Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Fogyás alatt a lehető legkeves...

Fogyás alatt a lehető legkevesebb izomvesztés?

Figyelt kérdés
Nem vagyok meghízva, de szeretnék kicsit szálkásodni. Fogyási tippekre nem nagyon van szükségem, teljesen tájékozott vagyok, hogy mit hogyan kell. 5-6 kg bőven elég lenne. Azért nem merek nekiállni, mert úgy érzem az izomból is fogynék, amit eddig felépítettem. Mennyi legyen a fehérjebevitelem ?(nem pontos számot várok, x/1kgs értéket) Aki tömegelt/szálkásított valaha, milyen tapasztalata van ezzel? Leginkább a szálkásítás része érdekel. Mire figyeljek oda? Mikor álljak kb neki, ha olyan május körülre szeretném elérni a fogyást?

2022. dec. 15. 00:47
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat. Szerintem is túl van lihegve ez az egész dolog, a hangsúly inkább azon volt, hogy van rajtam felesleges kiló, amit izomveszteség nélkül szeretnék leadni, úgy gondoltam szálkásításként ezt könnyebb így megfogalmazni.

Nem fogytam még szándékosan, mióta nekiálltam edzeni, ezért nem vagyok jártas a témában. Ez egy kérdezős felület, ezért tettem fel a kérdést a biztonság kedvéért.

5. válaszoló: lány vagyok, így nagyon alapjáraton se hízok hasra, nem kockásnak mondanám, de lapos és viszonylag vékony. Azért max 5-6 kg, amit fogyni szeretnék, mert a fenekemet, combomat meg szeretném tartani "nagynak".

Az edzésemen természetesen nem akartam semmit változtatni, amíg a testem engedi, ugyanúgy terhelni fogom. Ez bevált, ezt folytatom.

2022. dec. 15. 19:41
 12/16 anonim ***** válasza:

#5

1 gramm zsír 9 kalória, majdnem sikerült eltalálnod. De lényeg, hogy senkinek nincs köze a témához, csak te vagy rettentően túlképzett.

2022. dec. 15. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
szerintem csak elírta :D
2022. dec. 15. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim válasza:

#12, te is rosszul tudod, kijavítanálak.

1g zsír 9,3 kcal, míg 1g fehérje az 4,2 kcal és 1g szénhidrát az 4,1 kcal.

2022. dec. 16. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim válasza:

Illetve még annyi te és az 5-ös is rosszul tudjátok, de nem akarok belekötni senkibe.


9,3 kcal az nem 9,3 kalória


A kalória mértékegysége a cal, egy gramm zsír pedig nem 9,3 kalória azaz 9,3 cal, hanem 9,3 kcal azaz 9,3 kilókalória.


Azaz hogy tisztázzam a dolgokat, 1gramm zsírban 9300 kalória van, ami 9,3 kcal-nak felel meg.

2022. dec. 16. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Mindenki rosszul tudja, 1 gramm zsír 9.3kcal, viszont ha fogyni akarsz zsírból, akkor csak 7kcal-nyi zsírt kell grammonként elégetned, annyi víz és salakanyag van még mellette.
2022. dec. 16. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!