Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Súlyzós edzések után viszér...

Súlyzós edzések után viszér szerű erek jelennek meg a combomon, lehetséges, hogy tényleg az edzés alatt pattannak el ezek? Több lenn.

Figyelt kérdés

Heti 4-5x végzek súlyzós edzést konditeremben, lassan 1 éve minden testrészre. Alapból is látható volt 1-2 hajszálér a lábaimon eddig is, amit furcsálltam, mivel 18 évesen nem kellene viszérnek lennie, ahhoz szerintem fiatal vagyok. Ugyanakkor tudom, lehet megvan rá a hajlamom és korábban kijön. Na de egy erős lábnap után jó pár (sok) lilás színű hajszálér és apró folt tűnik fel… Lehet, hogy a megerőltetéstől? Tény, hogy nem 2-3 kilóval edzek, de nem viszem túlzásba és helyesen végzem a gyakorlatokat, csak beleadok mindent abban a másfél órában. Valaki tapasztalt már hasonlót, vagy tudja, hogy ez mennyire súlyos, ha csak az edzés miatt van?

Köszönöm előre is

18L



2022. jún. 10. 20:13
 1/6 anonim ***** válasza:

Itt senki nem orvos, nem írtad le mekkora súlyokkal edzel, viszont a nagy súlyos edzés nem jó a visszereknek, se a magas vérnyomásnak, szerintem előhozhatja.

Én beszélnék egy orvossal, bár kellemetlen lesz, mert általában az orvosok a testépítésre ugranak, általában tiltják tőle az embert, valamiért károsnak gondolják, szóval lehet, hogy kellemetlen beszélgetés lesz és lekezelő a helyzet.

2022. jún. 10. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Igen igen, tudom csak hátha valaki járt már így :D Combfeszítő, hajlítógépek: 35-42kg, guggolás: 40-50kg, lábtoló,hip thrust szinten 50körül…ilyenek. Viszont, ha csak könnyű súlyokkal edzek, nem lesz kihívás, akkor nem fejlődök.

Orvoshoz meg épp ezért gondolkozok, hogy menjek e, mert tudom, hogy csak lebeszél meg nyávogni fog, hogy ez az egész nem jó… :/ De inkább túlélem azt a kellemetlen beszélgetést egyszer.

Köszi a válaszod!

2022. jún. 10. 23:38
 3/6 anonim ***** válasza:

Egyébként lehet, hogy hülyeség, de szerintem megeshet, hogy ahogy edzel az fokozza a keringést, így az erek is valamelyest duzzadnak, tágulnak és neked valamiért láthatóvá válnak.

Én ha edzek, akkor az alkaromban gyakran láthatóvá válik 1-2 ér, mert "felpumpálom" az izmokat. Illetve, ha rendszeresen edzek, akkor kicsit tónusosabbak az izmok, feszesebben állnak, ha meg van egy kihagyás valami miatt akkor ez kicsit visszaesik.


Lehet nálad is valami ilyesmi van, bár szerintem az annyira nem jó, hogy másnap is láthatóak kék-zöld erek.


Egyébként azt nem írtad, hogy ki is dagadnak ezek a hajszálerek vagy csupán látszódik, hogy ott fut az ér a bőr alatt, de nem tapintható?

2022. jún. 10. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ez ezzel jár, nem a hitvány egyedek sportja ez

Minden nap háború!!


Testsúly: 132kg

Magasság: 170cm

Kar: 54

Kelemen, erőemelő

2022. jún. 11. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Ja igen én is erre gondoltam.

Igen más jellegű, mert nem tapintható a lábamon, mint az alkaromon, csak látszanak ahol futnak.

2022. jún. 13. 07:31
 6/6 A kérdező kommentje:
#4 igen sejtettem 😅
2022. jún. 13. 07:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!