Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Otthoni súlyzós edzés mennyire...

Otthoni súlyzós edzés mennyire lehet hatékony?

Figyelt kérdés
Heti hatszor tervezek majd edzeni, napi 45-60 percet és két darab állítható súlyzóm van. Szerintetek ez így mennyire lesz majd effektív, azt sajnos tudom, hogy annyira nem lehet az mintha a kondiba járnék.

2022. okt. 24. 21:30
 1/6 anonim ***** válasza:
Ugyanannyira, mint az összes többi ilyen kérdésnél. Otthoni körülmények között ilyen állítható súlyzókkal nem lesznek komoly lábaid. Felsőtestre így alapgyakorlatnak marad a tolódzkodás, húzódzkodás, akár plusz súllyal ha már megy. Egykezes súlyzóval lehet bicepszezni, evezéseket csinálni, izolálgatni tricepszre de az inkább kiegészítés. Vállból nyomáshoz még jó lehet.
2022. okt. 24. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
66%

Ha szerinted időre mérik a súlyzós edzés hatékonyságát, és szerinted releváns információ az edzésedről az, hogy 45-60 percig fog tartani, akkor semennyire nem lesz hatékony. A súlyzós edzés akkor hatékony, ha fenn tudod tartani a folyamatos progressziót. Két darab kézisúlyzóval a progresszió megvalósítása nem lehetséges, ezért a hosszútávú fejlődés kizárva. Ha otthoni súlyzós edzés, akkor ki kell fizetni pár százezer forintot, és venni hazulra fekvenyomó padot, állítható állványt, rudat, súlytárcsákat. Ha nincs erre pár százezer forintod, meg minimum egy fél szobád, akkor el kell engedni a decathlonos kézisúlyzóval történő bohóckodást, és komolyabban rá kell feküdni a saját testsúlyos edzésre (calisthenics, street workout). Olyan jellegű izomzatot vagy erőt természetesen nem kell várni a saját testúlyos edzéstől, mint a súlyzós edzéstől lehetne, de legalább van értelme csinálni, mert van benne perspektíva és fejlődési lehetőség hosszútávon.

Mi ilyenkor amúgy az elképzelés? Hogy heti hatszor tolod otthon a kézisúlyzókkal a mell-bicepszet, ugyanazokkal a súlyokkal éveken (vagy egy életen) át, aztán benyomod a csirkemellet és a kreatint, ettől meg majd izmosodsz? Nem, heti 6 otthoni értelmetlen maszatolás helyett el kéne menni a konditerembe heti 2-3 alkalommal, és akkor lenne értelme a munkádnak.

2022. okt. 24. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Elképzelés az volt, hogy probálom ezt csinálni pár hónapig, így jobb mint a semmi alapon.

Aztán ha elérek egy bizonyos fizikumot, akkor elkezdek valami komolyabb edzésben gondolkodni.


De mivel most azt mondjátok, hogy ennek körübelül semmi értelme így akkor inkább nézek valami kondit.


Ja és igen, a 45-60 percet azért írtam, mert körübelül addig szokott tartani egy edzésem és az jutott hamarabb eszembe, de most átszámoltam és olyan 6-8 gyakorlatot csinalok 3-4 szetben.

2022. okt. 24. 22:31
 4/6 anonim ***** válasza:
Nulla edzettséggel fogsz tőle fejlődni, akár komolyabban is, csak nem nagyon sokáig. Én rengeteget fejlődés kinézetben is és erőnlétben is az otthoni edzéstől. Még a covid első hulláma alatt kezdtem el, a változás szemmel látható.
2022. okt. 25. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
38%

Egy olyan test elérhető vele, ami Taylor Lautner-nek volt a twilightos hülyeségben. Csak ha beírod a gugliba, hogy "Taylor Lautner muscle" , ne a bedurrantott izmos képeket nézd.

Szerintem az a forma nem volt rossz, egy szálkásabb sportos alkatnak simán elmegy, de nettó komoly izomtömeghez, testépítéshez, tényleg el kell menni terembe.

2022. okt. 25. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Igazából a nulláról kezdtem el csinálni és nem is az a célom, hogy hú de kigyúrjam magamat, csak ilyen alap izmosságot szeretnék.

2022. okt. 25. 17:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!