Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Street workout jobb edzés...

Street workout jobb edzés mint a hagyományos súlyzó emelgetés?

Figyelt kérdés

Azt írták ízületeket jobban kíméli és sokkal jobb az edzés hatásfoka a street workout edzésnek.

Most akarok nekiállni edzeni érdemesebb a súlyemelést ekerülni ha kímélni akarom az ízületeket?


2022. jún. 21. 15:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
28%
Igen! Ne hallgas a Tari Ádám félékre, streetworkout hatékonyabb és egészségesebb mint a súlyzók emelgetése.
2022. jún. 21. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
70%

Kik írták, hol írták? Linkeld be a metaanalízist, ahol olvastad ezt a ténymegállapítást, professzor úr! Shopbuilder, Nők Lapja, Gyakorikerdesek.hu komment 2014-ből nem ér.

Az izületeket a helyes edzéstechnika kíméli, nem egy bizonyos sportág. Ha szabályos a technikai végrehajtásod, továbbá rendben van a mobilitásod, akkor mind a street workout, mind a súlyzós edzés optimális lesz az izületeid számára. Ha szar a technikád, szar a mobilitásod, akkor se a street workout, se a súlyzós edzés nem lesz optimális az izületeid számára. Tudsz követni?

Az "edzés hatásfoka" nem tudom, hogy mit jelent. Elmagyarázod nekünk?

2022. jún. 21. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
58%

mind kettő egyformán hatékony és egyformán veszélyes

minden a helyes kivitelezéstől, technikától, az edzésterv felépítésétől függ

ha totál kezdő vagy akkor midnkettővel simán tökreteszed magad

2022. jún. 21. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
92%
Az ilyen embereknek azért válaszolnám a kérdésükre kapásból azt, hogy "IGEN", mert akkor talán kevesebb balfék lenne divatból a konditeremben, és talán el lehetne férni.
2022. jún. 21. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
90%
Én 25 éve tolom a vasat, elméletileg az izületeimnek már rég el kellett volna kopni, de akkor hol a hiba?
2022. jún. 21. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
27%
Ízületeidnek akkor ártasz ha rosszul edzel, vagy túlerőlteted magad. Ezt bármivel meg tudod csinálni. Hatékonyságra a súlyzós edzés jobb, mert könnyebb megvalósítani a progressziót. Attól még jó sport a street workout, de könnyebb rosszul csinálni és ha úgyis csak a kinézet számít (a legtöbb embernél pedig igen, nincs azzal semmi baj), akkor egyszerűbb lemenni a terembe.
2022. jún. 21. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
32%

Genetikától is függ hogy lesz-e baja az ízületednek. Ha bemelegítés megvan, nyújtás helyesen elvégzett gyakorlat akkor nincs gond, ahogyan azt előttem megírták.

Én még annyit írnék hozzá hogy ha hidegben edzel nem tesz jót az ízületnek, de ez öreg korra derül ki hogy milyen állapotban lesz az ízületed.

Élj és csináld azt amelyik jól esik, legyen az súlyemelés vagy Street workout.

2022. jún. 21. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
28%
Celfuggo h kinek melyik a jobb. Streetworkouttal nyilvan nem lesz rajtad annyi izom es olyan aranyok.
2022. jún. 21. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
0%
Nem jobb, csak más.
2022. jún. 21. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
0%
25 éve soha nem melegítek és nem nyújtok. Semmi sérülés, biztos egy géniusz vagyok, pedig nem kis súlyokat mozgatok meg
2022. jún. 22. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!