Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Miért a testépítés az a...

Miért a testépítés az a sport,ahol szinte alig melegítenek be?

Figyelt kérdés
A profi testépítőknél is azt látom,hogy alig melegítenek be súlyzós eszés előtt.Pl fekvenyomás előtt csinál pár vállkörzést,meg üres rúddal nyom 10-et,és ez a bemelegítés,és utána már neki is áll 80-90%-os súllyal dolgozni. Szerintem ez egy vicckategória,nem bemelegítés.És csodáloznak hogy szétmennek az ízületeik,meg lesérülnek. Sok sportra jártam,box,foci,judo,és mindenhol minimum fél óra volt a bemelegítés. Hiába tud valaki fekvenyomni 120 kg-val,szerintem az nem egészséges,ha 80kg-val melegít be,hiába nem érzi nehéznek a súlyt. Szerintetek miért van ez,hogy ennyire nem veszik komolyan a bemelegítést?A személyi edzőknek mit tanítanak erről az iskolában?Mert ott is azt látom,hogy csináltat egy alap gimnaisztikai gyakorlatokból álló bemelegítést a vendéggel,ami tart kb 5 percig,és ennyi volt a nagy bemelegítés. Szerintem kéne minimum 10-15 perc kardió mozgás,és egy nagyon alapos gimnasztika.

2022. aug. 6. 16:31
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
Videókat... :D
2022. aug. 6. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:

Jó dolog bemelegíteni súlyzózáshoz, abba van egy kis nyujtas kiropogtatod magad, ugralsz kicsit meg guggolsz. Szerintem kell.

De ha csak bicepszre erősítek vagy evezek nem szoktam, vállnál azért már jó mondjuk,minél előbb szeretném letudni az edzést, de en pl. reggel is lazítok, meg nyújtok az edzések között vagy guggolok.. ha bemelegítek, nem érzem annyira hogy meggyepált az edzés. A profik meg biztos melegitenek, boka csuklókörzéstöl kezdve csípőkörzés fejbiccentés stb..

2022. aug. 6. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 A kérdező kommentje:
Ki irigykedik a 120 kg fekvenyomásra?😂 majd egy pàr év múlva a kezét nem fogja tudni felemelni,mert úgy szètmegy a vàlla. Nem véletlen mondjàk hogy a testèpítés nem sport…
2022. aug. 6. 22:10
 14/32 anonim ***** válasza:
Amúgy szerintem nem a válla megy szét, csak túl kötött lesz. Legalábbis remélem mert szokott kattogni nekem. Ezért jó a melegítés és a nyújtás....
2022. aug. 6. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
100%
Valaki nagyon frusztrált, mert se nem erős, se nem izmos. 😁
2022. aug. 6. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, te valami mesevilágban élsz. Hány embert látsz 120 kilóval fekvenyomni? Na jó, ez azért gyakoribb látvány, mint a profi testépítő, de annál mondjuk nem nehezebb gyakoribbnak lenni. Aki heti 3x lejár osztottat, vagy egész testest nyomatni és tök naturál, nem mondom hogy sok év alatt nem elérhető, de a nagy többségük nem nyom 120 kilóval.
2022. aug. 6. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 A kérdező kommentje:
Azért egy 120 kilós fekvenyomás nem egy elérhetetlen dolog. Nyílván nem azokról beszélek akik 3 hónapja edzenek,de egy 3-4 éves edzésmúlttal simán elérhető.
2022. aug. 6. 23:58
 18/32 anonim ***** válasza:
100%

Namost a másik kérdés, hogy mit értesz 120 kilós fekvenyomás alatt? 1-et bevörösödött fejjel, fogcsikorgatva, mindegy milyen áron, de belenyom, vagy csinál vele 8-10 normális ismétlést?

Bármelyik opció is, full egyénfüggő, hogy ki mikor éri el, ha eléri egyáltalán.

2022. aug. 7. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 A kérdező kommentje:
A 8-10 ismétléses kategóriát.Nyílván egyénfüggő,valaki sokkal erősebb egy gyakorlatban,de szerintem egy normál egészségállapotú férfi el tudja érni.
2022. aug. 7. 00:28
 20/32 anonim ***** válasza:
El tudja érni, de a többségnek kox nélkül, 8-10 ism. a 120-ba nem 3-4 év, hanem több.
2022. aug. 7. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!