Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » 2 éve kondizom, viszont most...

2 éve kondizom, viszont most muszály leszek kihagyni 2 hete, ami nem érint jól lelkileg, mi a megoldás?

Figyelt kérdés

2 éve kondizom, viszont múlthét hétvégén, illetve ezen a hétvégén is volt házibuli, ahol szkandereztük a barátaimmal.

Nagyon fájt a könyököm múlt héten is, ezért kihagytam a hetet, de most is fáj, mert szerintem csak rátettem egy lapáttal a hétvégén.

Ezért most megint fáj, és érzem, hogy nem fogok tudni edzeni.


Elég szarul érint, hogy nem tudok menni, félek attól is, hogy nagyon összeesek, mi a megoldás? 23/F



2023. okt. 30. 15:29
 1/7 anonim ***** válasza:
78%
Ezek szerint a Mr Olympiától is visszalépsz? Pedig 2 év edzésmúlttal te voltál a magyarok reménysége
2023. okt. 30. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

2 év alatt nem építettél annyi izomtömeget közel sem, hogy azon kellene aggódnod, hogy összeesel.. Röviden: 2 év alatt nem vagy elég izmos ahhoz, hogy "összeess".


Izmot veszíteni meg nem fogsz 2 hét alatt, még 1 hónap alatt sem. A kaja legyen rendben (kalória, fehérje) és kész.


Az exorexia pedig egy létező betegség, nézz utána. Én is hajazok ebbe az irányba (2 éve edzek szintén), de 1-2 hét pihenő sokszor még jót is tesz, ne aggódj.

2023. okt. 30. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Addig gyakorold a muszáj helyesírását. A kondi és a szellemi tevékenység egyensúlya jót tesz az egészségednek.
2023. okt. 30. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Attól, hogy összeesel, nem fogy el az izom. Kicsit kiszáradsz, nem lesz annyira "lédús", térfogat változás lehet, de amilyen hamar leereszt, ugyan olyan hamar vissza is áll majd. Sokkal több idő kell ahhoz, hogy az izom bomlásnak induljon. A legérzékenyebb izom pedig a láb-comb, a méretéből adódóan azt a legkeményebb meló a testnek ott tartani feleslegesen. De ha már kicsit átmozgatod, nem is kell nagy súllyal, csak hogy kapjon terhelést, a lebomlás idejét sokszorosára lehet kitolni, de 2 hét alatt ez amúgy sem történik meg.


Nekem is volt olyan, hogy fájt valami, nekem sajnos a vállam nagyon érzékeny. 3 hetet pihentettem, de a lábedzést szerencsére nem nagyon akadályozta, mert tartani a súlyt fájdalom nélkül is tudtam, aztán guggolgattam meg ilyenek. És az a bűntudat érzésem sem volt meg, hogy ellazsáltam 3 hetet, kihoztam a helyzetből azt amit tudtam.

2023. okt. 30. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Menj el egy mcDonald's étterembe, és zabáld vissza magadra azt a két hét alatt elvesztett súlyt.
okt. 31. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
2 hét pihenő még jót is tesz néha.
okt. 31. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

2 het alatt el se kezd leepulni az izom. Amit meg mar felpakoltal es esetleg par gramm leepulne azt par nap alatt visszaszeded. Ha mar egyszer volt, konnysbb visszaepiteni mint eleinte volt.


Lelkileg ugy kezeld hogy ne stresszelj. Vagy keress pszochologust.


De a legjobb ha kicsit utanaolvasod es latni fogod hogy a ket het szunet az semmo

nov. 2. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!