Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Milyen súlyok használata után...

Milyen súlyok használata után nevezhető valaki erősnek?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy relatív, de érdekelne ki mit gondol

2023. júl. 18. 11:08
 1/6 anonim ***** válasza:
92%

Guggolás saját testsúly x2

Fekvenyomás saját testsúly x1,5

Nyilván nem profi sportoló erőszint de erősebb mint az emberek 99,9%-a és a rendszeres kondisok kb. 75%-a.

2023. júl. 18. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Amit az 1# írt az teljesen rendben van, valahol én is itt mondanám átlag felettinek a dolgokat.


De, összességében ne érdekeljen a súly. Jól nézel ki? Fejlődsz? Akkor nem tök mindegy mennyivel nyomsz fekve?

Manapság minden ember azt gondolja, hogy az az impresszív, ha valaki nagy súlyokat mozgat meg.


Nem tudom hogy vagytok vele, de én sokkal jobban elképedek egy teljesen szabályos/teljes mozgástartományban lévő kivitelezésen, mint egy 180kgos félguggoláson. Nyilván, ha a kettő együtt megy, az meg maga a tökéletesség.

2023. júl. 18. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Strength levels oldalt erdemes bongeszni, tobb ezer adat alapjan szamolja a szinteket. Ahogy az elso is irja kb guggolas 2x ttkg, fekvenyomas 1,5x ttkg, felhuzas 2,25x ttkg, fej fole nyomas 1x ttkg mar brutal eros egy atlagemberhez kepest. Plusz ide lehetne szamolni 20 szabalyos huzodzkodast, 100 szabalyos fekvot, 5 perc planket, 10 szabalyos egylabas guggolast stb
2023. júl. 19. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
21%

Azért ezt én relatívnak gondolom mert:

Hozod a fent leírt szorzókat a testsúlyodhoz képest tehát "brutálerősnek" számítasz de mégse mert ha pl biztonságiőrnek vagy rakodónak jelentkezel akkor pl a 95kilós aki éppen benne van a szorzóban te meg bőven benne vagy 60kilósan mégis az eppen benne vanos lesz előnyben

Mint pl egy a munkaerőpiacon is nagyobb esély van jó állást szerezni egy mesterszakos 3-as érdemjegyű diplomával mimt egy alapszakos 5ös érdemjegyűvel

2023. júl. 19. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ez igaz, ha az “erő” itt inkább az egyszeri erőkifejtés maximumát jelenti, egy szikár izomzat (60 kg) jobb stamina általában, kitartóbb, a 90 kilós hamarabb kifullad cserébe.
2023. júl. 22. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szakításban 100kg

vagy ha már szemmel láthatóan hajlik a rúd.

dec. 18. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!