cél. Ha tömegelni akarsz akkor több fehérje kell mint az előírás. Gondolom 45 kilóból nem fogyni akarsz, tehát hízni, tehát ha mondjuk naponta kétszer tudsz egy rendesebb száraz csirkemellet enni, akkor amellé a a nap folyamán még kétszer kéne fehérjét inni, akkor amikor nem eszel.
2022. márc. 5. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
73%
Tök mindegy, milyen fehérjét iszol. Azon fog utoljára múlni a fejlődésed, hogy mi van a fehérjés tasakra írva.
2022. márc. 5. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
39%

Azert van koztuk kulonbseg szivodasban meg feherje %ban, de nem ez lesz a donto. Ha 45 kg akk egy adag feherje fedezi a napi szuksegletenek negyedet siman, ugy meg azer szamit hoszabb tavon 🤔

(Ha meg szeretne par kgt felszedni akkor a szenhidrat szamit nem a feherje... tomegelesnel kevesebb feherje szokott menni, dietanal kell tobb.)

Megneztem jo az olcsobb is, de sztem a sciteces 100% whey protein prof a best

2022. márc. 6. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 Miss Endzsi ***** válasza:
0%
Eddig minden nap ittam, elég lehet csak edzős napokon?
2022. márc. 6. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
58%
Másik profil?
2022. márc. 6. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 Miss Endzsi ***** válasza:
0%
Mind1, kiteszem külön, ha nem lehet kérdés alatt kérdezni.
2022. márc. 6. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
66%
🤦‍♂️🤦‍♂️🤦‍♂️🤦‍♂️🤦‍♂️🤦‍♂️🤦‍♂️🤦‍♂️🤦‍♂️🤦‍♂️🤦‍♂️🤦‍♂️🤦‍♂️🤦‍♂️🤦‍♂️🤦‍♂️
2022. márc. 6. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
45%

Nem vagy tisztában a fehérje por tulajdonságával, használatával és lényegével. Egyáltalán a fehérjével, mint makrotápanyaggal nem vagy tisztában. Nem úgy működik a fehérje, hogy edzés után iszol egy adagot és az majd jól beépül az izmaidba, és ezáltal jobban nőnek. 16 évesen még valid ilyen szinten lenni tudásban, de ez egy-két év múlva már ciki lesz (pláne, hogy fejlődni sem fogsz, ha nem jó helyről szerzel információkat).

A protein por arra van, hogy ha te egy adott napon szilárd ételből nem tudtál bevinni elég fehérjét, akkor iszol egy adaggal, és megnyugszol. Ez fügetlenül edzéstől, edzésnaptól. Durva, hogy ezt 2022-ben még magyarázni kell, de ez van, nem te tehetsz róla.

Viszont mivel ma már tudjuk, hogy a fehérjebevitel egy erősen túlgondolt, a fejlődést valójában nem olyan nagy mértékben befolyásoló tényező, ezért szilárd ételből te 45 kilós lányként BŐVEN be tudsz vinni annyi fehérjét, amennyi a fejlődésedhez szükséges. Szabályosan koplalnod kéne ahhoz, hogy ez ne így legyen. Ha pedig te 45 kilós lányként valami isteni csoda folytán nem tudod fedezni szilárd ételből a makrotápanyagokat, akkor nem az impact whey isolate (vagy mi a szar) fog segíteni a fejlődésedben, az tuti. Én ezen a szinten nem a fehérje poron aggódnék, hanem a nulla használható tudáson, ami a fejedben van. Persze működhet, hogy a szar, hamis, idejétmúlt információk alapján csinálgatod a dolgokat, aztán hónapok/évek múlva sem fejlődsz semmit, de ha szeretnél eredményeket is elérni, ha már időt, pénzt és energiát ölsz a dologba, akkor legyen már haszna, nem?

2022. márc. 6. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 Miss Endzsi ***** válasza:
0%
Edzettem már fél évet, szép teljesítménnyel covid előtt, akkor mindig vittem be minden nap fehérjeport, hogy elérjem a napi 90 grammot, akkor 45 kiló voltam én is, de ha nem muszáj minden nap ennyi fehérjét bevinni, mert van, aki azt mondja elég az a plusz 21 gramm edzés napokon, akkor nem fogom minden nap inni. Most kezdtem újra edzeni, jó lenne tudni, fogok e így is fejlődni.
2022. márc. 6. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
81%
Nem kell minden nap innod. Nem ezen fog múlni, hogy fogsz-e fejlődni. Az edzéstechnikádon és az edzésprogramozásodon fog, továbbá a diétádon és a regenerációdon. Ezek legyenek rendben, mert ha ezek nincsenek, akkor bármennyi gramm fehérjét is bevihetsz, nem fogsz fejlődni.
2022. márc. 6. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!