Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mi értelme van a különböző...

Mi értelme van a különböző ismétlésszámoknak?

Figyelt kérdés

Például olyan súlyt választottam amivel 10 ismétlés megy.


Az 1. sorozatban ment a 10 ismétlés, a másodikban már csak 7 ismétlés, míg a 3. sorozatban csak 6 ismétlés ment.


Azaz egyszerre dolgoztam 10 és 6 ismétléssel is.


Mi értelme ezeknek az ismétlésszámoknak? Hisz látszik a példából, hogy a magas ismétlés egyben közepes-alacsony ismétlés is, mert ha keményen csinálom akkor egyre csökkenek az ismétlésszámok, mivel nem bírom a kvöetkező sorozatokban ugyanazt teljesíteni mint az elsőben.


2023. aug. 27. 11:19
1 2 3 4
 31/37 A kérdező kommentje:

Nem az volt a kérdés, hogy mi az ideális ismétlésszám.

Tudom, hogy elég nagy tartományban lehet izmot növelni, 5-35, sőt akár szélesebb is lehet, a lényeg az hogy bukás közeléig eljussunk, legyen meg a kellő volumen és az időről időre való progresszív fejlődés.


A kérdésem arra irányult, hogy miért szoktak ismétlésszámot váltogatni, mire jó ez, hogy 5-8-ről áttérnek 8-12-re vagy fordítva, mert ezt szokták csinálni, főleg az olyan edzéseknél, ahol külön erőnövelő és hipertrófia blokk van.

És ezt nem értem, hogy ennek mi értelme, hisz ha kiválasztok egy súlyt amivel 10 ismétlés megy, akkor az a 3. sorozatra 6-ra le fog csökkeni.

Én nem változtatásról, kérdeztem, csupán kíváncsiság a kérdésem és sokaknak ezt nem sikerült felfogni.

2023. aug. 27. 16:06
 32/37 anonim ***** válasza:

ennek az erőemelőknél van létjogosultsága

az az értelme hogy jobban jön az erő ha edzenek 1rm közeli súlyokkal 1-3 ismétlés, de ha csak ezt csinálják nem jön a massza ami szintén kell az erősödéshez, ezért váltogatják hogy az idegrendszer is szokja a nagy súlyokat és adaptálódjon, és mellette az izomtömegük is nőjön.


testépítésnél ennek sok értelme nincs

2023. aug. 27. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 A kérdező kommentje:

#32, Ez rendben van, de éppen ezt nem értem. Ha mondjuk kiválasztasz egy 6RM súlyt és bukásig csinálod, akkor 4. sorozatban lehet csak 3 fog menni azzal a súllyal.

Tehát te azzal a súllyal egyszerre csinálsz 1-3 ismétlés között és 6 ismétlést is.

Vagy ez nem ugyanaz, mintha külön 1. sorozattól kezdve 1-3 ismétlés között dolgoznál?

2023. aug. 27. 16:22
 34/37 anonim ***** válasza:

Az 1. sorozatban ment a 10 ismétlés, a másodikban már csak 7 ismétlés, míg a 3. sorozatban csak 6 ismétlés ment.

egyébbként ilyen nincs ha eleget pihensz

ha az első sorozatban ment a 10 akkor a harmadikban is simán mennie kéne 8-nak még akkor is ha bukásig ment, persze 2perc pihenőkkel nehéz

2023. aug. 27. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:

Tehát te azzal a súllyal egyszerre csinálsz 1-3 ismétlés között és 6 ismétlést is.


Vagy ez nem ugyanaz, mintha külön 1. sorozattól kezdve 1-3 ismétlés között dolgoznál?


egyrészt nincs ekkora teljesítménybeli külömbség az első és a harmadik szett között

sőt, az erőemelők van hogy pihennek 10percet is akár 2szett között, úgy meg simán belenyomnak a 6rm-be 3x6-ot

másrészt nem ugyanaz, mert a 3ismétléseket nagyobb súlyal végzik, tehát magasabb az intenzitás.

a relatív intenzitást ne keverjük össze az intenzitással

2023. aug. 27. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm a választ.


Nekem amúgy szokott ekkora különbség (4 ismétlés) lenni, a példa az pont a mai edzésem volt, az 1. sorozat az RPE 10 volt, épp ment a 10 ismétlés, míg a 3. sorozat viszont csak RPE 9, ha ott is bukásig csináltam volna, akkor ment volna 7.

Átlagosan 2-3 ismétlés különbség nálam mindig szokott lenni az 1. és az utolsó sorozat között.

Főleg mióta ilyen 10-12 tartományban edzek, régebben amikor a 4-6 tartományban edzettem, akkor max 1 ismétlést gyengültem csak.

2023. aug. 27. 16:43
 37/37 anonim ***** válasza:

Az a baj kérdező, hogy itt már egy jó ideje nincsenek értelemes kérdések. Ha úgy tetszik halott ez a kategória. Van kb. 12-15 lényegében ugyanolyan kérdés, csak más szavakkal megfogalmazva, ilyen mi elég? Hány sorozatot meg ismétlést csináljak? Melyik a legjobb gyakorlat? Hogy szedjem a kreatin? Ki naturál? Stb... Ezek a kérdések ismétlődnek pár naponta.

Na erre tök jók a Youtube influencerek, hogy az ilyen nagyon alap kérdésekre megadják a választ. De nem, nem megnézzük a videóikat, inkább Sanyi meg Gyuri kiírják ide az ezredik kérdést, hogy hány ismétlést csináljak?

Nem csoda, hogy akik még nézik ezt a kategóriát, azoknak már semmi kedvük értelmesen válaszolni az ezredik ugyanolyan kérdésre.

2023. aug. 27. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!