Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Szeretnék változtatni a...

Szeretnék változtatni a fittségemen és egy kicsit a testemen is. Milyen ötleteket tudnátok adni?

Figyelt kérdés

18 éves fiú vagyok. Sosem voltam az a nagydarab típus sőt. A mostani 173cm magasságomhoz a 60kg elég kevés. Gluténérzékeny vagyok, nem tudom e közre játszhat-e ebben, de nem is ez a lényeg. Edzeni sosem edzettem, mert azzal mindig is tisztában voltam, hogy ahhoz, hogy tartósan tudjon tartani az ember egy szintet, ahhoz bizony rendszeresen is kell edzeni.

Lehetséges, hogy még most sem tudom mivel járna az én elképzelésem.

Igazából nem izomagy szeretnék lenni. Egy normális sportos, izmos testalkatot. Ha belefér és megtudom csinálni akár kockahassal. Tisztában vagyok vele, hogy ez nem olyan könnyen megy ahogyan azt leírom.

És azt is szeretném, ha tudnátok mielőtt választ írtok, hogy ezt csak is saját magam miatt csinálom, saját magamnak szeretnék megfelelni, nem másnak.


A kérdés fontos része az lenne, hogy kötelező lenne-e súlyokkal edzenem. Én jobban preferálnám a saját testsúlyos edzést, viszont attól félek ott majd nem tudnám egy idő után emelni a nehézséget.

Bele lehet kezdeni ilyenbe edző nélkül?


Esetleg, ha tudtok bármiféle tanácsot adni ezzel a sajáttestsúlyos edzéssel kapcsolatban vagy akár edzéstervvel kapcsolatban azt nagyon megköszönném.


Légyszíves a kajáról is írjatok, mert ettől félek a legjobban. Gondolom ezen alap, hogy változtatnom kell majd.



2022. szept. 9. 11:53
 1/10 anonim ***** válasza:
71%

Progresszív erőedzés, célnak megfelelő étrend (kalória-számolás, makrotápanyag-számolás), kielégítő regeneráció. Nyilván saját testsúlyos edzéssel is el lehet érni ideális körülmények között egy esztétikus fizikumot, ha az ember komolyabban elindul calisthenics, street workout, szertorna irányába, de alapvetően ha ténylegesen izmosodni akarsz a lehető leghatékonyabban, akkor súlyzós edzés. Edző nélkül pedig lehet boldogulni, ha képzed magad, fejleszted magad, szakmai podcastokból, edukatív videókból, esetleg tanulmányokból informálódsz, és megkapod a kérdéseidre a helyes választ, de aki teljesen el van veszve, az alapszabályokkal sincs tisztában, semmi naprakész ismerete nincs se az edzésről, se az étkezésről, annak javasolni szoktuk egy hiteles személyi edző felkeresését.

Ennél többet a kérdésedre nem lehet írni, hiszen egyetlen kommentben senki nem tud téged megtanítani sportolni és táplálkozni. Senki nem tud megtanítani a komplett alapokra pár mondatban.

2022. szept. 9. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Teljes mértékben értelek és köszi a hozzászólásod.
2022. szept. 9. 13:08
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

- Súlyzós edzés törekedve a progresszív túlterhelés megvalósítására

- Célnak megfelelő étrend (kcal, mikro-makro számolás) ami jelenthet minimális kcal deficitet, vagy minimális kcal többletet.

- Regeneráció. Első körben az alvást tedd rendbe, és kezdjél el nyújtani. Én pl külön nyújtó napot tartok szombaton. Később majd amikor már benne leszel rendesen az edzésben és mennek nagyobb súlyokkal az alapgyakorlatok, akkor be lehet vezetni a masszázst ha van rá keret.


Saját testsúlyos edzéssel is lehet fejlődni, esztétikus formát elérni. Csak egyszerűen súlyzós edzés hatékonyabb ha ez a célod. Nagy súlyos alapgyakorlatokat nehezen tudnád kiváltani, ahogy egy idő után a progresszív overload megvalósításával is gondjaid lennének. Szvsz én a súlyzós edzést javaslom.

Kezdésnek én teljes testes edzést tolnék a helyedben egy ideig. Kezdőként tök jó hetente többször is akár elvégezni egy guggolást, fekvenyomást, vagy felhúzást, sokkal hamarabb megtanulod a helyes kivitelezést.

Utána váltanék. Ott már lehet majd osztani szorozni. PPL, Alsó-felső-alsó-felső stb. variációk jöhetnek szóba.


Ezen felül követni a témában néhány videóst akik tudományosan is alátámasztják amit mondanak.

2002-es shop builder cikkekre tessék semmisként tekinteni.

2022. szept. 9. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

#3:

Miért? A 2002-es shopbuilderes cikkek nem jók?

2022. szept. 9. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nézz meg 10 darab shopbuilder cikket csak az elmúlt pár hónapból, és számold össze, hogy abból hány darab bullshit vagy dezinformáció! Szerintem olyan 8-9 darabot fogsz kapni átlagosan.

De ezt ne egy olyan srác kérdése alatt beszéljük meg, aki így is össze van zavarodva. Ne zavarjuk össze még jobban. Kívánjuk neki jó fejlődést, jó informálódást, aztán kész!

2022. szept. 9. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

De, rendkívül hasznosak, főleg amennyiben..

Azt sem akarod tudni, hogy kell kiszámolni legalább azt, hogy milyen kevés fehérjére van a naturál zsírmentes 69 kilódnak szüksége, mert a végén még akkor nem vennél indokolatlanul fehérjeporokat

Akkor is javasolt amennyiben úgy érzed, hogy natty hobbi gyúrósként neked hetente 1x le kell a jóformán létezéséről sem tudó kétfejű karizmodat gyilkolni 4 féle gyakorlattal, amikből 3-nak a mozgásmintája amúgy ugyanaz.

Akkor is jó lehet ha szeretsz "fel" tömegelni meg "be" száradni. Mindig mókás amikor a naturál 17 éves srácok a teremben beszáradnak nyárra, aztán a soundon úgy néznek ki mint egy holokauszt túlélő

Érdemes lehet az anabolikus kapuról is olvasgatni azért, biztos ami biztos. Főleg ha szeretsz edzés után futólépésben berohanni az öltözőbe, és a neon shakerből kiinni a dupla adag ájzó véjt. Az igazi shopp bilder fanok CH nélkül isszák, nehogy esetleg glikogén töltés legyen. Annak még a végén talán értelme is lenne. Jobban jársz ha kiékeled az anabolikus ajtót vagy kaput, nem tudom most mi a neve. Akkor nem csukódik be.

Érdemes lehet még kitérni majd a Kiss Jenős féle tartalmakra is. Ő majd beléd veri, hogy dupla adag glutamint kell tolnod, attól leszel egy groteszt valami mint ő.

Ha véletlenül sem akarsz fenntartható étrendet, akkor javaslom átlapozni azt a pár száz minta diétát ami ez: zab, fehérje, rizsa, csirke, brokkoli. Szívesen, 1500 lesz.

Vitaminok helyes beviteléről, felszívódásáról se olvass sehol. Csak vigyél be napi 5000mg C vitamint, meg vegyél random multi pakkokat. Vérvételre se menj el megtudni, hogy miből van hiányod. Az sem számít mi miben hogyan oldódik, csak vegyél.


Többiek majd folytatják

2022. szept. 9. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Itt a végére már elvesztettem a fonalat. De a második válaszolónak köszönöm.
2022. szept. 9. 17:43
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem is fontos. A lényeg az 1. és a 3. válasz (ami igazából az 1. válasz kibővítése). Hajrá, jó fejlődést!
2022. szept. 9. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2022. szept. 9. 20:38
 10/10 anonim ***** válasza:

#6:

Ezt Kiss Jenő mondta az egyik videójában, hogy bicepszre mehet 4 gyakorlat, de semmi ilyet nem mondott, hogy mindezt naturálban. Kiss Jenő és többi koxos, nem a naturál gyúrósoknak terveznek edzéseket, ez a napnál világosabb.

2022. szept. 10. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!