Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Az normális, hogy edzés után...

Az normális, hogy edzés után mindenem rotyog és kattog?

Figyelt kérdés

Illetve, kicsit be is van feszülve a nyakam.


Ha a nyakamat mozgatom, kicsit fáj, de a többi helyen nincs fájdalom, csak ugye a kattogás...


Bemelegítés/lenyújtás megvolt, nem vittem túlzásba az edzést.



jan. 26. 17:53
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha minden edzés után fáj a nyakad mozgatás során, az nyilván nem normális.
jan. 26. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
54%

Nekem már több mint 2 hónapja fáj a nyakam voltam reumán is vele

Gyógytornát kéne végezned nyakra csak óvatosan mert a nyakizom nagyon sérülékeny (bár már mindegy mert úgyis le vagy sérülve)

A rotyogást nemtudom mire érted, bélgázosság?

Azt sokminden okozhatja de annyi biztos, hogy a mozgás a bélműködést beindítja és attól johet a bélgázosság

Vissza kellene nézni miket eszel, mész e rendszeresen vécére, és esetleg milyen gyógyszereket vagy étrendkiegészítőket szedsz amik a puffadást okozhatják és azok edzés hatására vagy végére távoznak belőled

Lehet kapni bélgáz elleni tablettát ami sokat segít csak épp 3500 Ft egy hónapra kábé


A kattogás az nem jó

Bár nekem orvos mondta ha csak símán kattog akkor nincs gond, ha viszont kattog és fáj az már gond

Rosszul végzed a gyakorlatot vagy nem melegítesz be előtte rendesen

Ne erőltesd ha hallod, hogy ropognak az izületeid mert nekem egy nap elkezd fájni és fájni is fog utána folyamatosan

Olyan porckopásom is volt egyszer, hogy kábé 8 hetet ki kellett hagyni és nyomni a porcképzőt folyamatosan

jan. 26. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A nyakizmomra röntgen sem mutatott eltérést másfél hónapig a fejem nem bírtam elfordítani sem balra

Ma már megy a dolog de még mindig fáj a nyakam pedig már több mint 2 hónap eltelt


Át kell finoman tornáztatni mindennap a csuklyásizmot majd a nyakizmot és nem piszkálni, gyógypárnán aludni,elmenni masszíroztatni, fekete nadálytő kenőcsöt ajánlanak kifejezetten nyakfájdalomra és nekem írtak fel 400 mg Seractilt a reumán azt mondták 10 napig kettesével dobáljam befelé végül is nemtudom mennyit segített vagy mennyit nem, de sikerült azért némi javulást elérni a nyakamnál de még mindig nem százas

jan. 26. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

A rotyogást is a csontjaimra gondoltam.


Edzés után úgy 4 órával, kevésbé kattognak a csontjaim, a nyakam is jobb, valószínű el is múlik, bár nem tudom, hogy ez egészséges -e így...

jan. 26. 20:15
 5/6 anonim ***** válasza:

Be kell melegíteni edzés előtt és kérdéses e, hogy a gyakorlatokat megfeleően csinálod e mert ha nem akkor súlyos és fájdalmas porckopást fogsz kapni ami állandóan fájni fog

Vegyél könyvesboltban kifejezetten testépítőknek készült edzőkönyvet és azt csináld úgy ahogy az abban ábrázolva van például ez egy nagyon jó és alapos könyv sokat dolgozott rajta Arnold Schwarzenegger önmaga bevallása szerint is annak idején

Az, hogy nem mostani kiadás az nem lényeg, a testépítés alapvető konncepciója nem változott 50 év távlatából sem, csak az új gépek burkolata a csilivilli és ezért kérnek el egy vagyont a termekben

[link]

Ha viszont orvosi probléma a testépítés akkor próbáld meg kisebb súllyal edzeni vagy térj át a Caliestheticre azaz a szabad testsúlyos edzést, az nem terhel annyira és attól is izmos lehetsz

jan. 26. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nézhetsz videókat is a neten youtubon is

Ezt az oldalt például arabok csinálják és szerintem az egyik legjobb gyúrós oldal az egész youtubon

https://www.youtube.com/watch?v=S0WCBQ70we8&t=401s

jan. 26. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!