Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ez az egyszerre növelés és...

Ez az egyszerre növelés és csökkentés ez progressziónak számít?

Figyelt kérdés

Az eddigi 4 gyakorlatot minden izomcsoportra lecseréltem 3 gyakorlatra, a sorozat ugyanannyi, de így minden gyakorlatban van minimum! egy sorozat, ahol növeltem az ismétlésszámot. Összességében kevesebb a megemelt súly, de a megmaradt gyakorlatok azok intenzívebbek!


Azt nem tudom, hogy az eddigi gyakorlatszámmal kicsikét túledzettem magam vagy sem, kicsike progresszió volt akkor is, de túl soknak éreztem az akkori gyakorlatszámot és jobban tudok koncentrálni is így a megmaradtakra és többet beleadok, kicsit több ismétléssel ugyanakkora súlyokba!


De azt nem tudom, hogy mennyire volt sok az eddigi, ez számít amúgy?



2023. jan. 31. 14:42
 1/3 anonim ***** válasza:
40%

"Az eddigi 4 gyakorlatot minden izomcsoportra lecseréltem 3 gyakorlatra, a sorozat ugyanannyi."


Ezzel meg is válaszoltad a kérdésed.


Ha ugyanannyi a volumen, akkor lényegtelen.


Az, hogy te 4 gyakorlattal csinálsz 12 sorozatot, vagy 3 gyakorlattal, az teljesen mindegy, mert az összvolumen ugyanaz. Ne gyakorlatokra bontsd le ezt. A tested szerinted tudja, hogy te most gépen nyomsz fekve, vagy esetleg szabad súllyal?

A tested a terhelést érzi, és mozdulatokat végez, nem gyakorlatokat.


Ez most olyan kérdés, mintha én feltenném neked azt, hogy: "Eddig 2 gyakorlattal csináltam 4 sorozatot, de most levettem 1 gyakorlatra és úgy csinálok 4 sorozatot. Ez progresszió?" Kicsit értelmetlen a kérdésed, erre nem lehet jó választ adni, mert nincs. :D

2023. jan. 31. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

"Ezzel meg is válaszoltad a kérdésed.



Ha ugyanannyi a volumen, akkor lényegtelen."


Te félreértetted a kérdésemet? Amennyi sorozatot meghagytam, ott emeltem az ismétlésszámon, tehát a megmaradt sorozatok intenzívebbek lettek. A sorozat szám lett kevesebb, de amennyi megmaradt, az intenzívebb lett az eddigieknél.

2023. jan. 31. 19:31
 3/3 A kérdező kommentje:
Úgyhogy az első példája totálisan rossz, mert az én példámban emelkedett az ismétlésszám a megmaradt gyakorlatoknál.
2023. jan. 31. 19:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!