Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Fogyás alatt a lehető legkeves...

Fogyás alatt a lehető legkevesebb izomvesztés?

Figyelt kérdés
Nem vagyok meghízva, de szeretnék kicsit szálkásodni. Fogyási tippekre nem nagyon van szükségem, teljesen tájékozott vagyok, hogy mit hogyan kell. 5-6 kg bőven elég lenne. Azért nem merek nekiállni, mert úgy érzem az izomból is fogynék, amit eddig felépítettem. Mennyi legyen a fehérjebevitelem ?(nem pontos számot várok, x/1kgs értéket) Aki tömegelt/szálkásított valaha, milyen tapasztalata van ezzel? Leginkább a szálkásítás része érdekel. Mire figyeljek oda? Mikor álljak kb neki, ha olyan május körülre szeretném elérni a fogyást?

2022. dec. 15. 00:47
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Naturálban ez a szálkásítok-tömegelek ciklus egy bullshit, de mivel mindent lehet, így ezt is lehet csinálni csak jóval tovább tart és közel sincsenek akkora eredmények, mint koxhasználat mellett. A többség, ha naturálban elkezd szálkásítani, azzal azt fogja elérni, hogy ha pulóver van rajtuk, a lőtéri kutya meg nem fogja mondani, hogy gyúrni járnak. De ha téged semmiképp nem lehet erről lebeszélni, akkor én január-február környékén állnék neki. Mire figyelj oda? Nyilván arra, hogy maradj minden nap kalóriadeficitben.
2022. dec. 15. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
25%

Nem tudom hogy reagálsz a cardiora.Ezért csak saját tapasztalatom van amit megprobalhatsz.

Alapállapot 90 kg volt.3 napost teljes testedzés.

Cetler taposógep.

A kaja nem változott.Cal pluszban voltam.

1,5 hónap alatt 5-7kg ment le.

Heti 3-4 alkalom reggel éhgyomorra.10 perctől indítva fokozatosan 5 perceket emelve 35 percig.Plussz gyalog munkábajárás 4 km oda vissza szapora leptekkel.

Izomvesztés minimális legalábbis nem volt látható.Erőben jelentős vesztesség nem volt.

Nem tudom mi lett volna ha folytatom.

Szval nálam 1,5 hónap ilyen formában erre volt elég.

2022. dec. 15. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
71%

2-es! ha fogytál, nem lehettél kcal +ban

kérdező! minimális deficittel (heti -0,5kg fogyás kb), magas fehérjebevitellel (1,6g/tskg-2g/tskg között) tudod minimalizálni az izomveszteséget.

illetve törekedj a nagy súlyok használatára továbbra is az edzéseidben, ha nem gyengülsz, izmot se vesztettél.

2022. dec. 15. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

3#

Lehet nem ment át akkor.Valószínű hogy cardio nélkül enyhe pluszba voltam.Aztán a + cardioval meg minuszba.Nem számolgattam de nyilván vmi ilyesmi volt.

2022. dec. 15. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
28%

Szépen vagyunk. Elsőnek köze nincs a témához, második irreális eredményeket ír, harmadiknak meg nem megy a szövegértés.

Kérdező, 15% kalóriadeficit (több kardioval vagy más étrenddel, rajtad áll) 0,2-0,25% napi fehérjebevitel.

Viszont az emberek hajlamosak alábecsülni a testzsírjukat a hülye gépeknek hála. Sem a tömeged, sem a magasságod nem tudom, de ha 5-6 kg bőven elég, akkor már rendesen kockás hasad van, ugye?


Másrészt: lehet, hogy tudod, de jobb, ha elmondom, szálkásító vs tömegelő edzés nincs. Nyomd ugyanazt tovább, mint eddig!

Kis számtan után kijön, mikor kell elkezdened. Egy g zsír 8 kalóriányi energiát tartalmaz.

2022. dec. 15. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

átjött mire gondoltál 4-es, de ilyet ne mondjunk azért szerintem ha fogyásról beszélünk :D

A kaja nem változott.Cal pluszban voltam.


és nem lehet, hanem biztos hogy a kardióval -ban voltál.

2022. dec. 15. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
40%
egyáltalán nem irreális az amit a 2-es válaszoló írt.
2022. dec. 15. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

2gramm* testtömeg fehérje, ez a max amit egy natural szervezet képes feldolgozni, szerintem szálkásításnál érdemes bevinni.


Egyébként rohadtul túl van lihegve ez a szálkásítás, izomvesztés téma, soha nem tapsztaltam jelentősebb izomvesztést se magamon, se senki mádon egy szálkásítástól értelmes keretek közt, de még 40napos böjttel sem annyi izmot veszített egy haverom, mint amire előtte én gondoltam volna.

2022. dec. 15. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Ha jó csinálod, akkor heti 0.5-1kg közt érdemes súlyt veszíteni, így ha május a cél, megtervezed hozzá az étrendedet, aztán visszaszámolsz májustól annyi hetet ami alapján realizálható a dolog.
2022. dec. 15. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
De ritka okos itt mindenki, te jó ég!🤣🤣🤣🤣
2022. dec. 15. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!