Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mit gondoltok erről az edzéste...

Mit gondoltok erről az edzéstervről?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Sajnos elérkezett az életem egy olyan szakaszba, ahol már nem a suli + edzés kombó megy minden héten, hanem közbejön a munka.


Így viszont értelemszerűen az edzés egy kicsit másodlagosabb pozíciót vesz fel, viszont nagyon szeretek edzeni és legyen bármilyen életvitelem, nem szeretném elhanyagolni.


Eddig heti 5x edzettem, most váltanék heti 4 edzésre.


Annyi kritérium van, hogy a szombat + vasárnap az fixen edzés legyen, mert ilyenkor nem dolgozom.


Többféle megoldás is az eszembe jutott, például egy alsótest + felsőtest bontás, viszont ezzel az a baj, hogy lassan 1 éve sérülés miatt csak az egyik lábam tudom guggoló mozdulatokkal terhelni. Így meg őszintén szólva a második lábedzésre az esetek 70%-ban el sem megyek, mert semmi kedvem rá.


Így jött az ötlet, hogy kicsit vegyítem a dolgokat.


Kedd: Mell-váll-tricepsz(push) + feszítő

-Fekvenyomás egykezes kézisúlyzóval 2x

-Döntött pados fekvenyomás gépen 2x

-Cable press 2x

-Lábtolás 3x

-Tricepsz nyújtás 2x + dropszett

-Tricepsz letolás 2x + dropszett


--Szerda: Hát+bicepsz(Pull) + hajlító

-Evezés gépen (felső hát) 2x

-Mellhez húzás 2 kezes, külön külön 2x

-Cybex eagle row (ez lényegében egy evezés gépen, csak széles hátizom fókusszal) 2x

-Ülő lábhajlító 3x

-Scott pados bicepsz 2x + dropszett

-Kalapács bicepsz 2x + dropszett


Szombat: Leg

-Lábtoló 3x

-Ülő lábhajlító 3x

-Fekve lábhajlító 2x

-Combfeszítő 2x + sissy guggolás szuperszett

-Vádli 3x

-Oldalemelés 2x + szuperszett 2x +10kg részismétlésekkel


Vasárnap: Felsőtest

-Döntött pados fekvenyomás gépen 2x

-Kábeles nyomás 2x

-Evezés gépen (felső hát) 2x

-Cybex eagle row 2x

-Oldalemelés 2x + szuperszett 2x +10kg részismétlésekkel

-Tricepsz nyújtás 2x

-Scott pados bicepsz 2x


Intenzíven edzek, konkrétan minden szettem bukás (de olyan szinten, hogy még egy fél ismétlést sem tudok már megcsinálni, ez tényleg RIR 0) ezért így nyilván a volumennek kevesebbnek kell lennie. (Bár még lehet, hogy ez is sok lesz)

Az utóbbi 1 évben próbálom programozni az edzésem. Azelőtt 20 sorozatokat csináltam bukásig mindenből, és nem is nagyon volt progresszió.


Mell: 10

Hát: 10

Bicepsz: 6 + 2 dropszett

Tricepsz: 6 + 2 dropszett

Combfeszítő: 8 + 2 szuperszett sissy guggolás

Combhajlító: 8

Vádli: 3x


Mi a véleményetek erről? Mit változtatnátok, illetve milyen más megoldás lehetne még?


U.i.: Igen, tudom, hogy nincsenek alapgyakorlatok, viszont a gépeket részesítem előnybe, mert véleményem szerint minél stabilabb egy pozíció, annál nagyobb erőkifejtést tudok véghez vinni és kevesebb energia megy el a koordinációra (pl Döntött törzsű evezés rúddal).



2023. júl. 8. 11:12
 1/6 anonim ***** válasza:
21%

Te jonak latod?

Fejlődtél?

2023. júl. 8. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Elolvastad a szöveget? Ez egy teljesen új dolog, még soha nem csináltam ezt.
2023. júl. 8. 14:25
 3/6 anonim ***** válasza:
31%

Hiaba ponzozol le tobb profilrol, senki nem fog egy regényt elolvasni, és korrigálni edzéstervedet INGYEN!

Keress fel egy jelentléti edzőt fizess neki és majd eligazít.


A netes sablon edzéstervek (lásd shop builder) mind szar. Az edzéstervedet személyre kell szabni. Lehet valakinek jo ez a terv valakinek nem.


Ingyen senki nemfogja pazarolni az idejét regeny olvasásra, ez még mindig nem szakmai fórum hanem anonim.

2023. júl. 8. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Ebben tudod mi a vicces? Hogy én még nem is pontoztam a válaszod. :D Más profilról meg főleg nem. Szerinted azzal foglalkozok, hogy több profilt csináljak, amivel lepontozlak? Ennél jobb dolgom van.
2023. júl. 8. 16:50
 5/6 anonim ***** válasza:
34%

Pedig igaza van a #3-asnak.


Ha ennyire kened vágod akkor mi is a kérdés?

Jó értelmetlen kérdéseket fölrakni vagy csak a tudásodra akarsz elismerést? 😂😂

2023. júl. 8. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
37%
jónak tűnik, de próbáld ki pár hétig és meglátod
2023. júl. 9. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!