Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ez mennyire megfelelő edzéster...

Ez mennyire megfelelő edzésterv nekem?

Figyelt kérdés

18/F

170cm 53kg

Előtte már edzettem másokkal, most viszont szeretnék komolyabb szintre lépni. Voltam hosszú távfútó, azelőtt Judoztam országos második is voltam, szóval van állóképességem.Egy edzésre 1 óra 20 percet szánok(10p séta az edzőterem). Természetesen naturál vagyok, és az is szeretnék maradni.

Hetfo:Mell-Láb

Kedd:Hát-Váll-Has

Szerda:Biceps-Triceps-Csukló

Csutortok:Mell-Láb

Pentek:Hát-Váll-Has

Szombat:Biceps-Triceps-Csukló


Szedett kiegészítők(Biotech mind, de váltok majd myproteinre):

1db AAKG 1000

9.4g Supernova

16g Crea Zero

Napi 6000kcal+1 protein shake.



2022. jún. 27. 11:21
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
79%
Szóval egy speciális beteg ember vagy, akkor meg pláne nem fogjuk tudni neked hány alkalom és milyen felbontás lenne a leghatékonyabb, még az egészséges emberek sem egyformák. Hogy a fenébe vársz reakciókat így? Mondjuk meg, hogy neked betegen hogyan fog a tested reagálni azokra a tápokra és mozgásokra?! Ehhez egy orvos kell és lehetőleg nem egy 2 hónapos okj tanfolyamos személyi edző.
2022. jún. 27. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
18%

Mi a francnak edzel heti 6-szor? Csak a szabadidődet cseszed el, plusz a regeneráció is fontos, ki is kéne magad pihenni. Naturálban heti 3 max. 4 edzés untig elég.

Bát ha neked ez jó...

2022. jún. 27. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
74%

Külön nap a karedzésre felesleges. Mell és a láb nem jó együtt, nagy izomcsoportokat nem érdemes együtt edzeni.

Én úgy csinálnám, hogy mell-bicepsz, hát-tricepsz, láb váll vagy esetleg úgy, hogy mell-tricepsz, hát-bicepsz, láb-váll. A hasazást, alkar erősítést meg lehet csinálni edzések végén, nem kell külön napra berakni egy komplett has edzést még pluszban.


Egyébként ha jól látom kezdő vagy, szerintem teljesen értelmetlen az osztott edzésterv ebben a fázisban és az elején csak átmozgató jelleggel kellene edzeni, mert ha lemész és elkezded rögtön erőltetni, rakni fel egyre nagyobb súlyokat, akkor csak megsérülsz.


Illetve nem tudom, hogy mennyit futsz és hetente hányszor, de szerintem arra érdemes lehet felkészülnöd, hogy a sok hosszútávú futás a lábedzést hátráltatni fogja.

2022. jún. 28. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Minden izomcsoportnak saját regenerációs ideje van. Felesleges a vállat egybe venni. Az első része úgy is kap terhelés mellezésnél, ezért vállból nyomni elég kevesebbszer, mint oldalemeléseket csinálni. Karozni felesleges lemenni. Nagy izomcsoportokat is lehet edzeni egy napon, csak figyelj a megfelelő energiabevitelre. Pl engem a láb nagyon lefáraszt.
2022. júl. 2. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!