Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hogyan értsem meg azt, hogy...

Hogyan értsem meg azt, hogy nem számít hányszor edzek, hanem az elvégzendő volumen lesz a lényeg?

Figyelt kérdés

Másfél éve edzek, és mindig is az volt a "probléma", hogy mindig többet akartam.


Mostanában kezdtem azt megérteni, hogy a kevesebb itt néha több, legalábbis naturálban.


Példa:

Intenzíven edzek, minden szettem bukás/bukástól 1 ismétlés, ennek ellenére én fél évvel ezelőtt 18-20 szetteket csináltam és csodálkoztam, hogy miért nem fejlődök..

Ma már sikerült átkapcsolnom fejben, hogy: intenzív edzés -> kevesebb volumen, így csökkentettem 12 sorozatra mindent.


Viszont, az edzésnapokkal ugyanez a problémám. Heti 5x edzek,

Mell-váll-tricepsz

Hát-bicepsz

Láb

csütörtök pihenő

Felsőtest

Láb

hétvége pihenő


Na ezzel mostanában lettek problémák, mert 9. hete deficitben vagyok és nagyon megérződnek a dolgok. Hétfőn és kedden még maximálisan tudok edzeni, de a szerdai láb az mintha el sem mentem volna edzeni.. Érzem, hogy semmi kedvem, semmi energiám, azaz elég nagy az esély rá, hogy túlzásba viszem a dolgokat (sőt, biztos).


Így felteszem a költői kérdést: Naturálban szerintetek mennyi az edzések számát tekintve a plafon, amiből még nem égtek ki, és élvezitek is az egészet? Ha valaki tényleg keményen edz, annak feleslegesen sok az 5 edzés? (itt kemény alatt tényleg olyan edzéseket értsetek, amikor pl.: csak részismétléseket tudtok csinálni, mert teljes mozgástartományban már nem megy)


Jött az ötlet így, hogy 5 edzés az sok, akkor váltok 4-re. Viszont valamiért mégsem tetszik az ötlet, mert 5 helyett 4 nap edzek.. A volumen ugyanannyi lenne mindkét esetben, így akkor gyakorlatilag különbség sincs, cserébe több idő jut regenerálódni, nemde?



2023. ápr. 19. 13:30
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
alapból ha keményen edzenél nem is tudnál heti 5ször edzeni(normálisan)naturálban főleg deficitben szerintem ez lehetetlen,eltűnsz elsorvadsz inkább.De legalább rájöttél hogy sok.Naturálban ha tényleg kemény zoral edzésről van szó heti 3!bőven elég!én nem naturálban is szét tudom magam küldeni úgy hogy azt se tudom merre vagyok arccal utána,nem hogy kox nélkül😂✌️
2023. ápr. 19. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!