Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mi értelme van a különböző...

Mi értelme van a különböző ismétlésszámoknak?

Figyelt kérdés

Például olyan súlyt választottam amivel 10 ismétlés megy.


Az 1. sorozatban ment a 10 ismétlés, a másodikban már csak 7 ismétlés, míg a 3. sorozatban csak 6 ismétlés ment.


Azaz egyszerre dolgoztam 10 és 6 ismétléssel is.


Mi értelme ezeknek az ismétlésszámoknak? Hisz látszik a példából, hogy a magas ismétlés egyben közepes-alacsony ismétlés is, mert ha keményen csinálom akkor egyre csökkenek az ismétlésszámok, mivel nem bírom a kvöetkező sorozatokban ugyanazt teljesíteni mint az elsőben.


2023. aug. 27. 11:19
1 2 3 4
 21/37 A kérdező kommentje:

"Ezért nem értem, hogy honnan tudod, ki ajánlott neked Torma Valentint, és ki nem."


Feltételeztem, hogy ha valakinek írok #-el egy kommentet, akkor ő fog rá visszaírni, nem pedig egy random másik ember magáraveszi. De úgy látszik tévedtem.


"Legyél autonóm, vedd ki a kezed biliből, és edzél rendesen, mert sosem leszel se izmos, se erős."


Előbb még ezt írta egy kommentelő "Ha neked valami működik, mert optimális, akkor nem mindegy, hogy mit írnak valahol a neten?"

Most meg pont a neten olvasgassak akkor, hát ez nem ellentmondás?


Gondolom ő is más volt mint te, de akkor kinek higyjek?



Nem tudom, hogy egy egyszerű ismétlésszámról való kérdés alapján hogy jutottunk el oda hogy én szarul edzek és sosem leszek erős meg izmos, de legyen.

2023. aug. 27. 15:27
 22/37 anonim ***** válasza:

"egy egyszerű ismétlésszámról való kérdés alapján hogy jutottunk el oda hogy én szarul edzek és sosem leszek erős meg izmos"

Mert ez egyértelmű.

2023. aug. 27. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 A kérdező kommentje:

"Hát jelenleg az 1 RM 70-75%-val csinálok 10-12 ismétléseket, RPE 8-10-el, kis izmokra heti 8, míg nagyobbakra heti 12 sorozattal, minden izmot heti 2x edzek meg.

És próbálok erősödni a gyakorlatokban."


Akkor ezzel mi a probléma? Ha ez olyan szar, akkor miért nem javítottátok ki? Helyette inkább semmitmondó "Köszönjük, hogy ezt leírtad!" reakció jött rá.


Vagy akkor még sem lenne vele baj?

De akkor megint ellentmondás van :/

2023. aug. 27. 15:31
 24/37 anonim ***** válasza:

"Vagy akkor még sem lenne vele baj?"

Talán igen, talán nem.

2023. aug. 27. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 A kérdező kommentje:
Na látod, ha nem tudod a választ, akkorr te sem konyítasz hozzá. Lehet akkor mégis csak jobb lenne youtube videókból tájékozódni, mint ezen az oldalon.
2023. aug. 27. 15:35
 26/37 anonim ***** válasza:

"mégis csak jobb lenne youtube videókból tájékozódni, mint ezen az oldalon"

Lehet. Te írtál ki kérdést a gyakorikerdesek.hu-ra, professzor. 🤣

2023. aug. 27. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 A kérdező kommentje:
Bocsi, nem tudtam, hogy itt nem értenek a témához az emberek.
2023. aug. 27. 15:39
 28/37 anonim ***** válasza:
Itt mindenki analfabéta a témához kérdező, csak te nem.😂
2023. aug. 27. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 A kérdező kommentje:
Veszem észre, egy egyszerű kérdés is gondot okozott sok embernek, hát ha bonyolultabbat tettem volna fel.
2023. aug. 27. 15:57
 30/37 anonim ***** válasza:

a napokban 3-4 kérdés volt az ismétlésszámokkal kapcsolatban, és már kicsit unalmas, ezért kaptál ilyen válaszokat a többiektől.

abszolúte lényegtelen hogy 5 ismétléseket, 8ismétléseket, 12ismétléseket vagy 15 ismétléseket csinálsz, ez nem kardinális kérdés.

dolgozz akkora ismétlésszámmal 5 és 25 között ami neked szimpatikus, erősödj a gyakorlatokban, és idővel erős és izmos leszel.

ez edzés nem atomfizika, felesleges túlbonyolítani.

2023. aug. 27. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!