Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ha nincs progresszió az...

Ha nincs progresszió az edzésemben, mert nem tudom emelni a súlyokat egy bizonyos ponton túl, ha a meglévő eszközökkel edzek tovább, az szinten tartáshoz ugyanúgy elég?

Figyelt kérdés

2023. szept. 28. 13:07
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Elég lehet, de a valóságban az ember hamar megunja a monoton változatlanságot.
2023. szept. 28. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi a választ! Kb. 1 éve edzem, akkor vettem hozzá pár cuccot… Nyílván ezalatt nem fejlődtem annyit, amennyit egy edzőteremben, egy profi edzővel fejlődhettem volna, ha kihozom magamból a maximumot. Viszont azért egyértelmű fejlődés szemmel látható, sokan meg is jegyezték, szóval nem csak én mesélem be magamnak…


Félretettem pénzt, hogy fejlesszen az itthoni “kondisarkom”, viszont most többféle váratlan kiadásom is lett…


Mivel ez csak hobbi nekem, nem értek hozzá, sejtem hogyha tartom ezeket a súlyokat, akkor vissza fejlődni nem fogok, de biztos nem vagyok ebben…


Most az a rövidtávú cél, hogy az elkövetkezendő 6-10 hónapban, ne fejlődjek vissza.

2023. szept. 28. 13:18
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
A szintentartás tényleg összejöhet, a gond tényleg azzal van, hogy 6-10 hónapig ugyanazzal a munkasúllyal csinálgatni ugyanazokat a súlyzós gyakorlatokat, maximum az ismétlésszámot variálva se erőben, se a tükörben nem látva a fejlődést nagyon hamar lesz demotiváló. Ilyenkor az ember elkezdi nyeglén felfogni az edzéseket, kihagyogat edzésnapokat, kajához is máshogy áll, aztán ez megjelenhet negatívan a teljesítményben és a fizikumban.
2023. szept. 28. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
46%
Van egy csomó minden más amit tudsz csinálni. Több ismétlés, több sorozat, kevesebb pihenőidő, lassabb kivitelezés, nagyobb mozgástartomány, lendület teljes kiküszöbölése.
2023. szept. 28. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
54%
Az igaz, amit az előző ír, de a valóságban hiába kezded el ezeket pusholni, 10 hónapig ugyanazzal a súllyal edzeni rohadtul demotiváló, akárki akármit mond.
2023. szept. 28. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha nincs progresszió az edzésedben és nem tudod növelni a súlyokat vagy a terhelést egy bizonyos pontról, az szinten tartásnak is megfelelhet, de hosszú távon az erőfejlődéshez és a javuló teljesítményhez szükséges lehet a változatosság és az új ingerelés.


Az edzésben a progresszió kulcsfontosságú a fejlődéshez. Ha mindig ugyanolyan súlyokkal vagy ugyanolyan terheléssel dolgozol, az izmaid hozzászokhatnak ehhez a terheléshez, és lassan vagy egyáltalán nem fogsz fejlődni. A terhelés növelése idővel lehetővé teszi az izmok és az erő további növekedését.


Ha jelenleg nincs lehetőséged növelni a súlyokat vagy a terhelést, akkor próbálj meg más edzési változókat bevezetni:


1. **Ismétlésszám**: Változtasd meg az ismétlésszámot. Például, ha eddig 8 ismétlést végzett egy gyakorlatban, próbálj meg 10-12 ismétlést elérni.


2. **Pihenőidő**: Rövidítsd le a pihenőidőt az edzés során. Kevesebb pihenőidő erősebb kardiovaszkuláris hatást és izommunkát eredményezhet.


3. **Új gyakorlatok**: Próbálj ki új gyakorlatokat vagy változatokat azokból, amiket már ismersz. Például változtathatsz a fogásodon, a gyakorlat szögén vagy az alapállásodon.


4. **Negatív ismétlések**: Az ismétlések lassú negatív mozgásai is segíthetnek az izmok további ingerlésében. Koncentrálj az ismétlések lelassítására.


5. **Tudatos izom-mentális kapcsolat**: A tudatos izom-mentális kapcsolat kifejlesztése segíthet abban, hogy a meglévő terhelést hatékonyabban használd ki.


Emlékezz arra, hogy az edzés változatosnak és kihívásokkal telinek kell lennie ahhoz, hogy a legjobb eredményeket érd el. Ha hosszú távon stagnál az edzésed, fontos lehet új edzési módszereket kipróbálni vagy szakemberrel konzultálni a további fejlődés érdekében.

2023. szept. 29. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Pedig hasznaltan tok olcson ossze lehet rakni, foleg ha mar csak tarcsa kell. Volt hogy 2db 20as kannat szigszallagoztam pluszba a rudra 😂, de mar van minden. Am szintentartani eleg csak uncsi
2023. szept. 30. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!